Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Biljke-simptomi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne moras sve da rasturas. Dodaj osmokot u podlogu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 7:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako ti je cimanje da sve ponovo radis, imas osmokot koji gurnes pod podlogu blizu korena biljaka. po 1-3 kuglica mislim da ce resiti problem, ja sam ih ubacivao cevcicom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Misliš osmokot od Rainforesta pa nekako da "uglavim"ispod peska pa preko toga još dodati,,,ako bi to uradio jer bi posle isto morao dodavati prihrano kroz vodu????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sorry Igla, ne videh isti odgovor na drugoj strani Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cimanje,,,joj odlepiću,to mi je zadnja solucija ako ovo ne pomogne,,,a neće škoditi ako stavim i pored korena i svugde gde mogu dodati a da ne ispliva.Kod RF-a mislim da ime neke od 5-6 meseci i od 12-15 meseci....Morao bi da vidim koliko bi mi toga trebalo.Sve sam lepo i dugo planirao smišljao i onda na brzinu,želja itd i propust?!?!?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je tvoj glavni problem litraza akvairjuma i neupucenost.

1.Prihrana kroz vodenu kolonu i dobar co2 sistem na tu litrazu su ti neophodni ako zelis neko zahtevnije bilje, be obzira sta stavio u podlogu.

2. Carbo se dodaje svaki dan po uputstvu, ne jednom nedeljno! On je "zamena" za co2, ali je kod vecih sistema neisplativ. Mene je smorilo da muckam i dok ne nabavim co2 sistem, doziracu carbo. Jeidna razlika izmedju mene i tebe je sto ja imam akvairjum od 33l, a ti od 370l, pa ti vidi koilko ti se isplati da kupujes carbo. O takvim stvarima stvarima si trebao razmisljati na pocetku, ali nikad nije kasno. Ako neces da se zezas i dajes novac na prihranu, stavis osmocot pod koren i nabavis neko nezhatevno i manje zahtevn bilje i resen problem.

3. Odluci po kom sistemu ces dozirati i prati koliko nedeljno podizes koncentraciju cega u akvairjumu!!! I ako ne mozemo bez testera tacno odrediti koliko cega imamo u akvairjumu, mozemo bar znati koliko cega dodajemo pa da nam to bude neka vodilja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stoji da sam se kasno informisao,i to prihvatam kao primedbu,ali moram rešavati problem ako je ikako moguće,hteo sam eksperimntisati ali....loša računica.Jer uglavnom ja držim ciklide ali ovaj put sam hteo malo više biljaka sa drugim vrstama ribica.Ako mogu 50% posla završavati sa ubacivanjem osmokota onda ću to uraditi.Carbo dodajem svaki dan po 5 ml.Ne želim zahtevno bilje,već suprotno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobio sam par informacija oko Osmokota i poručujem od RF-a one od 12-15 meseci pa ću gde god mogu staviti blizu korena i po celom akvariumu,odvadiću pola vode iz akvariuma pa polako..Mislio sam i da zaledim kuglice pa onda da stavim možda će mi biti lakše...Valjda neškodi ništa da stavim više osmokota od preporučenog????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sta ces postici ako stavis vise od preporucenog (mislim pozitivno)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma nemam pojma , mislim nemože škoditi....Na to sam mislio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo je još pitanje po koliko stavljati pod-pored korena...kuglica....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 10:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 10:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 10:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Primio bih biljke na poklon Shark Na poklon 6 Čet Mar 30, 2023 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka biljke na poklon Mladen68 Na poklon 0 Ned Nov 27, 2022 3:29 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License