Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 CO2 - mere predostrožnosti Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ciskela
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 137
Lokacija: Beograd, Dorćol

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 9:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobronamernici,

imam i nemam dilemu ali ipak Smile Očekujem prinovu (ne mislim na ribicu nego na bebu Smile . Spavala bi u sobi od 15kvadrata u kojoj se nalazi akvarijum od 54l sa bocom (atestiranom, 2 kg)
Skoro sam siguran da sam sve proverio, ali obzirom da sam vlasnik boce nekih 2 meseca, JAKO bi mi značila vaša iskustva, predlozi, a u cilju povećanja bezbednosti.
Da li ste vi držali co2 u sobi u kojoj ste spavali Vi ili Vaša deca?

Hvala unapred i molim za iskrene odgovore,
D
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 9:47 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 10:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postoji jedan veoma efikasan način za proveru eventualnog curenja gasa iz instalacije koji se primenjuje za sve gasne instalacije pod pritiskom, napravi rastvor sapunice u bocu sa prskalicom i isprskaj sve spojeve koji su pod pritiskom a naročito između boce i manometra (visok pritisak) ako ima curenja počeće da se pojavljuju mehurići od sapunice. Ovaj postupak se radi prilikom provere svih gasnih instalacija i propisan je u priručniku redovnog održavanja. Što se tiče ispuštenog CO2 kroz difuzor, odnosno ne rastvoren CO2, to su jako male koncentracije i nema bojazni od nekih nus-pojava. Iskreno, moji su klinci već veliki ali su spavali pored boce X puta. Eventualnu "opasnost" može da predstavlja curenje CO2 na delu pod visokim pritiskom (spoj manometra i boce) a to se jako efikasno otkriva gorepomenutom metodom, na niskom pritisku nema nikakve opasnosti. Da se razumemo, niko ne kaže da je CO2 poželjan ali nije otrovan kao CO.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 10:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Korisna informacija za sve nas Smile Hvala Nemanja Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ciskela
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 137
Lokacija: Beograd, Dorćol

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 10:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, Nemanja, ovo me je malko umirilo, pogotovu što dolazi od strane urednika...
Svakako su i tuđa iskustva dobrodošla!
Mislim da je ovo jedno od važnijih pitanja na forumu, pored DIY rasvete, i da tu ne bi trebalo niko da ima nedoumice a naročito mi, početnici Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 11:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Provetravanje prostorije gde se nalazi CO2 boca i akvarijum je siguran način da se otkloni i naj manja sumnja u štetnost cele aparature a to ionako radiš samim tim nema mesta panici oko toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Jul 08, 2015 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da je mnogo vise bitnije obratiti paznju oko postavljanja boce nego dal curi, kad curi uglavnom odmah primetis - Uvek vodite racuna na teflonski dihtung kad skinete manometar sa boce, vrlo lako ispada, pa kad usrafis bez njega ono duva ko ludo...i uvek imajte jedan za rezervu, trazite tamo gde menjate bocu, sigurno imaju.
A oko postavljanja boce, najbolje a i po pravilu je da boca bude vezana, zasticena od pada. Imao sam priliku da se uverim kakvu je stetu napravila boca od coca-cola aparata (koje sam servisirao) para u radnji, neko je sigurno zakacio, pala direktno na ventil, i otkinula ventil na samom ulazu u bocu, gde je boca lansirana kroz plafon, 100bara pritiska mu dodje kao raketa...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mere stakla,lepljenje Ch.e.d.a. Uradi Sam (DIY) 20 Čet Jun 28, 2012 6:06 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Izdvojeno: Uputstvo za rad sa akvarijumom - mere... Proba Razno 0 Pon Maj 09, 2011 10:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mere zaštite Proba Razno 17 Sre Maj 04, 2011 12:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License