Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 43l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Joana




Registrovan: 26 Nov 2014
Poruke: 0
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 1:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zelim da pocnem da se bavim akvaristikom.Kupila sam akvarijum od 43l sa haubom i grlom za stedljivu sijalicu.Dimenzije akvarijuma 50X27,5(dno)x38(visina).Imam u planu da napravim biljni akvarijum.Potrebna mi je vasa pomoc i saveti.Imam grejac od 50w i unutrasnju filter pumpu 500l/h.Koliko mi je potrebno peska?Koje biljke da stavim a da nisu zahtevne,koje osvetljenje?Zelim da krenem polako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 1:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Joana




Registrovan: 26 Nov 2014
Poruke: 0
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Joana




Registrovan: 26 Nov 2014
Poruke: 0
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 1:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa baš lepo Very Happy
Prvo, koji filter je u pitanju. Svakako je prejak za ovu litražu pa razmisli na vreme o nekom drugom filteru. Savetujem spoljašnji prelivni trokomorni filter ili, ako želiš što jednostavnije, veći hang on filter.
Drugo, od izbora biljaka zavisi jačina i kvalitet svetla. Ako hoćeš nezahtevne biljke kao šti su kriptokorine, anubie, mikrozorumi, sagitaria i ima ih sijaset, štedljiva sijalica od 25-30 W biće sasvim ok.
Treće, podloga ne mora a i ne bi valjalo da bude prejaka. Malo osmokota ili 5 mm zemlje za cveće (ne bilo koje) i preko toga kvarcni ili neki drugi pesak granulacije 1-3 ili 1-4 mm.
Četvrto, trebala bi na vreme da osmisliš hard, tj. kamenje i granje pa da na osnovu tog plana sadiš i raspoređuješ biljke.
I konačno peto i najvažnije
Joana ::
Zelim da pocnem da se bavim akvaristikom. Zelim da krenem polako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Joana




Registrovan: 26 Nov 2014
Poruke: 0
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 4:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pitanju je sobo filter.Vec ga imam kuci.Dobila sam ga od rodjaka.Da li onda moram da kupujem drugi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je filter nov, probaj da ga zameniš u radnji.
Ako je polovan, onda upišeš u profilu odakle si i otvoriš temu u razmena. Staviš sliku, menjam za nešto od sledećeg (šta ti treba), ponude na pp i tako ...
Imaš i deo foruma razmena za neke gradove.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Joana




Registrovan: 26 Nov 2014
Poruke: 0
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 5:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Polovan je.Ok.Hvala...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 6:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma moze ljudi i taj sto ima, koristio sam ja 650 u 40l i nista nije falilo. Ionako kad ga natrpa filter materijalom protok ce da oslabi. Da ne komplikujemo previse na pocetku Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav i dobro dosla kao prvo.
Izdvoj malo vremena kako bi procitala izdvojene teme jer ces tako brze nauciti nesto nego dok budes cekala nase odgovore a i odgovori ce ti onda biti jasniji.

Posto planiras biljni akvarijum potrudi se da uzmes najjacu stedljivu posto kazes da u njoj vec postoji grlo.
Procitaj malo o fotoperiodu, hranljivoj podlozi i ostale teme. Do biljaka ces lako doci. Mozemo zajedno svi da pomognemo. Bolje je lagano krenuti i pravilno nego da posle imas vise cimanja.

Stojimo na raspolaganju Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Joana




Registrovan: 26 Nov 2014
Poruke: 0
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima.Trudim se da iscitam sve teme,ali nemam bas puno vremena zbog bebice Smile uglavnom necu zuriti Smile zelim da to bude jedan lep biljni akvarijum.Sto se tice ribica ja sam planirala barbuse.Sta mi vi preporucujete?Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Joana




Registrovan: 26 Nov 2014
Poruke: 0
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo sam citala o hranljivoj podlozi.Dosta njih preporucuju carobnu zemlju,neki tera magmu,a neki kazu da moze i ssmo pesak.Sta mi savetujete?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Terra magma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Nov 27, 2014 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je biljni onda bi trebalo tanko hranljiva pa preko neka granulacija po ukusu.
Za barbuse, nije ni toliko veliki, nije ni toliko dugačak akvarijum, zato gledati manje i mirnije vrste kao što su titeje i pentazone. Lepe su i mikrorazbore i razbore takođe u kombinaciji sa ovim barbusima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 27, 2014 12:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobrodosla!

Imas isti akvarijum kao i ja Smile da nije mozda kupljen u Pancevu?

Vidim da lepo razmisljas, slicno kao i ja kada sam pocinjao, pa ti predlazem da iscitas temu o formiranju mog akvarijuma - i ja sam imao iste nedoumice oko filtracije i izabrao ne bas najsrecnije resenje sa korner filtrom i vazdusnom pumpom jer mi je delovalo da je filtraciona masa bitnija od protoka. Nije da ne radi posao ovaj dupli korner filtar koji imam, nego sto uvek kada ga cistim (jednom nedeljno) prilicno zamuti vodu kad ga izvlacim.

U toj mojoj temi imas i pricu oko podloge i biljaka i svasta nesto sto ti moze biti korisno jer su nam isti akvarijumi Smile

Tema je ovde: http://www.akvarijum.org/forum.....18760.html

Ako postoji mogucnost da zamenis akvarijum u shopu u kom si ga kupila, predlozio bih ti da uzmes onaj sa 60ak litara sa integrisanim spoljasnim filterom sa zazorom. Haubu i osvetljenje bi onda morala sama da odradis ali ne moras da zuris sa tim, u startu ti je neophodno samo osvetljenje sto moze da "zavrsi" i jedna lampa sa jakom stedljivom sijalicom. Ja sam nedavno prepravio moj akvarijum i umesto ovog jednog sirokog sijalicnog grla stavio sam dva mala pa imam 2x15W stedljive sijalice.

Srecno i pitaj sve sto te interesuje!

poz!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Joana




Registrovan: 26 Nov 2014
Poruke: 0
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Čet Nov 27, 2014 1:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste Smile Problem je sto sam ja nekih 40km od Panceva i sada bi mi bilo tesko da ga opet vracam i uzimam drugi,ako bi mi ga zamenuli.Gledala sam ja i taj od 68l,ali su mi rekli da bi mi trebalo jos 3000 da ga opremim.A posto sam imala ovu opremu odlucila sam se za ovaj aq.Valjda ce i to biti ok.Da li si ti sredio svoj aq?Aje postavi neke slike da vidim kako izgleda Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License