Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Alge na listovima biljaka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
VeDe
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2013
Poruke: 96
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Okt 07, 2014 2:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postovanje dragi forumasi najboljeg foruma. Smile

Evo saljem vam slike algi koje ja imam i da li neko zna kako da ih se oslobodim? U prodavnici kad sam pitao nudili su mi neke hemikalije koje kostaju 1800 dinara ali ja bas nisam za hemiju takvu, pa ako neko ima neko resenje bio bih jako zahvalan da me posavetuje.

Hvala.

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 07, 2014 2:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Okt 07, 2014 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

VeDem jel ti sa te strane dopire dnevna svetlost non stop?
ili ti je prejako svetlo pa se na tim listovima javljaju alge, meni puzevi resavaju te probleme na listovima nane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeDe
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2013
Poruke: 96
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Okt 07, 2014 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema svetlosti sa te strane kao ni sa jedne.. a neonka mi je jedna od 15W T8. Puzeva sam imao cetiri ali i onda sam imao, sada trenutno imam jednog jabucara i 1000 malih Malaysian Trumpet Snail.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Uto Okt 07, 2014 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cini mi se da je ovde pre problem u slaboj filtraciji/cirkulaciji vode i da se na samim listovima biljke talozi hrana i riblji izmet koji uzrokuju pojavu alge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Uto Okt 07, 2014 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

- pojacaj pumpu ako moze
- smanji foto period
- cesce peri vatu u filteru(zavisi koji filter imas)-2x nedeljno
- cesce menjaj vodu (jednom nedeljno)
- nanu mozes da izvadis i ubacis par minuta(kreni od 2-3 pa povecevaj) u rastvor 3% hidrogena i vode i tako ces unistiti crnu algu. Nemoj previse, ubices biljku, nemoj premalo neces ubiti algu Smile
- kupi amano kozice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Okt 07, 2014 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

- nanu mozes da izvadis i ubacis par minuta(kreni od 2-3 pa povecevaj) u rastvor 3% hidrogena i vode i tako ces unistiti crnu algu. Nemoj previse, ubices biljku, nemoj premalo neces ubiti algu, reče Thunderbeast. Podržavam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Okt 17, 2014 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pored navedenog
- manje hrani ribe
- jednom nedeljno sifoniraj podlogu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Okt 17, 2014 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t7004.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sadnja biljaka Milivoje Lampa Biljke 6 Sub Jul 30, 2022 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pelceri biljaka Zira Tražnja 0 Čet Avg 12, 2021 5:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crne tačke/ fleke na listovima SanjaP Biljke 14 Pon Apr 12, 2021 7:42 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License