Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Filteri Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 20, 2014 1:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pericbiba ::
hvala na savetima ovo za pumpu -podignutu 15cm sam nasao na forumu kazu da ako se nesto zapusi da nedodje do poplave nego samo taj visak predje u akvarijum....

Nema šta da se zapuši u poslednjoj komori, ako je visoko iznad dna prilikom svakog manjeg zapušenja filter materijala će ostati na suvom, pumpa izvlači vodu iz filtera, ne gura ju kroz filter, tako da nema bojazni ni od kakvog prelivanja, sve čista fizika Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 20, 2014 1:29 am Snimi Poruku Nazad na vrh

pericbiba
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2014
Poruke: 13
Lokacija: topola

PorukaPoslao: Čet Nov 20, 2014 2:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Nema ništa da mu fali.

Koliko je visina te prve pregrade, gde je grejač?
Vodi računa da bude bar 3-4 cm ispod nivoa vode.
Vatu obavezno stavi da stoji između mrežice za komarce, inače ode u sve živo.

Što se tiče gornjeg sloja, sunđer-vata ili vata-sunđer, pod česmu što jači mlaz, što bolje da se opere (vatu uglavnom bacam, kupio sam pola bale za nekih 200-300 dinara i još sam nakon više od 6 meseci daleko od toga da je potrošim).
Ja to kažem sa gledišta da je meni dole skoro 10 cm u visinu bio kugli i džakova za krompir, pa tri reda plavog sunđera od 5 cm. Keramiku nemam, siporax u rinfuzu niko nije imao a ova resun mi je katastrofa.



-visina pregrade je 30cm to jest 10cm je prolaz...a ova druga pregrada je prolaz 5cm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pericbiba
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2014
Poruke: 13
Lokacija: topola

PorukaPoslao: Čet Nov 20, 2014 3:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanjask ::
pericbiba ::
hvala na savetima ovo za pumpu -podignutu 15cm sam nasao na forumu kazu da ako se nesto zapusi da nedodje do poplave nego samo taj visak predje u akvarijum....

Nema šta da se zapuši u poslednjoj komori, ako je visoko iznad dna prilikom svakog manjeg zapušenja filter materijala će ostati na suvom, pumpa izvlači vodu iz filtera, ne gura ju kroz filter, tako da nema bojazni ni od kakvog prelivanja, sve čista fizika Laughing



ok znaci pumpa 3-4cm od dna ..a da li da se nesto napravi da ona stoji posto su joj gumice za lepljenje odozdo...kako da je drugacije popnem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Nov 20, 2014 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imaš L krivinu koja dolazi uz pumpu i koja služi kad se lepi na bočno staklo.
Ako stavljaš dve prelivne cevi ili kanalizacionu fi50 (valjda) možeš lepo pumpu na dno da zalepiš. Prelivanje je posledica zapušenja prelivnih cevi, ne dovodi se voda iz akvarijuma u filter, dok se voda iz filtera vrača u akvarijum dok se ne isprazni i prelije ga ako je nivo vode blizu gornje ivice akvarijuma. Tu sad radi matematika Smile
Šanse su minimalne, pojava jako retka (list od biljke i slično). Lično gledam da pumpu satvim na dno, u jednom mi je na bočnom zato što je dubok filter a komora 10x10 pa ne mogu nikako da dohvatim, gurnuo je koliko sam mogao niže.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SashaR
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 12
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sre Mar 11, 2015 7:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

Imam problem. Pre 2 dana odjednom pocela da beli voda i da se stvara kao magla.

Koristim unutrasnji filter/pumpu zbog manjka budzeta do sledeceg meseca.

Image

Od filter mase tu je samo krupan sundjer i nista vise, keramiku sam obesio strunom u jednom gornjem delu akvarijuma. Da li to pravi problem i pravi tu "maglu" ? Da li je pametnije da stavim keramiku u filteru recimo skroz gore do onog ventilatora koji usisava vodu ? Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Coa'
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Mar 2014
Poruke: 98
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Apr 14, 2015 12:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, imam jedno pitanje. Imam akvarijum od 40l, koji mi filter preporucujete unutrasnji motorni filtr neki shark sb- 300f ili hang out filter( Spoljni mot. Filter WP-303H(280 l/h)SOBO ili Spoljni mot. Filter WP-606H(500 l/h)SOBO) Koji je uopste bolji hangout il unutrasnji ?? unaprijed hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dito




Registrovan: 07 Sep 2015
Poruke: 1

PorukaPoslao: Pon Sep 07, 2015 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima.
Imam jedno pitanje...... jel mogu da stavim obican pamuk kao filter izmedju ostalih delova ( sunger, ugalj)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Pon Sep 07, 2015 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To ce da truli vremenom a i mislim da ima previse malu propusnu moc ... Svati u radnju u kojoj prodaju mebl i sl materijale za oblaganje namestaja i trazi koflin ( a i u radnji za akvarijumsku opremu vata nije skupa ) . Zasto komplikujes bez potrebe ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pon Okt 26, 2015 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako uskoro treba da nabavim novi akvarij od 173l pa me sad int. koliki filter mu je dovoljan, tj koliki protok vode mu je dovoljan, inace ce biti biljni
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Okt 26, 2015 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Protok, da okrene 4-5 puta ukupne zapremine akvarijuma za sat vremena. 800l/h min. Filter sto veci, to bolji. Tj, sto vise filter mediuma za biolosku filtraciju stavis, to bolja bioloska filtracija kasnije kad se isciklira akvarijum. Tu spada bio sundjerm bio kugle, keramicko prstenje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2015 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li bi bio dovoljan oko 1200l/h ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2015 1:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1200 : 173= skoro 7 puta na sat vremena...sto dalje implicira da je i vise nego dovoljno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2015 9:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmes takav ako ima regulator protoka i smanjis malo protok, i bude to ok. A tu istu pumpu mozes iskoristiti nekad ako budes imao veci akvarijum, samo je odvrnes do kraja i uzivas! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gandalf
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2014
Poruke: 10

PorukaPoslao: Pet Jan 22, 2016 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me da li u filter pumpe moze da ide neki drugi filtracioni materijal osim sundjera.Ovo pitam radi boljeg preciscavanja vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pet Jan 22, 2016 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam sekao taj sundjer na pola i stavio perlon vatu na donji deo i menjas vatu kad menjas vodu.radilo mi extra ali sam zbog manjka prostora ipak presao na spoljni filter
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Eheim filteri Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 2 Ned Jan 19, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filteri Sicce Space Eko+ Aquarist1204 Filteri i pumpe 4 Uto Okt 29, 2019 5:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati sunđer filteri nzivkovic Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Jun 05, 2018 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Spoljni filteri nikouro Arhiva Malih Oglasa 1 Pon Apr 24, 2017 8:07 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sundjer filteri azazel Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Dec 22, 2015 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License