Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Formiranje akvariuma - par pitanja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Igor2323
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Okt 2014
Poruke: 4
Lokacija: Novi Banovci

PorukaPoslao: Uto Okt 14, 2014 1:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno na savetima, obavezno cu kupiti taj nitrivec i dodati ga par dana pred ubacivanje ribica, a akvarijum ce ciklirati sigurno nekih 20. dana, nigde ne zurim Smile.

Ja cu probati sa ovom postavkom sad, pa ako ne budem zadovoljan zelenim tepihom, ubacicu jos jednu neonku i pocecu da citam to za Co2 sta i kako se koristi.

Sutra krecem sa sredjivanjem akvarijuma, jedva cekam Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 14, 2014 1:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bratislav
Akvarista



Registrovan: 13 Dec 2013
Poruke: 223
Lokacija: Beograd - Zvezdara

PorukaPoslao: Sre Okt 15, 2014 3:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze, rekao si da nisi ljubitelj spoljnih filtera i da nemas mesta za njih. Sve to kapiram, ali tvoji filteri imaju ukupno 1150 l/h, ako se dobro secam. Ja sam u startu imao 2000l/h, atman f104 i voda je bila dosta prljava, mehanicka filtracija mu je nikakva. Toplo bih ti savetovao da napravis nekako mesta za spoljni filter, bilo koju varijantu.

Takodje se slazem sa kolegama koje su ti napisale da ubacis bar jos jednu neonku. Moj akvarijum je iste visine i mogu ti reci da se oseti koliko slabo svetlost probija do dna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oliver negotin
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2014
Poruke: 32
Lokacija: negotin

PorukaPoslao: Ned Okt 19, 2014 1:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...ako imas mogucnosti i prostora mogo bi da ubacis hang on fiter, onaj najveci, ja licno na 120 litara koristim isti i prezadovljan sam sa njime, odrzava se lako, nemas potrebu za vazdusnom pumpom posto on ubacuje kiseonik sam. Po mom misljenju unutrasnji filteri su samo bacanje para i za vece akvarijume nedovoljni.
Sto se tepiha tice nije neizvodljivo, ali moras da se naoruzas sa puno strpljenja.
pozz..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor2323
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Okt 2014
Poruke: 4
Lokacija: Novi Banovci

PorukaPoslao: Sub Okt 25, 2014 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo drugari, konacno sam formirao akvarijum, nisam imao vremena ovih dana... Ja sam za pocetak zadovoljan, moram jos biljaka da kupim, ici cu u nabavku ovih dana, ova sve u ovom akvarijumu po pitanju biljaka je iz malog akvarijuma, samo prebaceno...

Filteri su postavljeni, jedan dan jednu, drugi na drugu stranu, voda je sada cista skroz, grejac cu ukljuciti za koji sat, podesen je na 26. stepeni.

Sipao sam 30.mililitara sere nitrivec, ako se tako kaze Smile na 150. mojih litara, pa posle za sedam i 14. dana sipam, kao po upustvu.

Slobodno dajte svoje misljenje o akvarijumu....

Gledacu da kupim taj kanister filter kad mi legne plata, jer mi svi kazete da necu moci sa ova dva protoka 1150lit/h

EVO SLIKA i mnogo je lepse uzivo Smile

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Igor2323
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Okt 2014
Poruke: 4
Lokacija: Novi Banovci

PorukaPoslao: Sub Okt 25, 2014 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gore cu jos jednu debelu traku zalepiti, jer necu da punim akvarijum do kraja, ostavicu nekih 5.cm prazno samo sa trakom da izlepim da se to ne vidi, to cu sutra.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 8:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto nemas mesta za spoljni stakleni, kanister je najbolje resenje. Ipak je velika litraza u pitanju. Bioloska filtracija je najvaznija. Sto je bolja, to je zdraviji akvarijum. Samo napred i ne zuri. Pratimo stanje i obavestavaj redovno sta radis...
Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 9:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svidja mi se postavka, ima potencijala. Misli da treba jos malo ubiljiti, popuniti pozadinu sa jos jednom ili dve biljke. Panj jako lepo izgleda prekriven mahovinom, tek ce da bude cool.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 11:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Panj ubija kolko je dobar Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor2323
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Okt 2014
Poruke: 4
Lokacija: Novi Banovci

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 12:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala drugari, kanister filter stize cim mi legne plata Smile Moracu da busim onda poklopac pozadi za to crevo koje ide u akvarijum, ali posto je sve rucno pravljeno, od akvarijuma i poklopca nije problem, smislicemo nesto Smile

Panj je iz dva dela, pa sam jedno 40. kombinacija promenio kako da ga postavim i ova kombinacija mi se najvise svidjala, jos stoji kamen na njemu, da mi ne ispliva Smile ali cu ga za koji dan skinuti, da vidimo da li ce ostati na mestu.

U vezi nabavke biljaka, idem ovih dana da kupis jos, bas te pozadinske i jos neke dole u prvom planu da bih pravio tepih zeleni, kako sam zamislio....

E sad jedno pitanje, kazu mi ljudi da vec posle par dana ubacim dva, tri Čistača tj. Corydorasa... Oni su najizdrzljiviji, pa da ih ubacim ili ne?

Posle koliko dana da ubacim kozice i malog crvenog meksickog raka sto imam? Isto da cekam 20. tak dana?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Igor2323
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Okt 2014
Poruke: 4
Lokacija: Novi Banovci

PorukaPoslao: Uto Okt 28, 2014 6:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari pomazite Smile Akvarijum mi ciklari evo sad vec treci dan i ovo je pocelo da mi se pojavljuje na redmoor panju... Sta je to, ako zna neko i da li je stetno i kako se uklanja???

Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Milosh88
Akvarista



Registrovan: 14 Okt 2013
Poruke: 20
Lokacija: Beograd-Višnjička Banja

PorukaPoslao: Uto Okt 28, 2014 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je plesan, ništa strašno, jedu je kozice i ancistrusi, kada sve dođe na svoje mesto samo će nestati. Imaš par tema na forumu o tome, pretraga pa isčitaj. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor2323
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Okt 2014
Poruke: 4
Lokacija: Novi Banovci

PorukaPoslao: Uto Okt 28, 2014 6:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno Smile bitno da nije štetno Smile

A posle koliko dana cikliranja da ubacim prve čistače tj. Corydorase ili ancitruse? Neki kažu da se oni ubacuju vec posle 7. dana jer su najiždržljiviji.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Okt 28, 2014 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja volim da brzam Smile već sutra par ancistrusa a jato korija (nemoj manje od 4) i to da budu baš ista vrsta za 10 do 14 dana od početka.
Nitrivec dodaješ ubuduće sa ribama. Posle korija ideš etapno, na sedam dana po jato (znači nekih 6 komada mada ni tu nisam merodavan, ja sipao 25 rodostomusa u cugu, svi na broju).
Kozice možeš odmah ako su one obične crvene, kad sam ih imao u tegli od akvarijumčića znao sam da im promenim celu vodu zbog algi bez posledica. Možda i grešim ali nisu one toliko pipave po meni ali mislim da ćeš da imaš leteće kozice od ovih tvojih pumpi, da ne pričam o usisavanju malih. Tako da je bolje za njih da osmisliš neku nano postavku gde je mirnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Uto Okt 28, 2014 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobronamerni savet,jednu od ove dve pumpe prevuci ka prednjem staklu,kako bi dobio fin obrazac kružnog kretanja vode,
u trenutnoj postavci vodene struje se sudaraju i izazivaju haotično kretanje,koje za posledicu ima ,,mrtve zone,,
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor2323
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Okt 2014
Poruke: 4
Lokacija: Novi Banovci

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2014 1:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uvek prihvatam savete jer sam nov u ovome i zelim da ucim sto vise, najverovatnije cu za tu vecu pumpu, staviti onaj drugi prikljucak, da se talasa voda po vrhu, a ova manja nek ubacuje vazduh kao i do sad.

U vezi ribica, ubacicu prve algare posle nekih 10. tak dana, a neki puzevi su mi vec u akvarijumu, dok sam prenosio biljke iz starog akvarijuma presli su i oni Smile njima je ocigledno tamo vec jako lepo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nekoliko neobicnih pitanja o koi sara... gazuraz Ribe 2 Ned Apr 17, 2022 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik sa par pitanja za low tech 50l klicakn Početak u akvaristici 4 Uto Mar 23, 2021 7:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 60l - izrada i formiranje od 0 kikii77 Početak u akvaristici 24 Čet Okt 22, 2020 11:43 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Svetlo u akvarijum i jos par pitanja goran012 Početak u akvaristici 16 Sre Okt 14, 2020 7:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License