Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Grijac - stvarna potreba il ne? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Maskulin
Akvarista



Registrovan: 27 Mar 2014
Poruke: 60
Lokacija: Berane CG

PorukaPoslao: Uto Maj 27, 2014 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..tema se tice iskljucivo kucnih akvarijuma,a ne akvarijuma u podrumima,radnjama i sl!
..10 godina imam akvarijum i nikad nisam imao grijac,temperatura u kuci je uglavnom 20-25 stepeni,dok zimi kad povremeno nismo tu zna i da padne na 10 stepeni ako ne i koji stepen nize...e sad,nikad nisam imao probleme sa ribicama,desi se da sa vremena na vrijeme neka ugine,najcesce od “roka trajanja“,al nikada se nije desio neki kolektivni pomor usred niske temperature!

Posto citajuci forum vidim da se dosta akvarista zali na to da mu je grijac bukvalno skuvao ribe,usled kvara i vjerovatno loseg kvaliteta,pitam se jel bolje u akvarijumu imat grijac il ga uopste ne stavljat kao u mom slucaju!?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 27, 2014 10:44 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 27, 2014 11:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja lično ne koristim grejace. Kod mene je temp. u toku cele godine između 25% i 29%. Ne bih preporucio da se ne koristi grejač na temperaturama koje ne odgovaraju flori i fauni.
Kažeš da su žive, ali ne verujem da im je prijatno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Maj 27, 2014 11:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podji od sebe. I ti bi ostao ziv cele zime da ti u sobi bude 10-11 stepeni. A sad koliko bi ti bilo prijarno, zakljuci sam! Very Happy
Grejac je tu da odrzi temperaturu konstantnom. Nije dobro ako imas temperaturne oscilacije vise od +/-2 stepena dnevno. Nece ribice da uginu zbog toga, ali im vremenom opada imunitet, i cesce i lakse mogu da oboljevaju i uginu.
Sto manje stresa, bolje zdravlje. To vazi i za nas! Very Happy
Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Maj 27, 2014 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba grejač, bolje da kažem mora grejač (čak i za šarane i japanke).
I ja izdržavam 10 stepeni inače, mada mi nije baš prijatno.
Sve hoće da se pokvari ali nisam baš za toliko puno slučajeva čuo do sada. Ujutru kad im sipam hranu obično pogledam i koliko je stepeni. Ako nisam tu, pa može i svašta-nešto da se desi pa opet ne zatvaram vodovod i ne gasim sklopku Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maskulin
Akvarista



Registrovan: 27 Mar 2014
Poruke: 60
Lokacija: Berane CG

PorukaPoslao: Uto Maj 27, 2014 11:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..al opet bih radiji da se smrznem na -10 i prezivim,nego da se dinstam na +60 i umrem!
Salu na stranu,vidim da se i na ovom forumu pisalo o pokvarenim grijacima i o uginucima 30 i vise riba,i to ne rijetko..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 27, 2014 12:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ni ja ne koristim grejac vec godinama, akvarijum je u dnevnoj sobi, temperaturne oscilacije u toku godine su recimo 21-28 stepeni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Uto Maj 27, 2014 12:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I svaki dan nekog udari auto pa opet izlazis na ulicu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Maj 27, 2014 12:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Desavaju se razni pomori. Nekad je akvarista kriv, odgovoran a nekad i sama oprema otkaze. Kako god bilo ribe ispastaju.
Da li je grejac potreban ?
Ako je akvarijum u prostoriji gde je temperatura priblizno ista uz manje oscilacije a ne pada ispod 23 ( npr ) onda vam grejac mozda ne treba Zasto mozda ?Iz prostog razloga. Ako imate diskuse onda vam je grejac obavezan. Sa druge strane znam akvariste koji zive u stanu i ne koriste grejace vec godinama dok ja obavezno koriatim grejac tokom zime.
Takodje, odgovor na gore pomenuto pitanje mogao bi da se nadje ako pogledate podatke o stanistu same ribe
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Uto Maj 27, 2014 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam grejac od prvog dana..a to znaci vise od 20 god...menjao sam ih samo zbog promene velicine AQ,samim tim stavljao i jace...
Pocetkom Leta ga izvadim,i vracam ga oko Oktobra...
ako podaci kazu da nekoj ribi odgovara 28 stepeni,onda to treba valjda i da se ispostuje,a ne da grejem sobu da bi se teperatura sobe i Aq izjednacili,a meni bilo vrucina...
jedino sto ispostujem,to je da kad menjam Full Vodu..pustim da se par dana izjednaci temperatura vode sa temp u sobi,pa tek onda stavljam grejac da dometne koliko jos fali....
Nikad,ali Nikad ne grejem svezu vodu naglo sa grejacem...
leti kad se voda malo zagreje,ili pocinje da stize oko 30...zaledim vodu u flashi od 2l,i izbacim da pluta i da se otopi...obori se par stepeni....i ribama je OK...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Uto Okt 21, 2014 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam se često pitao da li mi je grejač potreban. Rekao bih da jeste kad su manji akvarijumi u pitanju, jer su oscilacije veće. Za akvarijume od 150l i više mislim da apsolutno nisu potrebni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 21, 2014 4:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni temperatura u akvarijumu nikad ne ode ispod 24C. i grejač mi ne treba. Međutim ako držiš neke specifične ribe poput diskusa kojima je potrebna temperatura vode oko 31C... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Okt 21, 2014 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

^slažem se, pazi kad je meni celo leto radio grejač da bi ameri imali 27-28 stepeni u 250+ litara.
150+ litara vode neće da se ohladi u objektu koji ima lošije grejanje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvijo
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 338
Lokacija: Skopje

PorukaPoslao: Uto Okt 21, 2014 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Maskulin ::
..tema se tice iskljucivo kucnih akvarijuma,a ne akvarijuma u podrumima,radnjama i sl!
..10 godina imam akvarijum i nikad nisam imao grijac,temperatura u kuci je uglavnom 20-25 stepeni,dok zimi kad povremeno nismo tu zna i da padne na 10 stepeni ako ne i koji stepen nize...e sad,nikad nisam imao probleme sa ribicama,desi se da sa vremena na vrijeme neka ugine,najcesce od “roka trajanja“,al nikada se nije desio neki kolektivni pomor usred niske temperature!


ja stvarno neznam kojim to ribama i biljkama odgovara temperatura od 10 (pa i ispod20) stepeni Question

PS: imam grejace u svakom aq. i +3 u rezervi Exclamation
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 21, 2014 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Savremeni elektronski grejači kada se pokvare ne greju. Odviš malo više para u startu i dilema više nema.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Uto Okt 21, 2014 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izvini Maskulin nigde nisam uspeo u tvojim postovima da nadem koje to ribe imas koje uspevaju da zive na 10 i manje stepeni ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Atman grijac samo do 22 stepena brankorad Grejanje i hladjenje 1 Sre Sep 23, 2020 1:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Stvarna korisna zapremina filtera markovic000000 Filteri i pumpe 29 Ned Jun 02, 2019 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potreba pomoc u vezi jednog trichogas... andrija88 Početak u akvaristici 2 Čet Apr 26, 2018 2:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Grijac Atman AT-50W pitanje Sone_bg Grejanje i hladjenje 15 Uto Okt 04, 2016 12:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka da li je potreban grijac nekotamo Početak u akvaristici 5 Uto Okt 06, 2015 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License