Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj akvarijum i neki problemi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Okt 15, 2014 12:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako ti nemas neku iscikliranu vodu, imas nekog ortaka ili poznanika koji ima vec formiran akvarijum, dogovoris se sa njim kad menja vodu da ti on da tu vodu sto on izvadi iz akvarijuma i to sipas u svoj akvarijum do pola i preko toga dopunis odstajalu vodu sa cesme koja je stajala 24h, i imas 80% cikliran akvarijum, jos onda samo preostaje da ti se nastane bakterije u filteru i imas spreman akvarijum za sve stanovnike... ovako samo mucis ribe u toj cesmovaci u kojoj se najlakse razbole i izginu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 15, 2014 12:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ninoslav030
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2014
Poruke: 53
Lokacija: Bor, Serbia

PorukaPoslao: Sre Okt 15, 2014 1:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima drug akvarijum oko 100 litara i on menja 30% vode na nedelju dana pa to ispada negde 20-30 litara sto je dovoljno da napunim ceo akvarijum?!

Inace sto se tice ovog sljunka stavio sam dole sitni, a gore malo krupniji. Na zelenoj rizli puzevi nisu hteli uopste da izadju iz kucice i da se setaju po podlozi, a sad se trkaju Very Happy Za delfina sam reko da je on privremeni stanovnik dok ne stigne loza iz sela Smile

Taj drug ce da mi da i neku travu( ne znam ime ) za koju kaze da je vrlo nezahtevna, a raste ko luda i hoce da mi da CERATOPHYLLUM DEMERSUM kaze da je dobra da se stavi na povrsinu i da se nabije malo u dno i necu imati problema kod mresta jer ce ribice imati gde da se sakriju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ninoslav030
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2014
Poruke: 53
Lokacija: Bor, Serbia

PorukaPoslao: Sre Okt 15, 2014 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta mislite o ovom pesku da ga ubacim?! Download snimak http://www27.zippyshare.com/d/.....180824.3gp
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Okt 15, 2014 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da uopšte nije bitno šta mi mislimo ako se tebi sviđa Smile
Predložio bih ti Horusovu metodu Smile sklepaj od kartona kutiju kao da gledaš akvarijum od napred i igraj se dok ti se ne dopadne i onda copy/paste u akvarijum.
Akvarijum, ribe i ostalo/e u međuvremenu ostaviš na miru, izmene uradiš kad menjaš vodu.
Ne razumem te uopšte da nemaš gde sa ribama, pa ja imam u stanu bar jednu kofu od 20 litara. Lepo ubaciš raspršivač, središ akvarijum, vratiš vodu i ribe i malo se opustiš i uživaš, i ti i ribe Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ninoslav030
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2014
Poruke: 53
Lokacija: Bor, Serbia

PorukaPoslao: Sre Okt 15, 2014 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam kofu od poludisperzije e sad je pitanje koliko da drzim tu ribe dok je akvarijum o procesu sredjivanja? Very Happy Nego sta mislite o ovom pesku da li je bolji on ili ova sljaka sto imam? Ja iskreno nemam nikakav ukus tako da ..... bolje mi vi pomozite Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Okt 15, 2014 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo ne kradi pesak po mraku po komšiluku, lepo pitaj za par kila Smile
Drugo, čitaj šta piše:
1. prebaciš pola vode u kofu
2. nahvataš ribe i ubaciš u kofu
3. dopuniš kofu preostalom vodom
4. ubaciš raspršivač ako imaš, ako nemaš nema veze, ne traje to 7 dana.
5. Vratiš sve nazad, ako je moguće prvo vratiš malo vode pa ribe, ne bi valjalo da ih vratiš na suvo Smile

Stavi taj pesak, bolji nisam video, jako mi se sviđa ...
Tu travu što raste brzo zasadiš nazad u levi i desni čošak, ima da bude strava i prelepo a drezgu (ono što si napisao na latinskom) kad staviš da pluta nema kome da se ne dopadne ...
Ostaje još da bude savršeno lepo tako što češ da čušneš neki panj ili lep kamen na koordinatama dna 10 cm od zadnjeg stakla i 10 cm od levog ili desnog bočnog stakla ...
Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ninoslav030
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2014
Poruke: 53
Lokacija: Bor, Serbia

PorukaPoslao: Čet Okt 16, 2014 1:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ne kradem pesak, to je kod druga na plac, ali nema svetlo u tom delu dvorista a ovo govno od telefona ne moze da slika, jer ima blic kao foto aparat. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ninoslav030
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2014
Poruke: 53
Lokacija: Bor, Serbia

PorukaPoslao: Ned Okt 19, 2014 2:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav. Danas sam zamenio 30% vode(6 litara) posto je proslo 9 dana otkad sam promenio podlogu i vodu. Sad trenutno imam oko 13 litara odstajale vode, ali pokusacu da smestim jos negde nekoliko flasa da imam tacno koliko staje u akvarijum... E sad me zanima sta da radim sa podlogom? Ova je krupna malo vise i hrana upada izmedju a ove zebrice sto imam ko da su kraljevi pa nece da zavlace nos svuda. Very Happy U mom gradu nema nigde da se kupi tako sitan sljunak pa moracu preko neta verovatno... Razmisljam da uzmem ovaj http://www.akvarijumart.com/ka.....pregled/12 art-dekor braon 1-2 mada mi se i ne isplati jer postarina bi mi bila za 2 kila otprilike 250 din post ekspersom i sve bi mi izaslo na 400 din... Razmisljao sam i za ovaj sitan pesak https://www.youtube.com/watch?v=mmS6tgTvNLg&feature=youtu.be ali citao sam neke komentare na forum u drugim temama i kazu da se taj pesak zacementira. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ninoslav030
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2014
Poruke: 53
Lokacija: Bor, Serbia

PorukaPoslao: Sre Okt 22, 2014 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Osvezio sam malo akvarijum Very Happy Ubacio sam travu koja je mozda malo velika za moj akvarijum, ali to je moja greska sto nisam u startu kupio veci akvarijum nego sam odlucio da se zezam sa malim... Protreso sam malo podlogu i skupio 3 kofice onog peska sa snimka pa cu da ubacim u osmougaoni akvarijum da vidim kako izgleda pa ako mi se svidja integrisacu u moj. Smile Evo nekih slicica pa presudite odma Very Happy

http://i.imgur.com/8jEXAGQ.jpg

http://i.imgur.com/peHjaAd.jpg

http://i.imgur.com/YQjeLMB.jpg

Jedino sam iskidao ovaj listic trave koji mi je bio sumnjiv jer je imao neke tackice crne po njemu...

http://imgur.com/oanHefZ

http://i.imgur.com/p5lSXPQ.jpg

Meni ova trava ne deluje kao nezahtevna i da je laka za odrzavanje, ali dobro videcemo sta ce se desiti u narednih nekoliko dana....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Okt 22, 2014 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....-t815.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ninoslav030
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2014
Poruke: 53
Lokacija: Bor, Serbia

PorukaPoslao: Sub Nov 15, 2014 3:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmisljam da podelim podlogu na pola, e sad mi recite da li je to moguce. Znaci zadrzao bih ovo postojecu podlogu sa jedne strane, a sa druge bih ubacio sljunak granulacije izmedju 1 i 3 mm?! Inace ova postojeca podloga je lomljeni beli kamen i krupan sljunak.

Zelim da se zahvalim svima koji su mi dali savete oko uredjivanja akvarijum-a. Nista nisam pipnuo 27 dana u akvarijumu osim sto sam ocistio filter i voda je i dalje cista. Menjao sam 30% vode na nedelju dana i ribe su zadovoljne kao i ova biljka sto je imam. Inace ova biljka sto sam je dobio imala je neku crnu algu, ali je amonijer to sve ocistio...

Napravio sam haubu zbog prasine i rasvete, a i da ne iskacu ribice za svaki slucaj. Very Happy Stavio sam kao rasvetu u 2 reda po 35 cm-a to je 36 dioda bele boje, ali ukljucujem samo jedan red jer mislim da je dovoljno. Diode sam povezao na trafo 220v - 12v posto nisam mogao da nadjem ispravljac sa tolikim izlazom.

Spremio sam granu vinove loze koju cu da potopim kad cistim akvarijum.

Generalno sam napravio veliku gresu u samom startu jer bolje da sam uzeo lepo akvarijum od 40-50 litra i da me ne boli glava. Ovako moram stalno da pratim situaciju, a i fali mi prostor previse je nekako malo ovih 20 litra i ako imam akvarijum tek 2 meseca...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ninoslav030
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2014
Poruke: 53
Lokacija: Bor, Serbia

PorukaPoslao: Sub Nov 15, 2014 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slika akvarijuma od pre 16 dana kad sam cistio filter. Uzmite u obzir da mi je telefon njesra veliko... Uzecu ovaj novi iphone u telenor sto daju uz tarifu "prenesi bubreg" Very Happy




Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sub Nov 15, 2014 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prekrupna ti je podloga da znaš ..
Da je bogom makar malo sitnija ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
ninoslav030
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2014
Poruke: 53
Lokacija: Bor, Serbia

PorukaPoslao: Pon Nov 17, 2014 2:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavio sam stinu da sitniju nisam mogao da nadjem i to sljunak, ali na slici i dalje deluje krupno...

Malo sam sredio akvarijum. Ova dva kamena na lozu drze je dole posto jedna strana nije upila vodu kako treba. A nisam je ni lepo ocistio da je ne bih upropastio nozem. Amonijer je vec iskopao rupu ispod kamena sto se moze videti sa prednje strane Very Happy
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License