Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mali biljni transformers Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Pet Nov 14, 2014 1:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima,

Danas vam predstavljam moj mali akvarijum od 37,5 l.

Dimenzije 50/30/25, formiran pre oko 2 meseca. (Zanemarite datum na nekim fotkama, nije bio dobro podešen). Formirao sam ga na brzinu samo da bih imao gde da zasadim bilje koje sam imao tako da ćete videti veliku transformaciju pejzaža od prvog dana do danas. :p

Ovako je prvo izgledao:


Image

Image

Nakon toga sam nabavio veliki panj koji sam bezuspešno pokušavao da potopim raznim metodama mesec dana. Slobodno se možete smejati ćupu koji ga je držao pod vodom. Laughing

Image

Na kraju sam odustao, šetajući Avalom našao lep koren i njime zamenio panj. Evo kako sada izgleda:

Image

Image

Image

Image

Image

Od biljaka imam nanu, neku vrstu cryptocoryne, microsorum, dva pelcera echinodorus tenellus, glossostigmu (stigla iz RF) i nešto što liči na Rotalu, ali nisam siguran.

Od ostalih stanovnika:

Zebrice - 3 ,,normalne'' i 3 crvene (planiram da ih poklonim i umesto njih ubacim rodostomuse i/ili fantom tetre)
Ancistrus -1 regular i 1 gold
Kuli kuli – 3 komada
Amano kozice – 3 komada
Red Cherry Shrimp – 10ak komada (nabavljenih od nikouro-a)
Školjke – 2 komada, kupio iz zezanja, mada kažu da i one filtriraju vodu, svakako mi ne smetaju.

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Eto, to je to, predlozi i kritike NISU dobrodošli jer bi me sad baš mrzelo da menjam opet koncepciju, haha, zezam se samo raspalite. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 14, 2014 1:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nesa
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 92
Lokacija: Beograd-Smederevo

PorukaPoslao: Pet Nov 14, 2014 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo je veliko ovo kamenje za tako mali akvarijum. Ako ga bas zelis smanji broj i gurni ga malo pozadi da dobijes prostora da posadis te kripte oko njega da se vide malo. Nanu privezi za tu granu da dobije neki izgled,za pocetak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Nov 14, 2014 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni sviđa se Smile Kuliji imaju gde da se zavlače ...
Samo nisu to školjke ako dobro vidim, to su puževi, porcelana, ako se ne varam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Pet Nov 14, 2014 5:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala NešAMA na komentarima :p

Nešo69 okačiću posle snimak, da vidiš kako amano kozica pokušava da hranljive materije izvuče ,,iz usta'' školjke/puža, možda po snimku utvrdimo šta su. Mada ipak mislim da je školjka, al videćemo.

Inače na nani su bile samo zato što su tu pale kad sam ih ubacio u akv. ali već odavno su na dnu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Pet Nov 14, 2014 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo snimka, P.S. ne čuje mi se ovako pumpa grozno, već moj telefon nenormalno snima zvukove.

https://www.youtube.com/watch?v=od1PVKkcb1w&feature=youtu.be
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Pet Nov 14, 2014 5:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se ne svidja ova grana koja je zauzela 2/3 aq i nekako se ne uklapa. Mozda da je stavis pozadi, ako moze. Ostalo je OK. Mozda neka crvena biljka da razbije monotoniju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Nov 14, 2014 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi, stvarno školjka Smile Nisam ih dosad nikad video u slatkovodnom akvarijumu. Baš zato što su na nani sam pomislio da su puževi, imao sam par komada. Kao ta školjka na pola i to mu kuća, Septaria porcellana, sad sam našao pravi naziv.
Koliko sam ranije ronio takvih školjki po moru i hvatao po reci za mamac (samo veličine šake skoro), uvek su ukopane u pesak-blato. Samo dva otvora oko 5 mm, koja se munjevito zatvaraju na bilo kakvu senku (u reci rilješ, nema šansi da vidiš nešto). Malo je čudno ovo sa rakom, za ove što ih znam to bi verovatno značilo da je jede. Ne znam, nikad nisam video ovako nešto u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Nov 14, 2014 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih da pitam, kakav filter koristiš?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Pet Nov 14, 2014 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Thunderbeast moguće da ću granu malo pomeriti.

Inače crypta nije nema mini, već su samo mladi pelceri, ali ona će se razrasti i mislim da će tad sve biti drugačije.

@nesa69 ne volim unutrašnje filtere, a pošto kad je kupljen akvarijum nije imao spoljašnji filter odlučio sam se za onaj kao kantica spolja, to je valjda hang on ili kako već, ide obična pumpa ali imam prelivne cevi i ok čisti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Sre Jun 24, 2015 7:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pa ovako, došlo je do raznih promena, i akvarijum izgleda malo drugačije, a i živi svet se promenio.

Sada su tu:

Kuli kuli - 4 komada
Rodostomusi - 7 komada
Sekirice - 4 komada (3 mramorne i jedna čudna, po obliku i veličini je mramorna, a po boji srebrna)
Amano shrimp - 3 komada
Red sakura shrimp - 6 odraslih i ne znam koliko sam izbrojao malih Smile

Desni ugao:


Image

Levi ugao:

Image


Image

Sredina:

Image

Moja 4 jahača apokalipse na površini Smile


Image

I na kraju ceo:


Image

Očekujem da će izgledati lepše kad se biljke još malo razrastu, pre svega mahovina i Sagittaria pa će se manje videti ,,ruka''.

A kad smo kod biljaka, koliko sam u stanju da ih prepoznam, imam sledeće:

Cryptocoryne undulata
Hygrophila corymbosa
Taxiphyllum barbieri
Anubias barteri var. Nana
Microsorum pteropus
Hemianthus micranthemoides
Sagittaria subulata
Cryptocoryne pontederiifolia
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jun 24, 2015 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evidentan napredak Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Čet Jun 25, 2015 7:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Bojane, neverovatno koliko je teže sa manjim akv. Kad sam imao neki od oko 160 l tamo sve kao da se sređivalo I raslo samo od sebe.

Ovde malo nešto kad promenim porementi ravnotežu.

Trenutno mi je razonoda (dok čekam da biljke porastu, pošto volim džunglaste akv.) da brojim malce kozica u mahovini. Neverovatno mi je koliko su mali, a već crvenkasti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Čet Jun 25, 2015 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I još dve fotke


Image


Image

I snimak ( pre čišćenja stakla Embarassed )


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Pet Jun 26, 2015 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kralj mog akvarijuma Smile




Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Ned Jul 26, 2015 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update. Inače, red sacura kozice mi već drugi put imaju malce Smile


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljni AQ 300 l dulemali99 Razno 29 Pet Nov 04, 2022 5:10 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali ancistrusi Ascaron Razmena 2 Pet Sep 30, 2022 5:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali discusi Onix21 Tražnja 0 Ned Feb 13, 2022 8:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljni 35, 125, 240 ivan_91 Akvarijumi 19 Pon Nov 22, 2021 4:23 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License