Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kompatibilnost sa kraljevskim tetrama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bataga
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 25 Nov 2014
Poruke: 5

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skoro sam forimirao akvarij, i imao sam 2 mala skalara i 3 srednje velicine, 8 kraljevskih neonki i albino patuljastog soma, akvarij je zapremine 70 l , filter, grijac, limun trava. Onda je se desilo to da su skalari ubili cistaca i 2 neonke .Nakon toga sam skalare vratio u pet shop i na preporuku prodavaca sam uzeo u zamjenu 5 Ornate tetra i silver shark (jako mala). Sada sam shvatio da je i silver shark greska, jer ce narasti velika i mozda ce cak jesti neonke. Zanima me da li su Ornate tetra kompatibilne sa kraljevskim neonkama i koje jos ribice mogu ubaciti a da akvarij izgleda lijepo i da ne bude sukoba medju ribama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 11:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

neverujem da ce silver shark jesti neonke ,u svakom slucaju preporucujem Barbus titea odnosno chery barb bice lepa kombinacija ,obavezno dodati nekog pleca ili ancistrusa a moze i neka lisicica takodje par zebrica bi lepo pasovalo takodje u ovoj kombinaciji ,Ps ornate tetra nece dirati druge stanovnike akvarijuma pogotovo ne neonke ,uglavno ce biti vrlo mirna i miroljubiva ,,,,eto nadam se da sam pomogao ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bataga
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 25 Nov 2014
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 12:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na odgovoru, a zanima me konkretno na sta mislis kada kazes "liscica", kao i to da li mogu xife u akvarijum , jer sam negdje procitao da mogu i one sa neonkama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes sve zivorotke sa njima, sve uglavnom miroljubivebribe, mada ja kolko znam barbusi znaju da grickaju peraja...e sad zavisi kako koji..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Xifoe ja ne bih sa neonkama.... ne vole drecave komsije

ja ti u 70L imam 10 kr.neonki, 4 barbus titeye (njih moras nabaviti), 2 ramireza, 6 mikrorazbora, 4 ancitrusa (2 slajera, 1 LDA16 i jedan gold), jednog sijamskog algara, 6 koridorasa i po jednog agamyxisa i bunocephalusa. to sve sa 10tak danibualis pzeva i jednim amazoncem, par amano kozica i nekoliko cherry red kozica Smile

svi funkcionisu bez problema (osim kad ramirezi bace ikru onda bude malo jurnjave ali bez posledica) a akvarijum uz umereno hranjenje nikada nije prljav (nadji moju temu pa pogledaj)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bataga
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 25 Nov 2014
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a sta sad da radim sa ajkule, da li ce pojesti ona ove neonke,
ima li ko negat. iskustava sa silver sharkom? hvala vam na odgovorima jos jednom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 8:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa vrati ajkule prodavnici i zameni ih za nesto drugo. Nije problem toliko da li ce ti dirati ribice koliko je problem velicina do koje rastu. I ubuduce procitaj malo o vrstibribice koju zelis da kupis pre odlaska u prodavnicu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bataga
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 25 Nov 2014
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 9:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E super, hvala puno na odg. Nadam se da cu uspjeti naci te barbuse i ostalo, jer u Bosni malo slabiji je izbor, ali potruditi cu se. a sto se tice muljara i somova, dakle mogu sve vrste kako sam ja shvatio? Nisu agresivni?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kompatibilnost riba Lazzar Početak u akvaristici 3 Uto Sep 11, 2018 10:24 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kozice sa crnim tetrama? andrija88 Početak u akvaristici 2 Ned Apr 08, 2018 11:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kompatibilnost biljaka Lenji Lisac Biljke 10 Sre Jan 03, 2018 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kompatibilnost africkih ciklida Rasha Afrički ciklidi 0 Pon Jun 19, 2017 2:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Par problema sa kraljevskim neonkama isako Bolest 5 Pet Mar 18, 2016 10:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License