Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 theoduxus danubialis puzevi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 25, 2014 4:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj akvarijum je star 10 dana i ne znam ima li algi u njemu za puževe. Čime da ih hranim dok ne krenu alge?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Okt 25, 2014 4:08 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Sub Okt 25, 2014 5:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda da probas spirulinom. Kod mene nista ne jedu sem algi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Okt 25, 2014 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene nisu bili zainteresovani za spirulinu,toliko je stajala u akvarijumu da se na kraju raspala,a mislim cak da nisu zainteresovani za bilo kakvu suvu hranu,pa iz tog razloga u akvarijumima u kojim ih drzim cistim samo prednje staklo,a u nekim cak ni to,jer nisu reprezenativni,nalaze se u podrumu.

Flojd ::
Koliko brzo rastu mali danubialisi?
Pozdrav


Tek sad vidim ovo pitanje... Sporo rastu,sve zavisi od raspolozive hrane,odnosno algi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 2:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene ne jedu ni barenu tikvicu ni spirulinu. Samo alge po biljkama i staklu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ludwigia
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 26 Okt 2014
Poruke: 78
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 27, 2014 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da su ovi puževi postali veoma popularni. Izlovljavanje iz prirode je enormno, pa ovim putem molim sve koji su uspeli da ih razmnože, da povremeno nekog i vrate na stanište sa kojeg su uzimali puževe.

Hvala u ime danubialisa i izvinite za off
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 27, 2014 3:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svakako sam ljubitelj i zastitnik prirode, te podrzavam sve akcije koje imaju takav cilj, ali...
Ludwigia ::
Izlovljavanje iz prirode je enormno, ...

Iskreno, tesko mi je da poverujem u to. Ne vidim nikakav realni argument koji bi potvrdio ovakvu izjavu.
Ne jedu se, ne sluze se po restoranima, koriste ih samo akvaristi ciji je broj krajnje ogranicen, a i oni ih ne koriste svi, vec samo manji deo... pa me sada interesuje ko ih to enormno izlovljava i zasto?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ludwigia
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 26 Okt 2014
Poruke: 78
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 27, 2014 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam komentar na ovo politički korektno pitanje, prigovor.

Samo kažem, da sve što se uzme iz prirode, treba joj i vratiti. Tako se ljudi uče odgovornosti, izmedju ostalog.

Ne želim da idem dalje u off, samo sam zamolio, ko oseti da treba, uradiće to, opet, ko ne neka i ne radi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ludwigia
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 26 Okt 2014
Poruke: 78
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 27, 2014 4:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Opet, čuo sam sa više strana da potpomažu stvaranje nekih štetnih anaerobnih bakterija. Ovo štetnih , misli se na akvarijume, odnosno zatvorene sisteme koji 365 dana imaju istu temperaturu, za razliku od reka našeg podneblja.

Tako da treba biti obazriv.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pon Okt 27, 2014 5:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo ti kanda spamujes forum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Okt 27, 2014 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bese jedan clan sa istim nickom na susednom forumu koji je spamovao,pa na kraju bio banovan...
Voleo bih da procitam taj podatak oko stetnih anaerobnih bakterija,cisto da uputim ove moje puzeve na to sta bi trebali da rade,izgleda da su se pokvarili ili nisu obavesteni... Rolling Eyes Moram da priznam da vecu nepotkrepljenu glupost nisam procitao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ludwigia
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 26 Okt 2014
Poruke: 78
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 27, 2014 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ja sam napisao da sam čuo, sa više strana. Ne razumem zašto toliki hejt. Za to i jeste forum, da se priča o stvarima vezanim za akvaristiku, koju valjda svi volimo.

Aquamaniac. Teška dezinformacija za tu priču oko člana sa istim nickom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Okt 27, 2014 7:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cuo... To je kao u onom vicu,"seks je odlicna stvar,pricao mi jedan sto je gledao"... Izvinjavam se na off topicu,ali kada bi vecina pisala na osnovu licnog iskustva,tada bi neki postovi bili smisleniji. Ne zameri,Ludwigia,nije nista licno,vec me dotakao tvoj post,jer ih vec 4 godine gajim bez ikakvih problema,a akvarijume u kojim ih drzim sam odavno predstavio. Za mene ne postoji bolji puz,a mnogi su se u to i uverili.
Anaerobne bakterije,odnosno patogeni mogu imati smisla ako se uzimaju iz prirode,jer takav rizik uvek postoji ukoliko se bilo sta ubacuje u akvarijum direktno iz prirode,ali to nema veze sa temperaturom koja je u nasim akvarijumima manje,vise konstantna... To moze biti razlog zbog kojeg su nekima ovi puzevi ugibali ukoliko bi ih ubacivali direktno iz prirode ili ukoliko su kao takvi prouzrokovali bolesti drugog zivog sveta. O enormnom izlovljavanju ne bih da pricam,jer tako nesto ne postoji,posto se skoro proculo za njihovu efikasnost.
Posto vidim da si se juce uclanio na forum,dobrodosao,a u nekoj zasebnoj temi mozes nam se malo blize predstaviti,najvise kroz tvoje radove Wink.
Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ludwigia
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 26 Okt 2014
Poruke: 78
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 27, 2014 7:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolje te našao. Ja ništa ne shvatam lično. Samo sam se pitao odakle toliki hejt. odoh u off, izvinjavam se zbog toga.

Vidi, vic ili ne , ja sam to čuo, a pošto lično ne znam, napisao sam to ovde, da bi neko ko zna rekao da je to tačno ili nije tačno. Sad ti nemoj lično da shvatiš, ali ni ja ni ti nismo eksperti za ta pitanja.

Ne bi da ubacim u akvarijum pa da napravim haos.

Moje radove ću izložiti u svoje vreme. polako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
mavejic
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2014
Poruke: 44
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 27, 2014 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Zasto se desava na ovim puzicima da im se luska kucica, to se vidi i po sarama. Neki se toliko "oljuste" da postanu skroz beli? Dali je u pitanju tvrdoca vode ili nesto drugo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Okt 28, 2014 2:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih zamolio ove Smile što razmnožavaju puževe i ostalo uzeto iz prirode i prilagođeno životu u akvarijumu sa stalnom temperaturom, kišom u vidu promene vode, neonskim suncem ... da isto ne vraćaju u prirodu, samo će da ih pobiju i da naprave neku štetu u prirodi.
Hvala na razumevanju, ne bih da mi napravite neki haos u prirodi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Puzevi NS Cvrc Tražnja 0 Sub Apr 29, 2023 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni barski i malezijski puzevi Veverac Tražnja 0 Ned Jan 22, 2023 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni obicni bladder puzevi - Phys... UrosB Tražnja 0 Ned Jul 11, 2021 9:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red Cherry kozice i Helene puzevi nikouro Ponuda 9 Pon Maj 31, 2021 1:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras Pygmaeus, sakura red, malez... Veverac Tražnja 5 Uto Nov 10, 2020 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License