Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 formiranje biljnog akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DUSAN MITROVIC




Registrovan: 21 Nov 2014
Poruke: 1

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 7:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zdravo,

voleo bih da napravim akvarijum sa biljkama sta treba i kako redom da se radi da bi sve bilo kako treba ?
Formiranje podloge?
sadjenje biljaka?
koje biljke za napred koje za pozadi ?
da li treba da se ciklira ovakav akvarijum?
procitao sam da moze u u podlozi obicna zemlja za sadnju cveca samo da ima sto vise treseta?
koliko trba da se ciklira ako treba?
cuvao bih razne vrste neonki u njemu ali samo njih?
dimenzije akvarijuma su 70x40x50 visina .
koliko mi sadnica treba i kojih?
i na kraju gde nabaviti sadnice a da su provereno dobre.


hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 7:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

oleander
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2012
Poruke: 40
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 7:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dusane, sve to pise u delu za pocetnike polako pocni da citas Very Happy . Podloga moze zemlja za cvece, a imas i kod sponzora sajta podlogu,preko toga sljunak 1-3 mm,za biljke ti je potrebno osvetljenje.Svaki akvarijum treba da se ciklira(20-30 dana).Neonke moze ali trebace ti koji algojed i coridoras.Sadnica ti treba onoliko koliko mislis da ubiljis akvarijum Smile,mislim da ti to niko precizno ne moze reci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako:
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao prvo dobrodosao na forum! Bravo
Pocni da citas lepljive teme. Tu je izdvojeno sve sto je bitno i sazeto je bas da bi olaksali pocetnicima i onima koji tek ulaze u celu pricu.
POcni od ovoga pa redom:

http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html

Kasnije, sta god te zanimalo "Podloga", "Biljke" , "Ribe"... svaki deo foruma ima svoje izdvojene-lepljive teme pa citaj. U svakom trenutku mozes koristiti pretragu, ukucas pojam koji te zanima, izdvojis u kom podforumu zelis da trazis pa ides na trazi. I pojavice ti se sve teme u kojima se pominje zadati pojam....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto, pretece me gazda Nesa, upravo tako. To su lepljive teme pa obrati paznju na njih...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DUSAN MITROVIC




Registrovan: 21 Nov 2014
Poruke: 1

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DUSAN MITROVIC




Registrovan: 21 Nov 2014
Poruke: 1

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

misljenja.... voleo bih da cujem.... hvala svima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda ti je mutna..Ili ti je staklo prljavo.?
Deluje nekako bledo. Kakva je filtracija?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
DUSAN MITROVIC




Registrovan: 21 Nov 2014
Poruke: 1

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

slikano je odmah posle ciscenja a mislim i da panj pusta jos po malo boju. imaa spoljni filter pumpa je na minimumu doduse neznam da li da je pojacam akvarijum je 85 litara a u filteru ima oko 18 litara vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa koliki je protok?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 9:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta ti pise na toj pumpi koliko predje vode kroz nju u jednom casu?

S obzirom da si pocetnik ne izgleda lose, videces i sam kroz iskustvo ces sticati sve bolji osecaj za skejp, uklapanje ribica i biljaka, citaj dosta gledaj slike, na forumu sve imas Very Happy
Poz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
DUSAN MITROVIC




Registrovan: 21 Nov 2014
Poruke: 1

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

na kutiji je pisalo da je oznaka 301 neznam bacio sam kutiju ima jos 5 stepena da se pojaca prodavac mi je rekao da je i vise nego dovoljna za tu litrazu. da li da je pojacam da li ce da se izbistri voda?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi to na pola. Mada nr znam kog je intenziteta pumpa.
Ipak stavi ti to na pola.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
DUSAN MITROVIC




Registrovan: 21 Nov 2014
Poruke: 1

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko treba da bude protok vode u mom slucaju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DUSAN MITROVIC




Registrovan: 21 Nov 2014
Poruke: 1

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pojacao sam je stavicu sliku sutra pa ce da mi kazete da li je bolje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License