Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Formiranje akvariuma - par pitanja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Igor2323
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Okt 2014
Poruke: 4
Lokacija: Novi Banovci

PorukaPoslao: Ned Nov 02, 2014 10:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari sinoc sam ubacio prve ribice u akvarijum Smile Prebacio sam jednog ancitrusa i dva corydorasa iz starog akvarijuma... Za sedam dana cu ubaciti jos par corydorasa, a prve jatne ribe planiram tek posle 20. tak dana....

Sad samo ima par pitanja Smile

1. Da li ja njih trebam sad hraniti lisnatom hranom ili ne? posto imam samo njih, a koliko ja znam oni slabo jedu tu hranu

2. Da pocnem da menjam sad vodu na svakih sedam dana posto sam ubacio prve tri ribice? ili da sacekam da prodje 20. tak sve ukupno od pocetka cikliranja akvarijuma pa tek onda prvu vodu da promenim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 02, 2014 10:56 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Nov 02, 2014 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1. Za njih bolje neka hrana za ribe dna, sera ili tetra wafer, kao tabletice, imaš na kesici/kutiji slike korija i spirulina za algara, može i tetra diskus, imaš da ga kupiš u rinfuzu.
2. Ne znam, možeš i da kreneš da menjaš po malo, nekih 20%.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Ned Nov 02, 2014 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih možda menjao manje od 20%, čisto da se osveži voda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor2323
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Okt 2014
Poruke: 4
Lokacija: Novi Banovci

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 12:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari

Cisto da vam javim da sam ubacio tri ancitrusa, 5 koridoraca i jednog meksickog crvenog raka, na razmaku od par dana i za sada su svi super i uzivaju u akvarijumu, plesan je nestao vec posle dan i po, sve su smazali Smile, a hranim ih onim tableticama tj. hranom za njih. Biljke sam jos neke kupio i dodao, samo na jednoj Nani tj. jednom njenom listu je bila crna alga sve onako na krajevima lista i sad je pocela da mi se siri po celoj nani, danas cu je mehanicki ukloniti i nadam se da se nece prosiriti po celom akvarijumu.
Uskoro cu i koju sliku da vam okacim da vidite kako napreduje moj prvi veliki akvarijum Smile

U subotu cu prvi put da promenim vodu tj. nekih 20% vode jer mi akvarijum jos ciklira i to ce biti 14. dana kada budem menjao vodu.

Kada da ubacim prve jatne ribe u akvarijum? tek posle 20. tak dana ili mogu i pre? Ubacio bi dva ramireza, dva skalara, jato od 15. tak neonki i preneo bi iz starog akvarijuma jednog bicolora i 6. molika... Naravno ne bih sve odjednom, nego bi ih postepeno ubacivao, samo ne znam kad da pocnem sa ubacivanjem Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 12:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Promeni vodu, povuci ručnu i strpi se još nedelju dana da te ne boli glava posle.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor2323
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Okt 2014
Poruke: 4
Lokacija: Novi Banovci

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok hvala puno Smile Nije mi problem strpljenje, nigde ne zurim Smile cisto da znam sta i kako da radim....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
pericbiba
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2014
Poruke: 13
Lokacija: topola

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kako ti je uspeo akvarijum...?
ja moj tek pravim...mislim majstor.imam par pitanja ustvari mnogo ali polako,dok on pravi.
akvarijum je 80*40*35 i imacu spoljasnji filter35*40*10 u vezi podloge sve mi je iz prethodnog slucaja sve jasno ali za rasvetu da li posto mora0,5w/l da li moze i led-rasveta ili su bolje neonke i ako jesu kazete ove za rasvetu a ove za biljke...koje su to za biljke...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pericbiba
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2014
Poruke: 13
Lokacija: topola

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pericbiba ::
kako ti je uspeo akvarijum...?
ja moj tek pravim...mislim majstor.imam par pitanja ustvari mnogo ali polako,dok on pravi.
akvarijum je 80*40*35 i imacu spoljasnji filter35*40*10 u vezi podloge sve mi je iz prethodnog slucaja sve jasno ali za rasvetu da li posto mora0,5w/l da li moze i led-rasveta ili su bolje neonke i ako jesu kazete ove za rasvetu a ove za biljke...koje su to za biljke...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor2323
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Okt 2014
Poruke: 4
Lokacija: Novi Banovci

PorukaPoslao: Sub Nov 08, 2014 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari, evo danas je 14. dan kako ciklira akvarijum, danas sam prvi put promenio vodu, nekih 20%, nisam hteo vise jer jos ciklira akvarijum, dodao sam odstajalu vodu od juce.
Danas sam i sipao treci i poslednji put Seru Nitrivec kao po upustvu i to je to Smile sada da jos sacekam nekih 5 ili 6 dana, pa da pocnem sa ubacivanjem prvih jatnih ribica.

Evo i nekih slika posle 14. dana akvarijuma, neki biljke manje napreduju, neke vise i tako, moracu jos neke da premestam, ne svidja mi se raspored, ali polako Smile Samo da se one sve prime.


Jedna slika celog akvarijuma
Image

Leva strana akvarijuma i panj sa mahovinom, koja negde tako lepo raste, a negde se susi, pojma nemam zasto Smile
Image

Jedan od omiljenih stanovnika akvarijuma, evo sad je vec 5. dana u akvarijumu i za sada je zadovoljan Smile Jedva cekam da polako krenem jos da ih kupujem. Izvinjavam se sto mi je zbun prljav, ocisticu ga Smile
Image


Jedan od tri ancitrusa, jedini koji je bio za slikanje, svi ostali su negde skrviveni ispod panja Smile
Image

Srednji deo akvarijuma, e to cu mozda malo nesto menjati, ali sve zavisi od rasta biljaka...
Image

I desna strana akvarijuma, vidi se i jedan Koridorac Smile ima ih ukupno pet za sada, nisam hteo da pretrpavam sa ribicima, Nana koja se nalazi izmedju kamenja, skinuo sam par listova jer je crna alga sve skoro zahvatila, takva mi je i dosla u akvarijum (Nisam ja kupovao) Smile
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Nov 09, 2014 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni ovaj algar na fotografiji više liči na plekostomusa nego na ancistrusa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Nov 09, 2014 1:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo mu previše saturisane slike pa ne mogu da tvrdim, ali mi deluje kao LDA16.
Videće koliko bude porastao, mada je pleko prilično povučeniji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor2323
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Okt 2014
Poruke: 4
Lokacija: Novi Banovci

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 5:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo jedno pitanje Smile Dobio sam na poklon ova dva algara, ali nigde ne mogu da nadjem koji su... Jel moze pomoc? Smile I kakvi su akvarijumu? tj. kako se ponasaju


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Amonier, i to albino. Smile

http://www.akvarijum.org/forum.....0aymonieri

Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor2323
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Okt 2014
Poruke: 4
Lokacija: Novi Banovci

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 6:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa sad citam komentare i ljudi kazu da postaje agresivan vremenom, a ja hocu bas da drzim dva skarala i dva ramireza, da ih kupim za nedelju dana, leleeee Smile Smile Jos sam ubacio dva komada u akvarijum, moji su relativno mali, po nekih 4.cm obojica....

Da ih izbacujem pre nego sto kupim ramireze i skalare ili ne? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 7:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene amonier čisti bolje one kao braon alge koje se nahvataju po dekoraciji od ancitrusa ili plehostomusa, brzi su i dok sam imao živorotke hteli su povremeno da ih podbrze ali sad sa ciklidima nema tih problema po meni solidan komunalac i ako ga mnogi ne vole.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nekoliko neobicnih pitanja o koi sara... gazuraz Ribe 2 Ned Apr 17, 2022 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik sa par pitanja za low tech 50l klicakn Početak u akvaristici 4 Uto Mar 23, 2021 7:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 60l - izrada i formiranje od 0 kikii77 Početak u akvaristici 24 Čet Okt 22, 2020 11:43 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Svetlo u akvarijum i jos par pitanja goran012 Početak u akvaristici 16 Sre Okt 14, 2020 7:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License