Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novi veci akvarijum - od pocetka priprema Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 07, 2014 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

Neko vreme nisam zbog obaveza mogao da se bavim pripremama, pa evo da javim da su akvarijum i rasveta stigli ali jos nisam sve postavio zbog manjka vremena... a i jos nisam nasao sve biljke koje planiram (mada u hodu mi stalno padaju razne kombinacije uredjenja pa jos ni to nije definitivno)
Bice uskoro.
Akvarijum cu slikati kada rasvetu fiksiram u policu.
Evo i rasvete (specifikacija kako mi je izdiktirano):

cobo chipovi SAMSUNG (6x3) 35000mcd, 400-610 Nm, 8000K
cobo chipovi EPISTAR (1Cool hladno bela, 16000 mcd, 6500K
moonlight Actinic blue (23) 430-500 Nm

Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 07, 2014 2:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Okači koju sliku ako si montirao rasvetu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 18, 2014 12:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo slike praznog akvarijuma i rasvete, a u subotu planiram popunjavanje...
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Nov 18, 2014 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sakis ::
Pozdrav,
..................................
............................................
.................
Evo i rasvete (specifikacija kako mi je izdiktirano):

cobo chipovi SAMSUNG (6x3) 35000mcd, 400-610 Nm, 8000K
cobo chipovi EPISTAR (1Cool hladno bela, 16000 mcd, 6500K
moonlight Actinic blue (23) 430-500 Nm


Prvi i drugi red ne bih da komentarisem Smile ali ovaj treci je totalno ... nerazumljiv ? Actinic blue je na 455nm. Na 470 je vec druga boja a na 500 je vise zelena nego li plava .
U principu je hauba dobro odradjena mada su ovi podaci malo ... "izvrdani " .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 18, 2014 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
sakis ::
Pozdrav,
..................................
............................................
.................
Evo i rasvete (specifikacija kako mi je izdiktirano):

cobo chipovi SAMSUNG (6x3) 35000mcd, 400-610 Nm, 8000K
cobo chipovi EPISTAR (1Cool hladno bela, 16000 mcd, 6500K
moonlight Actinic blue (23) 430-500 Nm


Prvi i drugi red ne bih da komentarisem Smile ali ovaj treci je totalno ... nerazumljiv ? Actinic blue je na 455nm. Na 470 je vec druga boja a na 500 je vise zelena nego li plava .
U principu je hauba dobro odradjena mada su ovi podaci malo ... "izvrdani " .


Sto se tice podataka, tako mi je receno, a na zalost nemam nacina da proverim tacnost...niti neki instrument kojim bi to utvrdio.
Ostaje mi da se nadam da je tacno i u toku rada vidim kako ce se ceo sistem a posebno biljke ponasati...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 11:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,

Nakon duzih priprema i odlaganja, u subotu je akvarijum poceo sa radom Very Happy
Na kraju to izgleda ovako:

akvarijum - 110(D)x40(V)x35(S) (stakleni poklopac - ne znam da li 2 dela uzduzno ili 3 dela poprecno na klizac)
filter u unutrasnji u sklopu akvarijuma - 10x40x35 (bio sundjeri 3 gustine + keramicki prstenovi)
rasveta - LED
hranljiva podloga - 3kg Tropica
podloga - 25kg tamno braon, zrnasta granulacija 1-3mm
potopna puma - Atman 304
grejac - Atman 150W
dekoracija - lava kamen(krupnije i siitnije) i korenje vinove loze
Biljke - Staurogyne repens, Microsorum pteropus, Microsorum pteropus windelov. Microsorum needle, Microsorum mini, Hygrophila pinnatifida, Hygrophila polysperma, Hemianthus micranthemoides, Rotala rotundifolia, Hygrophila polysperma Sunset, Ludwigia repens, Bacopa monnieri, Limnophila hippuroides
Blyxa Japonica, Cryprocoryne Parva, Cryptocoryne Tropica, Monosoloenium tenerum, Bucephalandra


Image

Image

Sada ostaje da se 3-4 nedelje stabilizuje i nadam se biljke napreduju, mada sam koristio Sera filter biostart, FFM i 70% vodu iz drugih akvarijuma...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 11:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo sam se igrao sa aparatom na telefonu pa evo slicice mesecine...
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tripko
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2014
Poruke: 152
Lokacija: Serbia-Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam i dalje skeptican po pitanju led rasvete, bas me zanima kako ce ovo napredovati i sa kakvim ces se problemima eventualno susreti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 1:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lepo si ga skockao,ova leva strana sa panjicem je savrsenstvo. mnogo mi se dopada. i mene zanima kako ce se pokazati led. na mom akvarijumu posle 3 meseca je poceo da slabi. ali ti si ovo odradio daleko strucnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 2:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

"He who dares wins" sto bi rekao Del boy Very Happy Very Happy
Svesno sam se odlucio za ovu opciju sa nadom da ce dati rezultate. Javljacu se povremeno sa update-om, tako da cete biti u toku.
Pokusao sam da nadjem zlatnu sredinu sto se svega tice...
Prostorno (LED mi je zauzeo manje prostora, manje kablova, toplote,... pa mi je vise ostalo za rad i pristup akvarijumu) i vizuelno sam dobio ono sto sam hteo a za dalje cemo videti. Nisam isao na LED trake bas iz razloga da mi ne bi posle nekog vremena oslabile, a i ove diode(cipovi) su sigurno kvalitetnije i bolje resenje za akvarijum... Ako je specifikacija koju sam dobio tacna, trebalo bi ovo da radi dobro i traje prilicno
I mene zanima kako ce se biljke prilagoditi... Mesecina mi radi u periodu 8-24h, a svetlo 10-20h.
Mene vise brine da li ce sve funkcionisati bez CO2 (mozda cu povremeno ubrizgavati Easy Carbo)... Nadam se najboljem pa cu videti kako ce se razvijati situacija
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisko rastinje = pun pogodak. Od mene - pozitivna Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 2:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Extra je akvarijum Bravo
Sviđa mi se ,samo nastavi , kad zaraste ima da bude bombonaaa .....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Bratislav
Akvarista



Registrovan: 13 Dec 2013
Poruke: 223
Lokacija: Beograd - Zvezdara

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 11:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sjajno uklopljene biljke. Pratimo razvoj sa LED ravetom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako lep pocetak, ovo kada sve izraste kako treba bas ce da bide lepa postavka. Videcemo za par meseci...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License