Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako napraviti hranu za ribice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Sep 10, 2014 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šablon za razvijanje je vrhunski, 4, 6, 8 ... Smile
Sad sam kasno video a bio u nabavci.
Koliko dugo kuvaš? Ono na kratko (za pirinač razumem) više radi deznfekcije ili baš da omekša.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 10, 2014 9:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Sep 11, 2014 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U principu sve sto treba da se kuva, kuva se par minuta koliko da ne bude zivo tj da prilikom kuvanja ne odu pojedini vitamini iz namirnice.
Zadnji recept jedino sto je kuvano jeste belo meso i zumance. Paprika je pecena, kopriva u vreloj vodi oprana i to je to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ekvkg
Akvarista



Registrovan: 21 Avg 2014
Poruke: 24
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Sep 14, 2014 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hi, gledam ove recepte i planiram da osusim hranu...da li je neko pokusavao do sad? Vidim da svi zamrzuju Smile

1)Cemu sluzi beli luk kad su u pitanju ribice?2-3 chena, da nije to mnogo?

2)Da li je neko koristio Vinogradarske puzeve i da li je priprema ista kao i za ljudsku upotrebu?(Posto se pred kuvanje stavljaju u "So i Sirce", kako bi izgubili sluz)

Toliko za sada...
Pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Sep 14, 2014 1:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam sa nesto raspitivao za to "susenje" hrane i na kraju ipak opredelio za zamrzavanje . Prvo i osnovno jeste to sto smrznuta hrana traje duze. Ostalo je plus ili minus gore ili dole.
Beo luk ima uticaja na vise faktora. Ono sto sam dosad o belom luku citao jeste da ima iste uticaje kao i kod ljudi. Preventiva mnogim bolestima a dobro dodje i u pojedinim fazama nekih bolesti.Takodje, tu je i ona "negativna" strana.Ako se pretera sa kolicinom onda voda smrdi na beo luk Smile .
Za puzeve ... dosad nisam imao priliku da cujem/procitam da se koriste u pripremi hrana za ribe. Sa druge strane imas toliko recepata sa belim mesom, ribom , morskim plodovima, srcem .... a ti nadje puzeve Smile . Ne kazem da mozda meso nije kvalitetno i puno korisnih elemenata ali sama priprema je ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Sep 14, 2014 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da bi barski, ramshorn ili amazonci bili primerenija vrsta nego vinogradarski Smile
Sledeće što mi pada na pamet su žablji bataci .... Smile
Šalu na stranu ali sama obrada puževa je ..., ne znam, ne želim ni da se prisetim eksperimentalne farme puževa.
Nije sušenje hrane uopšte naivna stvar, ja sam probao jednom nešto tako sa mamcima za pecanje i raspoloživom kuhinjskom opremom i prilično se brzo ubuđavilo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Sep 14, 2014 5:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vise ne pisem poruke sa mobilnog
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ekvkg
Akvarista



Registrovan: 21 Avg 2014
Poruke: 24
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Sep 14, 2014 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aham...Puzeve sam skupila posle ovih kisa, pa cu da probam sa njima. Sto se tice susenja hrane, presla sam u nov stan u kom nemam puno stvari, a pogotovo zamrzivac Smile)))
Ledara u frizideru je popunjena, pa cu malo da se igram Smile
Mhm, javicu ako preteknu ribice Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Sep 18, 2014 1:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako stoje stvari sa crvima za pecanje.Hranio bih povremeno diskuse pa me interesuje da li imaju neku hranljivu vredost i da li se to uopste daje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Nov 16, 2014 4:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam danas nesto smuckao na brzinu i s obzirom da je prvi put , ispalo je odlicno, nadam se > odokativna metoda>kao savet, pripomogao nikouro.

malo spanaca
tikvica
crvena paprika
beli luk
banana
jaje
crvena paprika
i raznorazna hrana za ishranu riba
zelatin
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Nov 16, 2014 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hrana se vec smrzla, data ribama i prezadovoljan sam ,prvim pokusajem pravljenja hrane u kucnoj radinosti.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Nov 16, 2014 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto nama jos jednog kuvara Smile . Bice ribe prezadovoljne Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Nov 16, 2014 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na zavrsnim radovima, a u vezi zelatina . U akvarijumu prosto vri, za prvi put odlicno je ispalo prezadovoljan sam , s obzirom da je sve uradjeno na brzaka.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ninoslav030
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2014
Poruke: 53
Lokacija: Bor, Serbia

PorukaPoslao: Ned Nov 16, 2014 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

No 1 Mozes li da napises nacin pripreme? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Nov 17, 2014 12:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze, naravno...

Obario sam spanac, tikvice, crvenu papriku i oslica samo da vri voda 5.min. Oslica sam zaboravio da napisem da sam ga koristio. Iseckao beli luk, kasikom ispasirao bananu, skuvao jaje , odvojio samo zumance, belance pojeo, i sve to sjedinio. Samleo sam na masinu za mlevenje mesa, izmesao i dodao zelatin. Zatim stavio u kesice i u frizider.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Dec 28, 2014 6:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas spremao domacu hranu ribama.
Crvena paprika za ajvar, obarena, oljustena i ispasirana.
Na posluzavnik razvuci najlon foliju, Zelatin nemam, pa sam je tako ispasiranu isporcijao ,stavio na foliju i gurnuo u zamrzivac da se zaledi.
Kad se smrzne, skinu se kuglice u posudu sa poklopcem i vrati u zamrzivac.

Image


Druga hrana je blitva, za malce ancistrusa.

Image

Oprane listove blitve iseckati makazama na kvadratice zeljene velicine. One velike zile sa listova izbaciti. Obariti nekih 5-10 min da omeknu ali ne preterano, i isprati hladnom vodom da zadrze boju.
Na posluzavnik razvuci najlon foliju i redjati list po list. Sve to smrznuti, i kad se smrzne, poskidati i staviti u posudu sa poklopcemi vratiti u zamrzivac.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License