Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Saratoga silikon Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2014 10:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me da li je neko imao iskustva sa ovim silikonom. Našao sam kroz pretragu, nikouro ga samo spominje ali bez nekih detalja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2014 10:40 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2014 10:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam ga koristio za lepljenje akvarijuma ali jesam za druge namene, po mojim iskustvimima, slikon prosečnog kvaliteta gde cena odgovara kvalitetu, recimo u rangu Henkela. Ne znam kakvi su im specijalizovani silikoni (ako ih imaju) ali cenim da za te pare ima i bolje. (TKK npr.)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2014 10:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imaju i specijalizovane, na njihovom sajtu, nisam našao u prodaji. Drugar mi je doneo jednu tubu, univerzalni crni (nije akvaristički), planiram sa njim da zamažem pregradni filter pa čisto da vidim kakva su iskustva. Ako ih ima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2014 11:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Evo ovakav je u pitanju, samo crni- nero. Kažu na sajtu jednog uvoznika/prodavca da se koristi za prozore, zaptivanje..bla-bla i za lepljenje "manjih akvarijuma" (?)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sub Nov 01, 2014 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas izlepljeno 120 litara s' ovom talijanskom žvakicom. Nadam se da neće da drži ko pas ježa Smile Valjda je 120 litara za žabare "manji akvarijum"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Nov 01, 2014 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristio sam ga za neke svoje manje projekte. Mislim da je suvise "voden" pa iz tog razloga nezgodan za rad. Lepio i ispitivao na akvarijume od 10-20 litara u kojima sam drzao kozice i puzeve. Ni sa jednom vrstom nisam imao problema dok su bili u akvarijumu koji je zalepljen sa tim silikonom.
Sto se tice tvojih 120 litara, e to je vec malo didkutabilno Smile da li je to malo ili ne Smile . Znas i sam da 120 litara moze da prestavlja razlicite dimenzije stakla pa samim tim i razlicito opterecenje stakla.
E da, umalo da zaboravim. Kada sam jedan akvarijum razlepljivao primetio sam da se skidan neverovatno lako sastakla ( za razliku od Saudala, pa cak i TKK ili Beorola ).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sub Nov 01, 2014 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razlepio sam jedan polovni akvarijum, 85x35x40, pa reko da testiram ovaj silikon. Pročitao sam na par mesta da su ga koristili i za veće akvarijume, pa reko ajd i ja da probam. Nisam baš načisto zašto sam to uradio ali ajd sad, nikad se ne zna.
Ovo što kažeš za lako skidanje, isto tako je bilo sada kada sam razlepljivao ovaj akvarijum. Bukvalno se silikon sam odvajao. Kada sam pre rastavljanja rukama malo nategao dve stranice primetio sam da stranice baš,baš rade. Mm-2 sigurno. Zato sam i odlučio da ga prelepim. Baš ću da pitam bivšeg vlasnika čime je lepljen.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Nov 01, 2014 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi, to sto on "radi" tih mm - dva ne mora da znaci da ce i puci na trecem milimetru tj jacina odredjenog silikona se ogleda u tome na kom " milimetru" puca ( da sad nekoristim strucne termine ) . Mene vise brine kako se stari silikon skida sa stakla. Sto teze ide to je silikon bolji tj bolje vezivanje ima sa staklom.
A pazi, nadam se da ce taj akvarijum biti u nekoj predvidjenoj prostoriji u tom test periodu. Na kraju krajeva istorija zalepljenih akvarijuma je neverovatna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Silikon za akvarijum Dule.lb Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jan 12, 2019 12:02 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka spoljasnjost akvarijuma crni silikon nemanjagajic Početak u akvaristici 4 Uto Feb 20, 2018 12:27 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Silikon za akvarijum akvadja Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Nov 18, 2016 11:16 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pobledeo silikon na starom akvarijumu Turtle Uradi Sam (DIY) 19 Ned Avg 28, 2016 9:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Obaveštenje: Upozorenje Wurth Neutral silikon! nemanjask Uradi Sam (DIY) 0 Pon Jun 29, 2015 3:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License