Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 100 i kusur litra Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
presretach
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2014
Poruke: 91
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 30, 2014 10:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
akvarijum sam uzeo kao rođendanski poklon ženi, kupljen je u Bazaru kod Beogradskog sajma.
Prvo što mi je skrenulo pažnju je zaobljeno staklo koje daje optičku dubinu akvarijuma i saznanje da nije potrebno često pranje filtera. Dogovorena je litraža, gde će drvo da stoji...., akvarijum isporučen na kućnu adresu,uradili ljudi šta je bilo tada potrebno za prvo "startovanje" akvarijuma i posle je ostao nama u milost i nemilost Smile .

Došao je i red da se kupuju ribice, sećam se da mi je tad stigla i sestra od tetke, žena i ona pod ruku i na prvu pijacu da kupe ribice.
Moja zamisao je bila da od stanovnika u akvarijumu budu samo skalari, ali po povratku sa posla saznao sam koje sve ribice mogu da se kupe u lokalnoj pijaci Smile .
Te nedelje je bilo zanimljivo u akvarijumu, jurnjava, borbe... jednom rečiju gladiatorski akvarijum, falili smo samo mi da spuštamo i podižemo palac Smile .

Ko je preživeo, preživeo je uz moju malu pomoć Laughing počeli su skalari da dominiraju.
Krenule su obaveze deca, posao.... akvarijum i ribice su stavljene u drugi plan, posle osam ili devet godina zapostavljanja akvarijum izgleda ovako

Image
Image
Image

To Be Continued....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 30, 2014 10:20 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Jun 30, 2014 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

iskreno ove anubije su pojele akvarijum po nekom mom misljenju, ja bih prvo uzeo i nih izvadio, da vidim sta imam od prostora na raspolaganju da malo taj akvarijum ulepsam, inace akvarijum je na prvi utisak pocetnicka faza .poz i sve najbolje u hobiju Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
presretach
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2014
Poruke: 91
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 01, 2014 10:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Stefane na nazivu biljke, Smile to je jedino opstalo.

Moram da pohvalim kako je urađen akvarijum, toliko godina unazad menjane su samo neonke i jednom ležište, možda 3-4 puta voda.
Ostalo je sve lepo funkcionisalo, voda je uvek bistra i nismo imali problema sa algama.
Radili smo po sistemu "narani prasići i ne diraj dugmići".

Početkom godine na internetu naletim na "moonlight" osvetljenje za akvarijum i oduševim se kako to lepo izgleda.
Kupim moonlight osvetljenje sa 9 led dioda, stavim ali nije to to, odem da kupim još jedno prodavac mi skrenu pažnju da je dovoljno jedno i moguće da su biljke problem.

Tako je sve počelo, sa generalnim sređivanjem akvarijumom.

Prvo i logično rešenje je bilo google i tako sam došao do foruma akvarijum.org i tu kreće gomila informacija.
Pokušavam da nađem neko rešenje na brzinu, ali shvatam da je najbolje generalna da se uradi.
Prva faza, veđenje riba i stavljenje u plastično korito gde borave 24h, druga faza izbacivanje vode iz akvarijuma, pesak i biljke.
Žena priprema akvarijum za podlogu i novi pesak, treća faza uabacivanje zemlje i peska i to je izgledalo ovako

Image

To Be Continued....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
presretach
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2014
Poruke: 91
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 04, 2014 1:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po protokolu spremio vodu, vratio ribice i najveci zez naručim biljke preko KP i tako navučem puževe (dan danas se pojavljuju).
Kad se sve smirilo i sleglo akvarijum je izgledao ovako

Image

Kako su biljke porasle, izbacio sam pumpu za vazduh.

To Be Continued....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Pet Jul 04, 2014 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Puno je lepše nego ranije, akvarijum izgleda dosta veći nego sa prošlom postavkom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
presretach
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2014
Poruke: 91
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 08, 2014 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala!

Mada mislim da sam ponovo preterao sa pozadinskim biljem.
Evo trenutnog izgleda akvarijuma

Image

Kako su rasle biljke, kratio sam ih i posle sadio odma pored.
Mislim da sam opet "zatvorio" akvarijum.

Zanima me Vaše mišljenje, da li da ostavim ovako ili da proredim pozadinsko bilje i malo pojačam srednji plan....

Svaki predlog je dobro došao.

Hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
presretach
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2014
Poruke: 91
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 13, 2014 1:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako da se rešim zelene i crne alge?
Već izmiču kontroli, pokušavao sam sa 4 dana bez svetla i hrane, vodu menjam jednom nedeljno.
Da se zadržava na kamenu bilo bi ok, nego kreće crna akga da se lepi na biljke.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Čet Nov 13, 2014 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postoje različiti faktori koji mogu doneti pojavu algi,tipični primeri Very Happy
1.Loše metode CO2 inekcije
2.Loša distribucija protoka u akvarijumu
3.Loše održavanje akvarijuma,odnosno nečišćenje filtera i nagomilavanje đubreta nanosa u akvarijumu.
4.Prehranjivanje riba
5.Preterani poremećaj podloge
Uz sve ovo dodaš intezitet svetla(koji direktno određuje potražnju biljaka za C02 i hranljivim materijama) i žurka bez prestanka Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Holandski kusur Baia Akvarijumi 9 Ned Feb 26, 2023 9:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 500 Litra nikako da uspe 😑 kale Akvarijumi 18 Uto Sep 24, 2019 11:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve hiljade i kusur godina... Milos987 Akvarijumi 6 Ned Feb 25, 2018 9:14 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 80 litra - biljni Djokic Akvarijumi 5 Sre Mar 01, 2017 11:33 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Prodaja/zamena akvarijum 214 litra, 10mm Djokic Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Jun 22, 2015 4:00 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License