Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Biljke ispuštaju mehuriće? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Nov 15, 2014 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije mi se ranije dešavalo ali evo već 2 dana bilkje ispuštaju mehuriće. Da li može neko da mi kaže šta to znači? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Nov 15, 2014 3:59 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

AfroDizzyJack
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2014
Poruke: 22
Lokacija: Kula

PorukaPoslao: Sub Nov 15, 2014 4:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To znaci da biljke vrse fotosintezu i proizvode kiseonik Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 15, 2014 5:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To znači da imaš jako svetlo. A neke biljke tada ispuštaju mehuriće.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Nov 15, 2014 5:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To se zove perlanje. Samo vodi računa da mehurići ne izlaze iz podloge. To bi značilo da ima štetnih gasova u podlozi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Nov 15, 2014 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni kazu da je na Juwel-u 125 splabo svetlo, a gledaj ovo,a ja samo dodao jos jedan reflektor. Very Happy
Nije iz podloge posmatrao sam. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 15, 2014 5:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz koje biljke ti izlaze mehurići?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Nov 15, 2014 6:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lilaeopsis i nomaphile stricte compact.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Nov 15, 2014 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

fotosinteze uvek ima samo kad se pojavljuju mehurici onda je ta voda zasicena kiseonikom pa se onda pojavljuju mehurici ( tako sam procitao, pa izvinte ako je glupo)

Izvinite sad za malo off i upadanje u temu sa ovim pitanjem:
DA li je neko primetio da kada promeni malo vise vode da je voda bistrija i da je nekako akvarijum osvetljeniji , a kako dani teku akvarijum deluje sve tamnije zato sto je voda zaprljanija.

Ja kad promenim 50 % vode sledecih par dana mi biljke bas perlaju i akvarijum blesti, a kako se sve vise prlja voda onda biljke manje perlaju. (danas sam radije vece ciscenje akvarijuma, promena (50 i vise % i danas bukvalno svaka biljka perla, znaci valisnerija prsti, mahovina , bacopa,...)

a mozda i tripujem Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Nov 15, 2014 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da da dodam samo, imam CO2 tipa ovog
Image
samo u diy varijanti i dodajem makroelemente + ribice i 35w na 50l ( oko 43l bez filtera)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Sub Nov 15, 2014 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tealkjaffa ::
fotosinteze uvek ima samo kad se pojavljuju mehurici onda je ta voda zasicena kiseonikom pa se onda pojavljuju mehurici ( tako sam procitao, pa izvinte ako je glupo)

Izvinite sad za malo off i upadanje u temu sa ovim pitanjem:
DA li je neko primetio da kada promeni malo vise vode da je voda bistrija i da je nekako akvarijum osvetljeniji , a kako dani teku akvarijum deluje sve tamnije zato sto je voda zaprljanija.

Ja kad promenim 50 % vode sledecih par dana mi biljke bas perlaju i akvarijum blesti, a kako se sve vise prlja voda onda biljke manje perlaju. (danas sam radije vece ciscenje akvarijuma, promena (50 i vise % i danas bukvalno svaka biljka perla, znaci valisnerija prsti, mahovina , bacopa,...)

a mozda i tripujem Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Ne netripuješ Very Happy ,u procesu fotosinteze biljke povećavaju stopu proizvodnje kiseonika,to što vidimo da biljke perlaju nije ništa drugo nego veća stopa prizvodnje kiseonika od njegove rastvorljivosti,dakle to je zapravo nerastvoreni kiseonik,koji se mnogo sporije rastvara u vodi od npr.C02.Gasovi se kreću tako što idu od oblasti višek pritiska ka oblasti nižeg pritiska,pritisak kiseonika u akvarijumskoj vodi je viši od onog izvan akvarijuma odnosno atmosferskog dok svetla gore(usled procesa fotosinteze povećana je stopa njegove proizvodnje), mehurići O2 beže ka površini usled uznemirenosti površine vode,dok noću,biljke ,bakterije i ribe troše kiseonik ali nema više njegove proizvodnje i pritisak kiseonika u vodi pada ispod atmosferskog, pa atmosferski kiseonik lakše preko površine vode ulazi u akvarijum.Zato je dobro da vazdušna pumpa mreška površinu vode tokom noći.Npr.uzmimo recimo balon,gas je zarobljen u njemu i pritisak je veći od onog izvan balona,ako bi ja malo olabavio konac koji steže vrat balona ,gas bi polako počeo da curi van ,ukoliko bih izbušio rupe na balonu gas bi ekspresno iscureo.Dolazimo do zaključka da što je otvor vrata balona veći i broj rupa veći gas brže beži.S druge strane što je površina vode u akvarijumu veća i agitacija jača gas brže beži napolje.
Posle promene vode dolazi do intezivnijeg perlinga,jer cista voda koju dodajemo već u sebi sadrži tako reći rastvorene gasove(kao CO2 i O2),jer su gasovi u njoj već pod nekim pritiskom kao onaj što dodajemo iz boce.Zamenom dela vode takođe uklanjamo dobar deo prljavštine koja prekriva list biljke u vidu nekavog plaka,što je taj plak deblji(granični sloj) između biljnog tkiva/voda,gasovi i hranljive materije teže prodiru preko njega kroz biljno tkivo.Glavni enzim zadužen za transportni mehanizam(rubisco) igra ključnu ulogu u fiksaciji CO2 unutar same biljke(nama poznatiji kao kelvin ciklus).Krajni produkt fotosinteze su šećeri ili ti biljna hrana. Kad je akvarijum dobro opterećen utovarom organskog otpada i prljavštine,bakterije moraju trošiti velike količine kiseonika da bi kroz azotni ciklus obradile ovaj otpad(izmedju ostalog FE i PO4) izvlače kiseonik iz vodenog stuba kradu ga od ribe,ribe pate od hipoksije(nedostatak kiseonika) i akvarijumi ovih vlasnika su najčešće u najvećem haosu. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Nov 16, 2014 2:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Icethunder , kao munja si, sve lepo i brzo(citko) napisano.........
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Nov 16, 2014 2:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Icethunder uvek ima detaljna, precizna objasnjenja. Kad neko zna, on zna. Svaka cast Icetundher!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Primio bih biljke na poklon Shark Na poklon 6 Čet Mar 30, 2023 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka biljke na poklon Mladen68 Na poklon 0 Ned Nov 27, 2022 3:29 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License