Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 "Amazona" novi akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 8:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Update....


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 8:26 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 9:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super akvarijum , zaista ..
Svakaa čast Jovice , ništa se manje nije ni očekivalo od Aqua Mastera Bravo Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 4:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vreme je za prosirenje... slaganje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam veliko drugari! Bravo
Prosiricu se, kad se ozenim, donece mi zena u miraz jedan od 200l u miraz! smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

More.... da ne bude samo da zena zavrne tu slavinu...ima i tih primera Smile moja zena voli ribice al znam za neke koji su cele uzgajivacnice morali da rasturaju Smile
Odlican aq, eto od koga cu da dobijem valisneriju Smile i malo ove travice od napred Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 6:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod nas si se u Smederevo znaje, prvo akvarijum pa posle zenidba! smeh
Za ovu napred ce se ubrises! Laughing
Takva je od kako je ubacena. To ti je inace sagittaria, samo je zakrzljala kod mene, verovatno zato sto nemam hranljive podloge i ne prihranjujem preko vodene kolone, inace mi i odgovara jer je mali akvarijum.
Za valisneriju nije problem, samo ne znam koliko ti se isplati za par struka da platis dostavu u Pirot! Very Happy


Poslednji izmenio jovica dana Uto Nov 25, 2014 6:53 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reventon ::
Vreme je za prosirenje... slaganje

Ovo izgleda tako dobro, da je šteta što nije veće. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 7:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::


Pozdrav kolegijumu Akvarijum.org! Laughing
Red bi bio posle mnooogo vremena, da padne jedan update! Very Happy
Ne mogu da se vadim vise da nemam cime da slikam, imam, ali eto nikako da resim da osvezim temu novim slikama. Kao neka posle, pa nikako! Mr. Green
Bilo je dosta promena u akvarijumu. Od prelivnih cevi, stavljene su crne pvc cevi, kao i zamena hamer papira, cupanja biljaka, i svasta nesto. Cak i lazno curenje akvarijuma mojom greskom... jaka pumpa za vazduh, prepunjen akvarijum do gornjeg max, prebacivao vodu izmedju hamer papira i zadnjeg stakla. Ja izlepio i pvc dzak preko toga i svud okolo izolir trakom i to je tako kupilo iza, i kad je popustila traka, krenulo je da se sliva danima iza akvarijuma.... povadio sve iz filtera, da proverim sta je u pitanju. Ispostavilo se da je lazna uzbuna. Zamenio hamer papir, i vratio sve na mesto, i sad je sve u redu.
Takodje sam imao i jedan uspesan mrest ancistrusa. Moji hajduk Veljko i Cucuk stana! Laughing



Image


Image


Image


Image


Image


Image

Malisan! Smile
Image

Anubia nana mi se lepo siri, od jednog pelcera, prosirujem je polako po grani vinove loze. Planiram da je bas namnozim i postavim svud po vinovoj lozi. Hvala koleginici Makish na poklonu! Bravo
Tu su i kozice, red cherry, one se zavlace po valisneriji, vece plivaju slobodno po akvarijumu. Redovno menjam vodu, blago je prenaseljen, ali to je mana akvarijuma sa zivorotkama. Visak riba menjam za opremu i tako... taljiga se nekako! Smile
Od hemijskih dodataka, samo ffm pri zameni dela vode, 2,5ml, cisto reda radi. Ukupna zapremina sa filterom je oko 50l, 13l vode vadim na 7 dana, uz obavezno sifoniranje.
Dodajem po 1/2ml easy carba svakog dana. To je sve.
Bitno mi je da su svi zdravi. Hrane se raznovrsno, diy i firmirana varijanta hrane za ribe-raznoliko.
U planu su ikrasice, ne mogu vise da ronim i hvatam ribe! Smile
Mnogo se mnoze i smorilo me je. Sta biste mi preporucili, neke manje, jatne, neke tetre ili nesto slicno? Sto bi bilo pogodno za manje akvcarijume ,kao sto je moj?
Tetre mi nisu bas jaca strana, pa ne znam sta bi najbolje cucnulo tu? Rolling Eyes
Hteo sam da izbacim sve molike i platike, i da ubacim jato barbusa titeja, recimo 10ak komada, i to je to. Sem ovih zivorotki, tu su:
-5 koridorasa (1 paleatus i 4 aneusa),
-2 maticna ancistrusa,
-1 sijamski algar (nemoguc da se uhvati, a bas je veliki),
-kozice (10-15kom)
Svi saveti, predlozi i sugestije su dobrodosli! Ziveli! Bravo yeah





Covece kako su ti tako brzo porasli ancistrusi??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rastu oni brze od zivorotki. Naravno ishrana tu igra presudni faktor. Evo na primer, dao sam zetu 2 mala. Meni su ostala 7. Njegovi su skoro duplo veci od mojih. Ubacio sam ih u nano od 10l. Porasli su ali im i zivotni prostor dosta utice na velicinu pored ishrane.
Da vidis zenku ancija kod mog druga u 350l, pitao bi se kakva je ovo godzila? Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@jovica
Pa cime da ih hranim da porastu brze??
P.S. izvinjavam se sto kvarim temu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kuvani list blitve vole, ruckaju i grasak. Licno sam im u pocetku to davao, sad im dajem 2x dnevno Dajanine spirulina wafers, ponekad zbog kozica ubacim sera discus granilice proteinske i to je to. I da, od kako su tu, alge ne skidam uopste, sve oglodaju! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakvo ti je svijetlo ovdje i koje jačine ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po mom mišljenju je u ovom akvarijumu velika gužva. Gomila riba na tako malu litražu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To ti je teret sa zivorotkama! Very Happy Koliko god ih brojcano normalno naselis, one se uvek abnormalno nakote. I tako u krug. Laughing
Redovno ja to nosim kolegi koji se bavi prodajom i ide to nekako. Samo redovno odrzavanje, zamena dela vode i nema problema uopste! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 26, 2015 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jednog update-a od danas...


Image


Image

I samo da se zna, ko bude napisao da je vreme za prosirenje, pucam u meso bez upozorenja! bangbang smeh Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zasiljeni "repovi" kod mali... nasdvoje Guppy fun club 3 Pet Dec 08, 2023 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License