Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem-pomažite Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 21, 2014 8:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka čast.Ne razumem kako su biljke lepo napredovale,skoro ima mesec dana i sad odjednom da im ne odgovara nešto, i to ne svakim biljkama???!!Akvarium je od 430 lit
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 21, 2014 8:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 21, 2014 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa ovoliko biljaka, bez ikakvog izvora azota nece da moze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Okt 21, 2014 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo su napredovale dosk su imale potrebne elemente. Sada kada su se istrosili moras da ih dodajes Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 22, 2014 12:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok.Hvala vam svima.Znaci moracu da krenem sa mikro i makro.....Jojjjjj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 7:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li kada dodajem mikro i makro elemente da li dodajem i easy carbo svaki dan i easy fosfo jednom nedeljno,ili moram prestati sa dodavanjem ...Koliko se dugo dodaju mikro i makro elementi....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 10:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dodaješ easy carbo svaki dan,ako hoćeš,dodaješ CO2 ako možeš,easy fosfo ti nije potreban u tom slučaju,osim ako nemaš puno anubija.Mikro i makro elementi se dodaju za uvek.I ne znam zašto od ovog praviš toliku zbrku,kao da je ovo dodavanje neka kazna i užasno teška stvar.Sa druge strane za 200 din. si rešio stvar za jedno duže vreme,a samo fosfo košta 3 puta više.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 5:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Darkoakvarel ::
Da li kada dodajem mikro i makro elemente da li dodajem i easy carbo svaki dan i easy fosfo jednom nedeljno,ili moram prestati sa dodavanjem ...Koliko se dugo dodaju mikro i makro elementi....
Na osnovu ovog komentara lako je zakljuciti da uopste nisi u toku sa ovim stvarima, pa bi bilo zgodno da se dodatno uputis pre nego sto napravis kolaps u akvarijumu... Smile

Flojd ::
Dodaješ easy carbo svaki dan,ako hoćeš,dodaješ CO2 ako možeš,easy fosfo ti nije potreban u tom slučaju,osim ako nemaš puno anubija.
E jos da nam objasnis ovo sa anubijama... Smile


Poslednji izmenio Blue dana Čet Okt 23, 2014 5:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 5:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue to i nije tako deško da se objasni,sa obzirom da su one veći potrošači fosfata.Dakle ako ih ima puno,malo i pojača fosfate.Obično se nedostatak istih na anubijama očituje propadanjem listova a pre toga bledenjem istih.A propadanje izgleda kao da se listovi prosenjuju.
Eto,da li je dovoljno dobro?
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 6:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Flojd ::
Blue to i nije tako deško da se objasni,sa obzirom da su one veći potrošači fosfata.

Mislio sam da nam razjasnis tvrdnju da su anubije veliki potrosaci fosfata. Odakle ti ova informacija i kad kazes veliki, mislis veliki u odnosu na sta?


Poslednji izmenio Blue dana Čet Okt 23, 2014 6:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U odnosu na masu drugih biljaka.Informacije možeš da pronađeš na nekim od vrhunskih sajtova za biljnu akvaristiku.
Da li si možda mislio da ti trebaju naučni radovi?Živa je šteta da dok sam sarađivao sa nekim od vodećih stručnjaka iz fiziologije biljaka nisam zamolio i da se za biljke koje sam tada imao odrade testovi o njihovim potrebama.
Jednom prilikom sam čak i ostavio akvarijum bez da dodajem fosfate i anubija je prva odreagovala i odreagovala je na način koji sam već opisao.
I koliko si to mislio da će čovek da doda fosfata ako ih jednom nedeljno i doda po uputstvu?I šta bi to poremetilo?Na kraju krajeva ja sam mu napisao da to ne mora da radi.
Ne znam šta to zapravo hoćeš,ali ako misliš da nisam u pravu,onda mi kaži gde si ti to pročitao da je suprotno od onoga što ja tvrdim?Voleo bih da to podeliš sa nama.Jer ako zaista nisam u pravu,biće red da se izvinem čoveku na pogrešnoj informaciji.Ali šta ćemo,ako jesam u pravu?
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zao mi je, ali termine poput 'na nekim od vrhunskih sajtova za biljnu akvaristiku' i 'vodeci strucnjaci iz fiziologije biljaka' ne mogu da prihvatim kao verodostojne izvore informacija. Ako su te informacije vec raspolozive na 'vrhunskim sajtovima' ili u radovima tih 'vodecih strucnjaka', mogao si da ubacis i neki link ka adekvatnom sadrzaju, ili bar kakvu drugu referencu.
Da skratim, ne sporim tvoj savet upucen Darku, tu je sve na mestu, vec opasku da su anubije veliki potrosaci fosfata. Iz te konstatacije pocetnik bi bez problema mogao da zakljuci da su anubije najveci potrosaci fosfora od svih akvarijumskih biljaka, sto nije dobra generalizacija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj savet Darku svakako ne možeš da osporiš,ni ti ni bilo ko drugi.Možda ima i boljih metoda od PPS-a,ali jednostavnijih nema.
Što se tiče vrhunskih sajtova,verujem da se to zna,a verujem da znaš i ti.Tu i onu drugu informaciju,koja usput i nema za cilj da dokaže nešto,osim možda da poznajem dobro materiju o kojoj je ovde reč,ti ne moraš da uzmeš u obzir.
Ali kao urednik,ako smatraš da iznosim neistine, moraš da pronađeš teme o tome i staviš link,kad već znaš kako se to radi.Ali u celoj ovoj priči zapravo ti ne znaš o čemu je reč,i nisi izneo ni jedan jedini pokazatelj da si u pravu.Ja sam ti bar predočio šta se u slučaju manjka fosfata dešava.
Nego da završimo mi sa ovom šaradom.Kao urednik učini šta ti je volja sa ovom temom,ali kao čoveku ti savetujem da se posavetuješ još sa nekim o ovom pitanju.Čisto zbog sebe.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Okt 30, 2014 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako propada stari emerzni list (onaj koji je bio na biljci kada je stigla) a raste novi zdravi, onda nema razloga za brigu to je normalna pojava. kad biljka malo ojaca makaze u ruke i formirati zbun prema svom ukusu. Puzevi nisu krivi.
Najbolje izbalansirano djubrivo za biljke koje imaju dobro formiranu hranljivu podlogu je riblji izmet. Dovoljan broj zdravih riba koje se redovno hrane obezbediće dovoljno hranljivih materija kroz vodenu kolonu. Sa prihranom mikro i makro) poceti tek ako se primete nedostaci na biljkama i to na listu koji je narastao kod vas u akvarijumu.
Zanimljivost iz mog iskustva:
oformio sam akvaponski sistem, gajim mnogo zivorotki u malo vode (npr. 3000 gupika u 50 litara vode) Sve su veoma zdrave i zivahne ali ta voda stalno kruzi i prolazi kroz korenje maticnih echimodorusa koji rastu emerzno na suncu. Dok su bili bez riba i dok sam ih prihranjivao djubrivom kako sam znao i umeo isli su dobro. Sad kad zive na ovoj vodi od gusto pakovanih zivorotki potpuno su poludeli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 30, 2014 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno na pomoći,na stablu biljke ima puno žilica koje su po celoj stabljici pa neznam jer smem da skratim a opet biljka je dostigla visinu do vrha vode na akvariumu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License