Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pseudocorynactis caribbeorum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 10:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pojavilo mi se na kamenu pre nekog vremena, prečnika je oko 1 cm, po mraku pusti polipe a kada je rasveta upaljena onda ih skupi. Potseća na neki čupavi mushroom samo mu je telo providno.

Image

Image

Image

Ovo je slika neposredno posle paljenja rasvete.


Poslednji izmenio nikouro dana Uto Nov 25, 2014 10:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nikouro: Ispravka naslova teme posto je indentifikovan organizam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 10:09 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 10:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neka jajasca sigurno Smile. Ja sam imao slicno i mislim da je od crva father duster, ovako sa slike nemogu da procenim koliko je to veliko ii malo Smile. Sacekacemo nekog eksperta da me ispravi ili potvrdi moju tvrdju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 11:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eksperti su se javili Very Happy , ovo je Pseudocorynactis caribbeorum, nije opasno, neko stvorenje između mushrooma i anemone
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 12:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to je vrsta koja se ne moze svrstati ni u korale a ni u anemone-tako-reci koralanemona.organizam je skroz bezopasan,naravno ima osobine anemone tako da prlji,te sa te strane treba biti oprezan(bar sam tako procitao nekada o tome-inace imao sam ga na kamenu i isto tako bio u nedoumici ko i ti nekada.mozes je hraniti ako zelis da ti poraste.u prirodi se javljaju u velikom spektru boja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 1:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sad sam skontao da to ustvari izlazi iz onog braon Smile, dobro al nisam imao pojma o ovome. Ja sam naazio kod sebe onalu u providnoj paucinici jajasca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo i ne izgleda tako lose Smile . Nije zahtevan organizam a jedinu opasnost prestavlja za mladj riba ... ono sto sam ja nasao na netu.


Link


Ostaje jedino da pitam dal da dodam u naslovu teme i ime organizma ... za buduce generacije Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što da ne. Zovu je još i ball anemone
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naslov teme izmenjen Smile .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 1:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eee Nikola, gde samo pronalaziš ta stvorenja!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License