Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Indijski list Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 20, 2014 7:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odgovor je bio na prvi post gde se kaže da ubaciš Catapu i krene mrest što nije istina.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 20, 2014 7:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Nov 20, 2014 8:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nesa69, pre nego sto komentarises prvo procitaj, jer sam ja lepo napisao za koje ribice navodno deluje...
Ama bre ljudi, nisam bio ovde godinu dana, ovaj forum otiso u djavola, sve bre ovde postali naucnici i akademici...malo urednici treba da posavetuju druge kako se obraca ostalima...

Preko ebay kosta oko 6dolara 20 komada.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Nov 20, 2014 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1. Catappa list nema veze sa mrestom,niti ga podstice.
2. Imas da ga kupis kod jednog sponzora sa foruma
3. Koristio sam kod cuvanja diskusa,stavljao sam 2 lista svakih 10 dana. Nakon tog pakovanja nisam vise koristio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Nov 20, 2014 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvi post: ribe koje se teže mreste.
Neki post posle: Dsikusi, Borci, Kozice (koje su to ribe inače?) i još neke ...
Ja koliko ne znam, znam da se sve ovo uspešno mresti. Zato i pitam na šta konkretno misliš a ostalo je posledica tvoje polemike.
U prncipu Crvić je rekao istinu na njegov način Smile Ubaciš im tabletu, malo zamračiš ... što i jeste dodavanje katape ako razmisliš bez nekih tenzija.
Opušteno.
Mene interesuje recimo zbog moje Južne amerike i ciklida rezultat i zato pitam i voleo bih da vidim rezultate i ostale informacije.
Ostalo što si napisao neću da komentarišem, da ostane neki nivo kulture.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 20, 2014 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Urednici su upozorili na vokabular pojedinih forumaša i to ne možeš da nam zameriš, vraćamo se na temu, dakle, to što si pročitao je čist marketing prodavca, ne kažem da nije dobar ali nije svemoguć sigurno. Postavlja se pitanje koje ribe želiš da izmrestiš i kako si to isplanirao? Ništa konkretno sem pitanja o listu ne znamo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Nov 20, 2014 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda i nije catappa u pitanju. Postoje razna indijska lišća smoker
Uglavnom, kada se obezbede svi ostali uslovi do mresta će doći i bez lišća. A da je škodljivo- nije, kažu da koristi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Nov 20, 2014 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Video sam da ima dosta komentara kako je taj list pomagao pri okidanju mresta.
A neso ako mislis da mozes lako da mrestis diskuse ti probaj pa vidi dal moze tako lako...
Ima nekoliko vsta tih listova tj. Razlicite vrste kvaliteta, mozda je taj tvoj bio neko malo nekvalitetniji pa zato...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Čet Nov 20, 2014 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mene sad zanima koje su to ribice koje se teze mreste odnosno da li nam realno treba list da bi se oborila PH vode zar nema efikasnijih i laksih nacina za postiyanje istog.

.Diskusi nisu teski za mrest ,jer ako im se obezbede uslovi oni se mreste ,teske ribice nisu one kojima su parametri i vise nego jasno utvrdjeni vec one za koje cak i sa ispunjenim parametrima jednostavno ne dolazi do bacanja ikre ,,,Diskus je samo zahtevna ribica ne i teska ,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 20, 2014 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Apsolutno se slažem sa corvus-om! Ogromna je razlika između teškog razmnožavanja i zahtevnog uzgoja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Čet Nov 20, 2014 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probacu da dam svrsihodan komentar neznam da li ovom prilikom mozda malo odlutam u off topic ako Administratori smatraju da jesam off topic neka slobodno uklone moj komentar /

Ovako siroka i uopstena pitanja nikad nemogu dobiti odgovor iz vise razloga > da bi se dobio konacan zakljucak o uzgoju dafnije covek je imao preko 30 a mozda i vise uzorkovanih kolonija koje je svakodnevno hranio i merio a za svaki tip uzorka je ima vise kontrlonih grupa samo dodavanje lista nece doneti nikakav empirijski zakljucak zbog nedostatka kontrolne grupe ,,

drugim recima ako je list naterao diskuse na mrest to mora da se dokaze kroz vise kontrolnih parova u indenticnim uslovima kao i u uslovima bez lista ,

Jednostavno bez konkretnog pitanja nema nikakvog odgovora ,,zato ja vrlo retko i pokusavam ljudima da odgovorim na pitanje jer jednostavno nemam snage da se zamaram sa ovoliko opsirnim i supljim pitanjima ,

naprimer ako bi ja treceg meseca dodao gupikama list i one pocele da prave vise malaca ,moj zakljucak ne bi bio da je list tu pomogao vec da su one stasale i sada vec dosta vece te da je porast u okotima bio ocekivan ,

Realno, mislim da bi najbolje bilo pratiti prirodne biotope i kod vrsta koje se tesko reprodukuju probati takve uslove replicirati u akvarijumu /

NPR ima vrsta riba koje se mreste nakon kise ,a ima vrsta riba koje se mreste kada kise nema /konkretno sijamski borci osecaju pritisak i njegove promene i izbegavaju mrest kada dolazi kisna sezona jer bi kisa razorila gnezdo ,,,

Nadam se da sam doprineo barem malo i razjasnio koliko je vazno kada se pitanje uopsti i precizira i da ova moja pisanija nije bila kompletno uzaludna ,,puno srece i sve najbolje zelim svim clanovima u poduhvatima mresta i razmnozavanja .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Šta jede list Vecha Biljke 7 Čet Okt 15, 2020 5:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka List domaceg oraha u betta akvarijumu BlackRaven Početak u akvaristici 3 Pet Nov 08, 2019 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tuli list ? Trifke98 Alge 0 Ned Nov 12, 2017 6:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License