Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 DIY akvarijum od cca 180 litara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Okt 16, 2014 1:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pare na dobar, u roku trajanja, silikon, nisu nikad bačene.
Ne znam, ja sam razlepio samo jedan do sada, mislim da je bio oko 100 litara, bilo je žilet pa polako, pa čelična četka (pročitao na nekim forumima) pa njom samo ivice. Ako nisi neki toza-nervoza, završi se to jako kulturno za dan-dva.
Koliko je bio već izgreban nisam morao mnogo da pazim, ali uspeo sam možda dve ogrebotine da napravim.
Sad da me pitaš da li bih ponovo, bih, ali negde u nekoj garaži i slično, i lagano, čisto dok popijem pivce. Središ lagano jedno staklo, pa drugo ...
Ako se odlučiš nemoj da me psuješ Smile imao sam i sam momente ali na kraju krene to samo, isključi se mozak i radi se ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 16, 2014 1:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

materijalmen
Akvarista



Registrovan: 17 Feb 2013
Poruke: 66
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Okt 16, 2014 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dakle, kako bude? Dali ce biti dovoljno da staklo dna bude ojacana kao sto sam nacrtao sa plavom bojom plus gore poprecno ojacanje (crvena boja)

Image

mada video sam pre neki dan akvarijum od 350 lit a nema ni okvira niti ojacanje..a sestougani je akvarijum, staklo je mislim od 1,5 ili 2 cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Čet Okt 16, 2014 3:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

materijalmen ::
Ma kupicu ja silikon i odnecu ja ovo kod staklorezaca nema sanse da se ja zahebavam sa takvim stvarim otkud ja da znam kako da zalepim staklo...nema sanse...


to ti je najbolje ali uradi to svakako i pusti to obican silikon i nikad nista ako vec se odlucis da radis obavezno uzmi siguran silikon tj silikon za akvaristiku
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Okt 16, 2014 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

materijalmen ::
Pozdrav svima,

dobio sam na poklon jedan DIY akvarijum 91x55x35 cm (DxVxS). onako malo bezveze zaljepljena obicnom silikonom. Prednja zadnja i bocne stranice su od 1cm, donja stranice je od 8mm. Mene interesuje dali je to OK ili donja stranica treba da bude isto od 1cm? Kako ja mogu da skidam silikon pa opet da zalepim ili najbolje da odnesem kod staklorezaca? Razmisljao sam da napravim ojacanje, tacnije da napravim neki okvir plus ojacanje preko akvarijuma koja ce i ujednoda drzi poklopac od stakla radi smanjivanja isparivanja vode.

Hvala unapred!


d91 * s35 * v55. Dno 8 mm, stranice 10 mm.
Ako ga razlepis, dovoljno je dno da ojacas trakama od po 10-15 cm sa staklom 4 mm - ili 6 mm. Deblje staklo ti nije potebno.
Trake izgledaju ovako :
Image

Takodje mozes i duplo dno da odradis. Kako te volja.
Onaj ko ti bude lepio to morace da zna sta radi i zasto to radi.
Silikon ... imas linkove silikona gore pa vidi sta od tih silikona mozes da nabavis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
materijalmen
Akvarista



Registrovan: 17 Feb 2013
Poruke: 66
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Okt 16, 2014 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Silikon tj lepljenje je pun mehurica...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License