Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Haos u akvarijumu, Molim za pomoć. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
zimlim
Akvarista



Registrovan: 29 Sep 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je 80-90L, Filtracija: spoljni filter (filter masa, sundjer, vata,bio kugle..), Vazdušna pumpa koja gura raspršivač, Grejač Atman 150w, Temperatura 26C, Biljke Bacopa,Limun, Valisnerija, Rasveta: 2 štedljive sijalice, Podloga sitan šljunak i ispod pesak.
- Ribice, Živorotke, 4 Zebrice, 2 ancistrusa i 2 Koridorasa.
- sve je bilo ok dok nisam primetio da se pojavio ravan stomak kod mužjaka Molija i Zebrice. Tad sam u ishranu ubacio crvenu papriku, misleći da je od loše ishrane (do tad sam ih hranio tetra listićima) i čini mi se da je tad krenuo haos. Ribice skupljaju repove i peraja, Mužjaku ksifo se pored toga ima crvenilo oko očiju, koriji su većinom na površini, neke ribice su mirinije, ravan stomak se pojavio i još kod jedne gupike. Menjam trećinu vode jednom nedeljno, a od ove sam krenuo i dva puta, misleći da će poboljšati situaciju.
Dakle, molim za pomoć, koji korak sledeći da preduzmem? Do sad nijebilo pomora, ali čini mi se da je situacija gora svaki dan.
Hvala unapred Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 12:04 am Snimi Poruku Nazad na vrh

voja
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2010
Poruke: 61
Lokacija: Ekaterinburg - rusija

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 7:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ti bi dao fotografiju. Ovako je tesko nesto reci. Izgleda po tome sto pises da je tuberkuloza.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 7:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zašto im daješ papriku? Jedan član je imao sličnu situaciju. Imao je pomor u akvarijumu, jer je ribicama dao papriku koju je kupio na pijaci. Verovatno je puna otrova od prskanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 8:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mora da znaci da je od paprike. Mojima dajem godinama barenu crvenu ajvarku papriku i super im je. Sta si zadnje ubacivao od riba? Jesi kupio neku ribu skoro? Jel sifoniras dno pri zameni dela vode? Nije samo dovoljno da izmenis vodu, vec moras i da sifoniras dno. Nemoj da menjas dva puta nedeljno po 1/3, mnogo je veliki sok za ribe. Menjaj recimo 1/4 na 4-5 dana, uz obavezno sifoniranje dna. Ribam dva dana post, da se stabilizuje situacija malo. Deluje mi da je voda opterecena, verovatno je bakterijski nesto, ali otom-potom.
Kupi serinu lisnatu hranu na bazi spiruline. Sera flora se zove. Ona je lako svarljiva, na bazi spiruline, i ribe je vole, zivorotke najvise.
Koliki protok imas u akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zimlim
Akvarista



Registrovan: 29 Sep 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 9:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@ HORUS: Papriku im dajem radi povećanja imuniteta Čitao sam o o tome dosta po forumu, baš je jovica pisao o tome. Obario je i dao im, pokidale su se oko nje.
@ jovica: Nisam ništa skoro ubaciovao o riba, jel ih pažljivo ibiram i kupujem jednu po jednu i pratim kako se privikava. Sifoniram dno, dobro izmuljan dno, pa onda usisavam otpad.Od danas su ribe 2 dana na postu, a posle toga ću uzeti Seru. Protok je 400l/h, atman pumpa, ta je jedina mogla da stane u filter.
Hvala svima na pomoći. Ako imate još neku sugestiju, bio bi zahvalan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 11:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja na primer nikad nisam davao papriku, stvarno ne znam, možda je i dobra. Dajem ponekad obarenu tikvicu, salatu ili blitvu i to malo i izvadim nakon par sati. U principu to sve ume jako da prlja, masti ... vodu. Uglavnom dajem zbog riba dna i puževa.
Opet da napomenem jako retko. u svim kvalitenijim hranama imaš sve potrebne sastojke, na tome se ne štedi. I trebalo bi da bude balansirano da svi jedu, znači listiće za površinu, granule za dno. I hrani malo.
To meni liči na crevne parazite, možda su ti tako došle ribe, pa se posle ispoljilo. Mislim da tu nema spasa.
Za lek ne znam, možda Orvagil ali moraš da se konsultuješ sa nekim ko se bolje razume.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zimlim
Akvarista



Registrovan: 29 Sep 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Primetio sam da se mužjak ksifo češe o biljke, dakle sve ukazuje na crevni parazit. jel može neko da mi obajsni koliko i kako da upotrebim Orvagil?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zimlim
Akvarista



Registrovan: 29 Sep 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ostale ribice su počele da se češu o biljke, skupljaju peraja. Situacija je sve gora i gora? Šta mislite da počnem ujutru tretman orvagilom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako se cese onda je ich a ne crevni parazit
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
zimlim
Akvarista



Registrovan: 29 Sep 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ali ni jedna riba nema bele tačke, češu se o biljke, skupljaju peraja i par njih ima uvučen stomak. Šta da činim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crevni paraziti, moj ti je savet da kreneš sve iz početka Crying or Very sad na žalost.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Nov 07, 2014 3:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U principu možeš da probaš sa Orvagilom pa šta izvučeš, tretman je tri dana pa ako ne uspe, dezinfekcija pa ispočetka.
Imaš ovde kako se koristi:
http://www.akvarijum.org/forum.....-t593.html
Samo obavezno menjaj trećinu vode pred lek i ne hrani ribe ta tri dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Praćenje od početka uz pomoć tropica ... sallediznilend Početak u akvaristici 0 Pon Feb 14, 2022 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Molim za pomoc identifikacije parazita Ikan1 Bolest 9 Sre Jan 12, 2022 1:59 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License