Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ponovo akvarijum :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mady




Registrovan: 13 Maj 2014
Poruke: 0
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 21, 2014 11:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dragi forumaši, do pre 7 godina sam dugo imala akvarijum koji je nekako u to vreme napukao i napravila sam takvu štetu komšijama jer je curkao preko noći da mi neko vreme nije padalo na pamet da se ponovo upuštam u to. Ali jednom akvarista - UVEK akvarista, i pošto sam imala od ranije pumpu, šljunak, neku kolekciju kamenčića od ranije (kakav izgovor za kupovinu Laughing ) dočekah i ja da opet kupim novi akvarijum.
Akvarijum je zapremine oko 50 l, juče sam ga napunila vodom i stavila nešto podloge trebaće mi još, preko vikenda bih lagano dodavala bilje pa u nedelju i prebacila zlatne koje za sada obitavaju u jednom manjem akvarijumu dok se temperira voda i filter je pročisti. Mene zanima ima li ko nešto viška bilja za početak, i sme li pored npr 8 zlatnih da se stavi jedna Beta (da ih ne očerupa), koliko ribica je optimalno na ovu zapreminu? Izbegla bih gupi, skalare i slično. Smem li zlatne, par trihogastera i Betu? Za sada nemam grejač, temperatura vode je oko 25, i toplo je u stanu - da li bih morala za neku od ovih uzeti grejač ili ne... Rado ću čuti sve preporuke za formiranje akvarijuma jer sam ranije imala neki nasledjeni i nisam ga zapravo nikada ovako od prvog koraka postavljala. skakutanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 21, 2014 11:31 am Snimi Poruku Nazad na vrh

oleander
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2012
Poruke: 40
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Pet Nov 21, 2014 12:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav!Evo da ja odgovorim ono sto znam,Japanke su hladnovodne a Borci toplovodne ribice tako da oni tesko da idu zajedno.Sto se tice bilja Japanke ce da ti popasu svo bilje u akvarijumu Smile .8 japanki u 50 litara je mnogooooo ,imaju u vidu da rastu poprilicno i da prljaju mnogo.Ja imam akvarijum 54 l(koji se CIKLIRA)slicni dimenzija i ne planiram vise od 12- 15 ribica koje rastu mnogo manje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oleander
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2012
Poruke: 40
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Pet Nov 21, 2014 12:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I zaboravio sam,napisi dimenzije akvarijuma, kakvu filtraciju imas,osvetljenje(za bilje je obavezno), pa ce ti neko iskusniji dati savet sta i kako.I obavezno procitaj deo za pocetnike. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mady




Registrovan: 13 Maj 2014
Poruke: 0
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 21, 2014 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dimenzije su 38x50, tek treba da uzmem armaturu za osvetljenje a pumpa je spoljna i filter plasticni ugaoni - sloj sljunka sloj onog-belog... Zaboravih najvaznije - samo JEDNA JAPANKA JE VELIKA, ostale su bebe japanke. Ali smatram ih pilot ribicama. Citala jutros deo za pocetnike - fantasticno je sto postoje informacije tako lepo organizovane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mady




Registrovan: 13 Maj 2014
Poruke: 0
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 21, 2014 2:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reče mi žena u prodavnici akvaristike da su armature oko 1000 Rsd + neonka... postoji li neka povoljnija varijanta i pls preporuka za jačinu neonke, proizvodjača armature. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Twister
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2014
Poruke: 119
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Nov 21, 2014 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postoji mnogo jeftinija varijanta al problem je vicnost samotalnoj izradi i osnovnom poznalanju elektrike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Nov 21, 2014 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stedljiva sijalica je jeftinija metoda. Imas u sekciji Uradi sam kako da napravis visecu haubu sa stedljivom sijalicom.
mislim da ti je filter slab, pogotovo sto drzis japanke koje prljaju malo vise.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mady




Registrovan: 13 Maj 2014
Poruke: 0
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 21, 2014 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bete slabije prljaju? I smem li sa ovim japankicama ubaciti mužjaka Bete i par ženki ili će dokusuriti Japanke? I trihogasteri me zanimaju - može li par da se pridruži? Japanke su male, bebe japanke, skoro su i nepremiente u akvarijumu trenutno a uzela sam ih namerno dok se oformi akvarijum da ne rizikujem sa nekim skupljim ribicama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oleander
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2012
Poruke: 40
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Pet Nov 21, 2014 3:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moras da odlucis, ako hoces da drzis japanke na biljke zaboravi,eventualno anubiasi il kriptokorine..sto se tice rasvete ja imam stedljive sijalice,biljke lepo napreduju.Za pocetak recimo 0.5 w po litri.Ako se odlucis za stedljive gledaj da budu Daylight(6400k-6500k) Bette i Japanke ne idu zajedno,japanke su hladnovodne a bette toplovodne ribice.Trebala si da cikliras akvarijum bez ribica i tek nakon 20-tak dana da krenes da dodajes ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mady




Registrovan: 13 Maj 2014
Poruke: 0
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 21, 2014 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, nego da vidimo sta mogu sa ovom situacijom - deca jedva cekala veci akvarijum :p
A trihogasteri mogu sa betama ili ne? Prenecu u ofis japanke...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladica Arsic
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2013
Poruke: 97
Lokacija: Leskovac,Hisar

PorukaPoslao: Sub Nov 22, 2014 12:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Japankama treba veci akvarijum,moj savet ti je da ih odneses u neki pet shop I zamenis nekim zivorotkama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License