Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koja je ova alga Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
materijalmen
Akvarista



Registrovan: 17 Feb 2013
Poruke: 66
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 5:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja je ova alga i kako da resim? :/

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 5:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 5:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zelena končasta , ako se ne varam ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
materijalmen
Akvarista



Registrovan: 17 Feb 2013
Poruke: 66
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako mogu da je resim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tom
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Okt 2014
Poruke: 3
Lokacija: Rudna Glava

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 5:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja jesam pocetnik ali ucim se i po slikama i upustva ova alga lici na Spirogyra ili Svilena alga, vodena svila, citao sam da se uklanja rucno, menja voda 50% dodaje se neko djubrivo mikro i makro elementi i co2 ili neki easycarbo.
Oprostite sto se mesam kao pocetnik ali dobio sam upustva na dvd o algama bilju i ribama. I ako znam da to nije to bas sve uvek je najbolje pitati vas za misljenje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mikro i makro elementi su hrana biljkama, ali takodje i hrana algama.
Cesto menjanje vode moze pomoci u jos boljem razvijanju algi, jer dolaze do novih hranljivih materija.
Previše svetla, a manje hranljive materija koje biljke mogu da iskoriste da bi bile dovoljno jake da se odbrane od algi ili obrnuto, previse hranljivih materija a malo svetla, i malo CO2
Pojačaj CO2.
U početku je uklanjaj ručno. Ako se bude previše brzo pojavljivala( a ne verujem da hoce, treba i njoj malo vise vremena) uzmi preparat protiv algi od easy life-a
Ali vidi da ti to bude poslednja opcija.
Probaj sa pojacanim CO2.

Napiši neke podatke akvarijuma(sta dodajes, kako dodajes co2, koju rasvetu imas,itd.).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
materijalmen
Akvarista



Registrovan: 17 Feb 2013
Poruke: 66
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne dodajem nista i nemam ni nameru...izvinite, ali to je moj izbor, jednostavno ne zelim hemijski akvarijum.
Akvarijum je od 75l, jedna sijalica tropical plant pro 24w i sad sam ukljucio jos jednu od 24w dayligt. Koristio sam obicnu philipsovu neonku ali ova kombinacija (24w daylight+24w tropical pro) daje odlicne jake boje.
Nemam puno ribica, oko 10-15 gupija samo...posloga peska, sljunak, ispod od prosle godine 4lit rainforest podloga. Jedno vreme sam doda vao easy carbo, nisam primetio poboljsanje, ama bas nista.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 7:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliki ti je fotperiod, moguce je da se alga stvara zbog svetla. 48w na 75 litara je sasvim solidno osvetljenje (0.65w/l), mislim da ne bi trebalo da imas vise od 9-10 sati svetla..... Mozda cak i 8.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
materijalmen
Akvarista



Registrovan: 17 Feb 2013
Poruke: 66
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa kad kako...u zavisnosti...kada niko nije kuci, nekad duze, a desi se da u roku od 24h nije ni ukljuceno svetlo...ali inace oko 10-11 sati...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako vec ne zelis "hemijski" akvarijum, onda si trebao malo da se raspitas pre nego sto si kupio tu rasvetu. Wink

P.S. ako vec ne zelis da dodajes hemiju u akvarijum (hranljive materije za bilje) da li sipas H2O? Pitam jer i u cesmovaci isto imas tu hemiju. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
materijalmen
Akvarista



Registrovan: 17 Feb 2013
Poruke: 66
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, ne dodajem nista.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci bez h2o akvarijum? ☺
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Okt 27, 2014 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I koliko ti je ubiljen akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Okt 27, 2014 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda je akvarijum sa O2 a ne sa H2O! O.o Wink hah
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Okt 27, 2014 7:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vracajte se na temu, ne idite u off! offtopic
cesce zamene dela vode, recimo 1/4 na 5 dana, uz sifoniranje, smanji foto period na 9h, i obavezno fizicko uklanjanje alge. Cetkicu za zube i motaj je kao spagete. Mr. Green
Ako ti je ta alga u mahovini, tu ce i ostati, vremenom ces se naviknuti. Very Happy Tako je i kod mene bilo. Prisutna, ali je pod kontrolom drzana, sve dok nije potpuno nestala. Sad se pojavi ponekad, ali je uklonim rucno.
Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Pon Okt 27, 2014 8:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

materijalmen ::
Pa kad kako...u zavisnosti...kada niko nije kuci, nekad duze, a desi se da u roku od 24h nije ni ukljuceno svetlo...ali inace oko 10-11 sati...


To mozes da resis sa tajmerom, mislim da je cena oko 500din, lepo stavis na 9h rada i resio si problem paljenja i gasenja svetla, plus sve ovo sto jovica kaze.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja vrsta je najlepsa? Mirela Početak u akvaristici 4 Uto Jan 31, 2023 12:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je hrana? Uros Kg Ishrana 2 Ned Maj 16, 2021 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba Milorad Ribe 2 Sub Mar 27, 2021 10:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License