Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Filteri Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 5:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kvarta ::
Razmatram mogućnost potopne pumpe...

Nema sta da razmatras, to ti je jedina opcija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 5:17 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Kvarta
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2014
Poruke: 13

PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 5:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Smile

I dalje, da li na nju mogu da priključim i raspršivače za vazduh (mehuriće) ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potopna pumpa ne ubacuje vazduh. Pumpu za vazduh možeš nekom kutijom da zaštitiš od mace. Možeš i u fioku da je staviš samo kupi dovoljno dugačko crevo.
A i što bi maca dirala pumpu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kvarta
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2014
Poruke: 13

PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetima Smile

Maca je posebna priča, a sve što je novo to je za njega igračka, još ako zuji - malo ga mlatimo šapom dok ne ućuti, razmažen je. Dragi i ja se napokon dogovorismo: potapajuća pumpa + jedna vazdušna i mnoooogo bilja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Okt 24, 2014 11:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i dobro ojacanje AQ da ne bi sapice jurile i ribice Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kvarta
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2014
Poruke: 13

PorukaPoslao: Ned Nov 02, 2014 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naručili smo haubu sa kosim krovom baš radi mace, sad čekamo da stigne dok se radi cikliranje akvarijuma. Maca za sad ne pokazuje interesovanje za akvarijum - preterano ali ribice nećemo uzimati dok ne stigne hauba, za svaki slučaj Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pericbiba
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2014
Poruke: 13
Lokacija: topola

PorukaPoslao: Uto Nov 18, 2014 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image


pravim ovoliki akvarijum i ovakav filter...normalo ako ima gresaka sugerisite...citao sam po forumu i ovo sam skrojio?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Nov 19, 2014 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih zamenio mesta keramici i debljem sunđeru. Taj deblji i opereš ponekad, keramiku izuzetno retko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 19, 2014 7:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baš tako i spusti pumpu na 3-4 cm od dna, nema potrebe da bude više a i da ne ostane na suvom kad se filter zaprlja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Nov 19, 2014 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napisi u profilu odakle si. Ja bih kao prvi sloj odozgo stavio perlon vatu. To mi se najbolje pokazalo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Nov 19, 2014 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam prvo držao gore perlon vatu, ali mi se bolje pokazala obrnuta kombinacija. Taj gornji tanak sunđer dobro opereš pod česmom pri zameni vode, on pokupi baš najviše đubreta. Vatu onda ne moraš baš toliko često da menjaš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Nov 19, 2014 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi, ja ne menjam kad se zaprlja, vec je perem. A sudeci da mi je ak prenasljen, perem je pri zameni dela vode. Jednom u 7 dana. Samo nju, sundjere ne perem. Nije greska i ako postavi sundjer na udaru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Nov 19, 2014 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a i ne bi bilo dobro pod cesmu.......tj ako ti sluzi samo za prljavstinu onda bi i moglo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pericbiba
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2014
Poruke: 13
Lokacija: topola

PorukaPoslao: Sre Nov 19, 2014 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na savetima ovo za pumpu -podignutu 15cm sam nasao na forumu kazu da ako se nesto zapusi da nedodje do poplave nego samo taj visak predje u akvarijum....
a sto se tice redosleda za deblji sundjer ikeramiku usvojice mo....
a da li zapremina filtera odgovara velicini akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Nov 20, 2014 12:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema ništa da mu fali.

Koliko je visina te prve pregrade, gde je grejač?
Vodi računa da bude bar 3-4 cm ispod nivoa vode.
Vatu obavezno stavi da stoji između mrežice za komarce, inače ode u sve živo.

Što se tiče gornjeg sloja, sunđer-vata ili vata-sunđer, pod česmu što jači mlaz, što bolje da se opere (vatu uglavnom bacam, kupio sam pola bale za nekih 200-300 dinara i još sam nakon više od 6 meseci daleko od toga da je potrošim).
Ja to kažem sa gledišta da je meni dole skoro 10 cm u visinu bio kugli i džakova za krompir, pa tri reda plavog sunđera od 5 cm. Keramiku nemam, siporax u rinfuzu niko nije imao a ova resun mi je katastrofa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Eheim filteri Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 2 Ned Jan 19, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filteri Sicce Space Eko+ Aquarist1204 Filteri i pumpe 4 Uto Okt 29, 2019 5:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati sunđer filteri nzivkovic Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Jun 05, 2018 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Spoljni filteri nikouro Arhiva Malih Oglasa 1 Pon Apr 24, 2017 8:07 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sundjer filteri azazel Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Dec 22, 2015 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License