Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 AnBoy fotkice gupija Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drago mi je sto si sa ovim komentarom tj. licnim iskustvom doprinela ovoj temi Smile.

Kad se vratim sa mora sredinom avgusta dogovoricemo se o tvom odabiru i mom slanju tebi gupika.

Jos jedan koristan savet za sve vas a u pitanju je ishrana gupija.
Hranio sam gupije sa svim i svacim. Sa dobrom i kvaltetnom raznom hranom ali isto tako u odredjenim trenucima i sa losom jeftinom i nekvalitetnom hranom. Njbolji rezutati su postignuti lisnatom hranom a tice samog zdravlja mojih ribica je sa sera vipan, sera san i sera flora.

Sera vipan je najjeftiniji ali je on odlicna kombinacija preko 40 razlicitih sastojaka, lako je svarljiv, odlicno mu izbalansiranana kombinacija proteina, vitamina i ostalih hranljivih sastojaka. Odlicno utice na boju gupika i podize imuni sistem ribe.

Sera san zbog svog dobro izbalansiranog sastava u koji ulaze žitarice, spirulina, morske alge i mesni dodatci.

Sera flora sastav joj je alga, spiruina i minimalni deo mesnih proizvoda.

Kao sto sam rekao moje gupike pored ovog uzivaju povremeno u satkim zalogajima dafnije (vodene buve), crvene larve komaraca (cironomus) i po nekada malo tubifexa. Sa ovom ishranom sam postizao odlicno zdravlje mojih ribica, dug zivotni vek, solidan broj malaca pri kocenju i nisam imao problema sa crevnim parazitima. Zato zelim da vas posavetujem da kad je hrana vasih ljubimaca u pitanju tu nema stednje Smile Malce gupija iskljucivo hranim u pocetku sa tek izezenom artemijom a kasnije dobijaju usitnjenu lisnatu hranu, dok ne porastu da opet mogu da pojedu zivu Smile. Dodao bih samo da svoje ribice povremeno obradujem nekim barenim rendanim povrcem grasak, paprika crvena, blitva ili spanac jer su u drustvu algara pa se i one ogrebu malo.

Sa nekvalitetnom hranom, neproverenih proizvodjaca sam imao sabije rezutate i sve suprotno gore navedenom a da nepricam o losem iskusvu koje sam imao sa mixom govedje srce+povrce rendanao.

Nadam se da ce ovo moje iskustvo nekome dobro doci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 5:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isprobano u praksi, rezultati odlicni kod zivorotki generalno! Lisnata im najbolje lezi. Kao i barena crvena paprika. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 11:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malci su od ove vrste ekstra, muzjak nije imao genetski uticaj na prvu generaciju jer sam cekao da se zenka isprazni i da vidim sta je donea sa sobom iz prodavnice. Mali vise o njima kad dospem da ih lepse uslikam.

Anboy ::
Image


Ova kombinacija je ispala zalosna, repovi nikakvi, gadnog odika u dve boje uglavnom zuti sa nepravilnim crnin sarama. Ono sto bi se reklo totano razocarenje. Zenkice jos i lice na nesto al videcu sta cu sa njima. U planu mi je da jos ispratim mrest cerke i oca.

Anboy ::
Image


Pa jos jedno razocarenje. Ovi malci na odredjenoj velicini su dobii crvenu u repu sto se meni nesvidja. Ali vec naredna generacija ima mnogo manji broj primeraka sa crvenim u repu. Na te prve zenkice sam pustio HB pastel muzjake, mada sam sacuvao i narednu generaciju zenkica za svaki sucaj.

Misim da mogu da ockujem od ove prve generacije zenkica jos po kojeg malca sa crvenim u repu, videcu Smile

Anboy ::
Image


Malci su im zivi zdravi i lepi veliki, jos nemaju boje al cim pocnu da je dobijaju bice slika Smile

Anboy ::
Slika zenke tequila sunrise guppy.
Image


Dobio sam nove male snakeskin endlere, lepa linija. Naravno da paniram da ih odrzim. Posto nisam mogao da procenim koje su od njih zenkice pustio sam ih na klasicne endler zenke, bas me zanima sta ce ispasti od njih.

Dosta gupija necu dalje reprodukovati, bilo je dosta kiksova. Vecinu zenkica sa naseg trzista sto sam kupio pod "nekim imenom"se ispostavilo 110% skart i malci nisu na nista licili.

To bi bilo ukratko to, slike ce biti verovatno ovih dana i malo vise propratnog teksta. Puno linija i zelja a malo akvarijuma, da se upucas Very Happy

p.s. i onda me zena pita sto sam nervozan Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TD
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 21 Feb 2014
Poruke: 8
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 1:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelepe ribice. Nekad davno sam ih i ja imao. Kao pocetniku, njih su mi preporucili, kao lake su za drzanje. Ali obolevanje od crevnih parazita me je na kraju pokolebalo, pa sam presao na neke druge vrste. Svaki put kad vidim slike kao sto su ove dodje mi da ih opet nabavim. Jednog dana, sigurno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Sep 19, 2014 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Anboy ::
Dobio sam nove male snakeskin endlere, lepa linija. Naravno da paniram da ih odrzim. Posto nisam mogao da procenim koje su od njih zenkice pustio sam ih na klasicne endler zenke, bas me zanima sta ce ispasti od njih.


Evo o cemu je rec Very Happy

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanimljiva stvar, jednu zenku gupija sam izbacio u malu plasticnu posudu koju sam sucajno ostavio direkt ispod svetla. Zenka se okotila, maci hranjeni artemijom a voda se ubrzo po mrestu zazelenila. Danas posle otprilike 30-35 dana od mresta sam izvadio malce iz te posude i vidim da su bas lepo ofarbani, tamni/crni sa zutim repicima. Malo sam se zacudio da na toj velicini imaju vec tako intezivnu boju. Predpostavljam da im je zbog zelene vode tako intezivna boja, jer stvarno se razlikuju od drugih koje sam do sada othranio, ni jedni nisu bili tako tamni i intezivnih boja.

Evo par slicica posude i malisana.

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Okt 27, 2014 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slika istih malisana pose dve nedelje, sad su stari oko 45-50 dana. Nisam mogao da poverujem kakvu sam sliku napravio, perfektnu! Obicno su sve neke muljave, musave i mutne ali ova je full Smile A oni bas lepo napreduju i lepi su Wink

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Okt 27, 2014 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uspeo sam da uhatim i sacuvam nesto od Albino HB pastel, imam vec i malce od njih Smile

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Okt 27, 2014 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelepi su. Ja sad cekam da ki se zenka isprazni i ubacujem endler muzjaka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 28, 2014 8:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo dobro ti ovi napreduju sa gornje slike Bravo

Kod tebe uvek nesto interesantno za videti Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Okt 28, 2014 10:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ime fino napreduju Smile Al vise mi se svidja kako stoje sa bojom, opet sam osvezio krv to je vec treci put a i daje sam na zeljenom putu sto se tice boje. Vidi se uticaj gold muzjaka na malce jer neki imaju HB sare samo malo, neki imaju lep metalik sjaj u telu a na ostatku im preovadava gold. Sve u svemu ja tu ne bih nista dirao Very Happy.

Jeste uvek se nesto novo nadje, jedino sto pocinjem da cupam kosu sa gave jer nemogu sve da zadrzim i onda seektivno ostavljam samo najbolje. Dosta toga od guppija ne sikam i ne kacim ovde jer necu ici u tom smeru, tako da dosta toga lepog se i ne vidi.

tealkjaffa ::
Prelepi su. Ja sad cekam da mi se zenka isprazni i ubacujem endler muzjaka


Hvala. Koji put zenka treba da ti se isprazni? Zenke zadrzavaju seme muzjaka i do 6 meseci. Bas zbog toga se savetuje da se zenkice na vreme odvajaju. Vidim da se vodila tema po tom pitanju, vec sa 3 nedelje treba a i moze da se pocne sa odvajanjem jer po crnoj mrji koja im se nazire kod analnog peraja moze da se odredi zenski pol.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Okt 30, 2014 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Anboy ::

Jeste uvek se nesto novo nadje, jedino sto pocinjem da cupam kosu sa gave jer nemogu sve da zadrzim i onda seektivno ostavljam samo najbolje. Dosta toga od guppija ne sikam i ne kacim ovde jer necu ici u tom smeru, tako da dosta toga lepog se i ne vidi..


Npr. kao ovi muzjaci gupija koje nisam mogao da ispratim od koga su ispali. Odicno ledjno peraje imaju (BIG DORSAL FIN), rep je lepepog oblika a i boja telu ima sare snake skina.

Image

Image

Image

Najpriblizniji im je ovaj muzjak jer i on ima crvene boje i identican oblik ledjnog i repnog peraja, sigurno su i u bliskom krvnom srodstvu. Ovog muzjaka sam ostavio zbog svojih odlicnih perajnih performansi sa dve zenkice, a plan mi je da njegove gene posle posmatram kroz ukrstanje sa drugim zenkama. Boja ribe mi nece biti bitna nego samo oblik peraja.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Okt 31, 2014 8:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobri ti ovi crvendaci Wink
Ostavljas nesto od ovih gore? Bilo bi steta da ne ostavis Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Nov 01, 2014 11:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crvendaci su vec otputovali ali imam neke druge crvendace. Nekako nemam srece sa crvenom gupikom. Zadnji put kad sam ih nabavio bilo je svega i svacega, prosto me bia sramota uopste da to nekome pokazem a kamoli da prodam. Tako da sam kantirao veci deo ribica a ovih par asova sto je licilo na nesto sam udomio.

Ovi crvendaci imaju lepu velicinu tela i lepu boju (imaju onaj metalni sjaj u telu) ali peraja im ne obecavaju puno. Narednu generaciju zenkica od ovih cu da ukrstam sa full red gupijima jer oni imaju ekstra peraja, naravno pitanje je i na kom hromozomu ih nose. Tako da cu od full reda uzeti i muzjake i zenka pa cu videti ko sta nosi i ko sta baca pa da napravim neko lepo ukrstanje i osvezavanje krvi.

Ovo su ti crvendaci o kojima pricam.

Image

Image

Image

Narasli su i

Anboy ::
Slika zenke tequila sunrise guppy.

Image

I slika muzjaka od gore.

Image


Evo slike malca. Ni sa njima se nisam proslavio, jedan veik deo malaca je kriv bio (sto sam kantirao), svega mi je ostao dve prave zenke i jedno 20 muzjaka. Slika mladog muzjaka.

Image


Poslednji izmenio Anboy dana Sub Nov 01, 2014 11:55 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ova ribica me svaki put odusevi sa svojom enegicnoscu i uvek joj je podignuto veliko ledjno peraje FASCINANTNO Smile Obozavam je, tako mala ribica a puna energije. Nadam se da ce mi ostaviti slicno lepo potomstvo, pa cu pokusati taj oblik peraja kao sto sam gore naveo da uvucem u neke druge linije Smile

Evo par slicica pa i vi uzivajte Wink

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zasiljeni "repovi" kod mali... nasdvoje Guppy fun club 3 Pet Dec 08, 2023 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sezona gupija Rooster Vrtna Jezerca 0 Uto Maj 16, 2023 6:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci gupija Rooster Tražnja 0 Sre Maj 18, 2022 4:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dimenzije akvarijuma za razmnozavanje... Milivoje Lampa Akvarijumi 2 Pet Apr 01, 2022 8:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Varijetet mojih gupija potvrda? NARCOS Guppy fun club 13 Sre Sep 18, 2019 8:37 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License