Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Umiru mi ribe jedna po jednom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
randemmk
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Mar 2014
Poruke: 7
Lokacija: Struga, Makedonija

PorukaPoslao: Sre Jul 23, 2014 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo,
Imam 500L akvarium i u njega imam 7-8 diskusa, 5 skalara, neonke, coridorasi (moje leglo), koi koi, ancitusi. Imam nadvoresni kanister i unutrsasni filter pumpa atman. Prvo na svaki drugi-treci dan pocelo je da mi umiru ancitrusi dok ni su svi izumerli. Najprije sam isklucio unutrasnji filter da bih eliminisao neki problem. Ali nista. Posle toga pocelo je da mu uginu neonke i koridorase naizmenicno svaki drugi ili treci dan. na kraj mi je umrlo i dva diskusa. Primeto sam da pre nego sto uginu pocinju da se krecu haoticno sa velikom brzinom u akvariumu i da udaraju u staklo.
Nemam pojma sta bih moglo biti pa vas molim da mi pomognete ako neko zna. Ne mogu da gledam kako mi ribice umiru. Lomi mi se srce.Molim vas pomozite mi. Hvala vam puno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jul 23, 2014 11:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jul 24, 2014 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko je star akvarijum, jel ste ga sad formirali i ubacili ribice ili one zive ovako 6+ meseci i tek sad je krenuo pomor?
I jeste da je veliki akvarijum ali nije bas najsrecniji izbor riba...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
randemmk
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Mar 2014
Poruke: 7
Lokacija: Struga, Makedonija

PorukaPoslao: Čet Jul 24, 2014 8:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarium je star 4-5 meseci. ovo je pocelo pre 1-2 meseci. pre toga sve je bilo ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
randemmk
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Mar 2014
Poruke: 7
Lokacija: Struga, Makedonija

PorukaPoslao: Čet Jul 24, 2014 8:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zajednicko o svim mrtvim ribama je to sto pre smrti ribe su okrenute samo na jednu stranu i plivaju haoticno kao da ih neko juri. To izgleda slicno kao kada covek dobije mozocan udar i funkionise mu samo jedna strana a druga je paralizovana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ivan 86
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Nov 2014
Poruke: 4
Lokacija: PROKUPLJE

PorukaPoslao: Sub Nov 15, 2014 1:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zamolio bih takodje za pomoc. Imam skoro isti problem, imam akvarijum od priblizno 100 litara, atman EF2 pumpa, javanaska mahovina, osvetljenje ok, mangro panjevi, dno je sa sitnim belim i crnim peskom, ispod je prihrana za biljke. Od pre nekih mesec dana ribice su pocele da mi uginjavaju, jedna po jedna, na svakih dva do tri dana. Simpomi isti, prvo se ribica izdvaja, krije se, krece se haoticno, pocne da gubi, da kazem bezveze osecaj za odrzavanje ravnoteze, rep joj propada nadole a glava ide ka vrhu. Ujutru ugine, i skoro uvek ih nadjem na dnu, retko kad na povrsini. Kada pocnu takvi simptomi, riba ubrzano dise, to sam primetio. Uglavnom mi stradaju neonke, jedan muljas, nekoliko drugih, ali uglavnom neonke. Bio i u vodovod, dali su mi kompletno ispitivanje vode za moje naselje, Ph je oko 7,5 temepratura mi je oko 25-26 C, ne znam sta je u pitanju. Zvao sam sve redom za savete, jedino mi je u vodi povecan hlor (ali ostavim vodu 24 h) i kazu mi da postoji mogucnost, da to sto preostane hlora, ubije korisne bakterije, i stvara se amonijak, gde se one guse. Molim za pomoc.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
cvijo
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 338
Lokacija: Skopje

PorukaPoslao: Sub Nov 15, 2014 3:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kao prvo
najbitniji je kvalitet vode u vasim aq. Dobro je znati Ph vode sa cesme ali najbitniji je ph vode u aq Wink i ne samo ph , morate pratiti i drugel parametre
vode , DH, KH, Gh visinu nitrita ...itd.
U oba slucaja sumnjam na los kvalitet vode Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ivan 86
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Nov 2014
Poruke: 4
Lokacija: PROKUPLJE

PorukaPoslao: Sub Nov 15, 2014 3:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

takodje sumnjam i ja na vodu, to mi je jedino sto je ostalo. S obzirom da je izpitivanje vode dosta skupo, i sve ove parametre ne mogu sam da ispitam, sta mi preporucujete, da kupi Rosu u balone od po 6 litra, da prokuvam vodu, sta da radim, koju kombinaciju da nmapravim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ivan 86
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Nov 2014
Poruke: 4
Lokacija: PROKUPLJE

PorukaPoslao: Sub Nov 15, 2014 3:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

takodje sumnjam i ja na vodu, to mi je jedino sto je ostalo. S obzirom da je izpitivanje vode dosta skupo, i sve ove parametre ne mogu sam da ispitam, sta mi preporucujete, da kupi Rosu u balone od po 6 litra, da prokuvam vodu, sta da radim, koju kombinaciju da nmapravim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li smijem hraniti ribe crvima Luka2907 Ishrana 1 Pon Jan 15, 2024 6:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribe za morski akvarijum do 15L? frenkdogg Ribe 5 Pon Dec 27, 2021 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka identifikacija ribe damirski Ribe 4 Sub Mar 27, 2021 12:22 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License