Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Trazim pomoc oko osvetljenja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dr.virus
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Nov 2014
Poruke: 3

PorukaPoslao: Čet Nov 27, 2014 1:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nov sam na forumu i trazim pomoc oko rasvete
kad zasadim biljke posle par meseci mi pocnu da crkavaju. pa sam potrazio na netu sta moze da bude uzrok
posle par procitani textova vidim da mi nije osvetljenje dovljno.
imam akvarijum od 70x40x34
neon lampa je T/8 15w i ponekad samo popodne uljucim na 6-7sati.
[img]http://postimg.org/image/ldgv36wy5/[/img]

    Napisite molim vas koje osvetljenje je dovoljno za moje biljke da budu lepe i zdrave? Smile
    [img]http://postimg.org/image/4zl0pcl9t/[/img]
    Hvala vam na odgovorima Smile
    Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
    AquaShop
    Sponzor






    PorukaPoslao: Čet Nov 27, 2014 1:56 am Snimi Poruku Nazad na vrh

    dr.virus
    Slučajni Prolaznik



    Registrovan: 27 Nov 2014
    Poruke: 3

    PorukaPoslao: Čet Nov 27, 2014 2:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

    Zaboravio da napisem
    Trazio sam pomoc u shopu i savetovali su mi da kupim easycarbo, sto koristim par nedelja ali ne vidi nikakvu razluku.
    Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
    voja
    Akvarista



    Registrovan: 25 Nov 2010
    Poruke: 61
    Lokacija: Ekaterinburg - rusija

    PorukaPoslao: Čet Nov 27, 2014 7:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

    Imas akvarijum od 90 litara a svetlo samo 15w. To ti ispada 0.16w na 1 litar vode. Treba minimum 0.5w na 1 litar vode. Tebi znaci 3 takve lampe
    Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
    tripko
    Akvarista



    Registrovan: 19 Okt 2014
    Poruke: 152
    Lokacija: Serbia-Beograd

    PorukaPoslao: Čet Nov 27, 2014 10:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

    Ubaci u haubi dva grla e27 sijalice i kupi dve stedljive philips tornado 23w oznake 865 tj bela svetloste, a iznad zalepi reflektujucu foliju.
    Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
    nesa69
    Urednik
    Urednik



    Registrovan: 01 Feb 2013
    Poruke: 2221
    Lokacija: Pančevo

    PorukaPoslao: Čet Nov 27, 2014 2:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

    Možeš da izabciš tu neonku i staviš 3 ili 4 komada T5 865 od po 60 cm, one su po 14W. Vezuju se jedna na drugu redno, sve ti je u kompletu, i armatura i kablovi i prigušnice unutar armature i neonke.
    Praktičnije i jeftinije u odnosu na štedljive sijalice. Nije ni nešto skupo.
    Za prvu pomoć, skini tu providnu plastiku, samo ti bezveze prigušuje svetlo.

    I biljke venu, propadaju, uglavnom ne crkavaju Smile
    Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
    dr.virus
    Slučajni Prolaznik



    Registrovan: 27 Nov 2014
    Poruke: 3

    PorukaPoslao: Čet Nov 27, 2014 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

    Nadam se da ce mi pomoci vasi saveti.
    Hvala vam puno.
    Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
    Prikaži poruke iz poslednjih:      
    Napiši novu temuOdgovori na poruku
     Skoči na:   

    Srodne Teme
    Tema Autor Forum Odgovori Poslao
    Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
    Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
    Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
    Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
    Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

    Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




    eXTReMe Tracker
    Powered by Akvaristika
    rss
    Creative Commons License