Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Borac mi je uginuo - strah za ostale rivice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Kvarta
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2014
Poruke: 13

PorukaPoslao: Čet Nov 13, 2014 3:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jutros smo našliu akvarijumu mrtvog borca.

Akvarijum: 80x35x50
Cikliranje: odrađeno
Ribice: 2 black moli, 2 staklara,2 čistača, 2 skalara(mala) i 21 gupika
Dno: Sitan šljunak, skoro pa pesak
Filter: Prelivni sa sunđerom, keramičkim perlama, bio filterom i aktivnim ugljem

Još juče je bio živahan, širio se na ostale ribice. Jedino što sam primetila da je poslednja 3 dana pokušavao da se "spušta" tj propliva od vrha do dna kroz mehuriće nad onim kamenom za aeraciju. To mi rade i moliji.

Pogledala sam ga, peraja munisu oštećena, nema ožiljaka kao da se tukao , nikakvih proiomena na njemu samo malo jače naduven stomak. Trebam li da se brinem i za ostale ribice? Akvarijum je cikliran i oformljen nedavno. Nije mi jasno od čegai zašto je uginuo.
Ostale ribice delujunormalno i živahno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 13, 2014 3:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Nov 13, 2014 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kad kazes cikliranje odradjeno, mozes li u kratkim crtama da nam kazes kako. kad si sipala vodu, kada si ukljucila filter, da li si ubacila vode iz nekog oformljenog akvarijuma ili hrane ili nesto u tu vodu.
po tvojim porukama mislim da sam video neki 13-15oktobar...ako si ribice ubacila sve odjednom, u istom danu......preveliki nalet amonijaka je sigurno usledio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kvarta
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2014
Poruke: 13

PorukaPoslao: Čet Nov 13, 2014 4:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Urađeno je prvo cikliranje samo biljke i panj sa vodom, nekih 7-10 dana. Vodu iz drugih akvarijuma nismo dodavali. Onda smo dodali borca, 2 molija, čistačei staklare. Tako je bilo nekih 10 dana, ali da pre 2 dana smo dodali gupike i skalare. Sad
Sad hrana, to smo počeli da dodajemo kad su stigle ribice one listiće i povremeno proteinsku hranu.

Da li trebam da se zabrinem sada i zaostale ribice? To me najviše brine uovom trenutku (pored toga što borce obožavam i što mije žao do besvesti ovoga).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kvarta
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2014
Poruke: 13

PorukaPoslao: Čet Nov 13, 2014 4:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter je uključen čim su u akvarijum ubačćene biljke, podloga i panj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Nov 13, 2014 5:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aktivi ugalj? Mozda on nije dozvoio da se zapocne proces cikliranja, a sim/a si navea da nije bilo ubacivanje hrane sto isto nije doveo do podizanja amonijaka.

To je neko samo moje prvo razmisljanje.

Borac je dvodihaica, sto znaci da ima i pluca pa moze i iz sobe vazduh da koristi ako ga u vodi nema.

E sad se postavlja pitanje svih pitanja zasto je samo on uginuo???


Poslednji izmenio Anboy dana Čet Nov 13, 2014 5:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kvarta
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2014
Poruke: 13

PorukaPoslao: Čet Nov 13, 2014 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Borac je u tom akvarijumu živeo nekih 2 nedelje beziukakvih problema.

Ribice koje su sa njim došle su sasvim uredi, imaju lep apetit i mužjak molija stalno spopada ženku(rekla bih da smo je dobili "trudnu").

Šta god daje bilo kao da je uticalo samo na njega Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Nov 13, 2014 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda je bio samo star, posto je otatak bande dobro Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kvarta
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2014
Poruke: 13

PorukaPoslao: Čet Nov 13, 2014 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda, nije mi delovao staro ali može biti. Dragi mi sad reče da protekla dva dana nije jeo kako valja Sad - ja nisam ni primetila zbog posla - plivao je, rogušio se pa nisam reagovala. A inače ih dragi hrani.

Hvala na odgovorima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tripko
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2014
Poruke: 152
Lokacija: Serbia-Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 13, 2014 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih izbacio ugalj, i meni se desilo sa aktivnim ugljom da otpadaju delovi peraja. ali to je bilo pre 5-7 godina.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kvarta
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2014
Poruke: 13

PorukaPoslao: Pet Nov 14, 2014 11:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, izbacićemo a.ugalj danas.

Ostale ribice su za sad dobro. Imamo drugi problem ali on nije zdravstveni i za sad pokušavam da nađem odgovoarajuće mesto da tu temu tj pitanje.

Hvala svima na odgovorimai savetima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Nov 14, 2014 12:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma za 10 dana nije ni moglo da se pokrene proces cikliranja bez ikakvih dodatnih zezancija.....da bi voda pocela cikliranje, tj raspadanje/rastvaranje amonijaka u nitrite itd, mora da se i napravi amonijak, a iz ciste vode nije mogao.
taman tih 2 nedelja koliko je borac bio u AQ je i poceo proces, a sa dodatnim ribicama su se amonijak i nitriti povecali ,ne rece da li menjas vodu i koliko na koliko?

ja bih preporucio zamenu 20-30% vode na 3 dana narednih 2 nedelje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kvarta
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2014
Poruke: 13

PorukaPoslao: Pet Nov 14, 2014 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, hvala puno.

Vodu menjano jednom nedeljno, baš tako oko 20 - 30%
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Borac bela izraslina Čokolada52 Bolest 3 Sre Apr 13, 2022 1:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plavi borac, bledjenje peraja i glave Jendzica Bolest 1 Čet Avg 12, 2021 3:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac vs Neon tetra uki01 Ribe 4 Sub Apr 03, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac ne jede Zmaj Bolest 3 Pon Mar 15, 2021 8:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolesni borac Alekss__00 Bolest 1 Čet Jan 21, 2021 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License