Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crna Molly Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 8:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo mi je uginuo jedan skalar, ja ne znam vise sta se dogadja. Masovno crkavaju Sad Pod stresom sam zbog toga stalnim, em u bolnici em ovde kuci, ja vise stvarno ne znam sta da radim.
-Vazdusna pumpa je CHAMPION CX-0078 (2 brzine)
-Filter je pored neka dva kineska slova pise XINYOU
XLj-2836
-Grejac je ATMAN
Nemogu da okacim sliku jer su sve previse velike Sad
Akvarijum je 20l sad sam premerio


Poslednji izmenio jovica dana Sre Nov 26, 2014 9:10 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene jovica: Spajanje postova, izbegavati pisanje posta za postom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 8:28 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 9:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Joj druže, ništa to ne valja. Akvarijum ti je mali za sve osim kozica i puževa. Od riba bi tu mogao da živi jedan borac ili 3-4 gupike ili platike. Kakvi skalari i ostalo.
Imaš sunđer filter i to može da prođe za ovo što sam ti rekao.
Predlažem da te ribe, dok su još žive, pokloniš ili zameniš za neku biljku ili šta već pa da kreneš lagano ispočetka.
Imaš li kakvu rasvetu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 9:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A slika mora da se smanji pa da se kači.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 9:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ti uputstvo za kacenje slika:

http://www.akvarijum.org/forum.....t1479.html

Link otvori pa procitaj. ni oonaj sa prve strane sto sam ti postavio nisi procitao... ne valja to bratac, ne valja... Mr. Green
Pre svega natoci jedan balon od 6l vode, i nek odstoji otvoren da izvetri hlor. Sutradana usisaj djubre sa dna i izvadi 6l vode iz akvarijuma tako da crevom vuces vodu sa par cm iznad dna ako nemas akvaristicki sifon.
Filter ne diraj. I tako da radis na svakih 4-5 dana. Hrani po malo jednom dnevno, onoliko koliko ribice pojedu za 10-15s. Gledaj da ti ne ostaje hrane po dnu.
Ono sto ti je nesa rekao iznad ostaje. Mali je to mnogo akvarijum za nesto ozbiljnije, ali za par platika i par pandica ce posluziti, naravno uz redovno odrzavanje i uz stabilan sistem koji se postize ravnoteza.
I ako jos jednom pitas sta je cikliranje, odracu te! Laughing
I procitaj sa nesinog linka sve, kako ne bismo ponavljali sa strane na stranu....

nesha barajevac ::
Ne brini Sergeje/Sergeju Question Shocked Very Happy .Vrlo često se na početku dešava baš ovo što je bilo kod tebe. Ako želiš lep i zdrav akvarijum u kome ćeš uživati trebalo bi da pročitaš makar sve ovo http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html gde je objašnjeno osnovno što je potrebno. Sve što nije jasno ti pitaj.


Poslednji izmenio jovica dana Sre Nov 26, 2014 9:20 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 9:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa evo ovako. Vodu sam menjao i juce i prekljuce, pre toga sam je prokuvao (zbog hlora) i ocistio detaljno i sljunak i pesak da ne bi doslo do nagomilavanja hrane i trovanja amonijakom i nitritima/nitratima. Ribice su mi od prekljuce 3 crkle. Samo se prevrnu, ali ne isplivaju nego ostanu dole ukocene. Borac je trenutno negde u travi sakriva se, balon moli ide gore dole, ova ribica sto lici na gupiku sa manjim perajem jos uvek ne znam kako se zove (ali zivorotka je) uglavnom je dole. Cistace ni nevidim. Akvarijum su mi uzeli za rodjendan, na ribice i travu je potroseno samo oko 50e i jako je velika steta. Na poslu gledam ljude kako umiru, a kuci ribice. Ne znam, rado bih ih prodao ako neko zeli, nije problem uopste i upola cene, samo da se vise ne pate, a ja ne mogu da im pomognem jer ne znam sta im je :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 12:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ti treba pomoć onda lepo iščitaj temu od početka do kraja i ne kukaj. Dati su ti svi živi linkovi koji su potrebni.
Ako ti je bio cilj da uvališ akvarijum u pola cene koji je i po toj ceni koju pominješ bar tri puta skuplji nego nov onda te treba banovati.
Pod stresom je 90% Srbije pa opet se malo trudimo oko svega i svačega ako nam je stalo.
Toliko od mene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 5:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel si menjao komplet vodu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Žute moli (yellow lyra molly) chaosad Ponuda 0 Pet Nov 11, 2022 12:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black molly sa oteklim škrgama Psychofedex Ribe 0 Ned Jun 26, 2022 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike i molly Djole011 Tražnja 0 Sub Apr 02, 2022 4:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crna cupava Uros Kg Alge 2 Ned Jan 17, 2021 8:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodajem Ancitruse - muzjake ALBINO -... FEK@ Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Apr 10, 2019 5:56 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License