Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj akvarijum 22l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Djordje_Arsenovic




Registrovan: 20 Nov 2014
Poruke: 2
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 27, 2014 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drustvo,

ovo je moj akvarijum:

Zapremina: 22l
Pumpa: Atman 450 l/h
Stanovnici: 3 japanke; 2 hasemanie; 1 ancistrus albino; 2 muljasa; 2 zute moli;
Biljke: Bakopa; Javanska Mahovina;
Dekoracija: Panj; 2 glinene figurice; 1 skoljka iz Jadrana

Nisam bas pocetnik, ali nisam bas ni strucan zanima me Vase misljenje? Sta bih mogao da dodam ili da oduzmem.. Smile

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 27, 2014 10:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ExtraY
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2014
Poruke: 80
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 28, 2014 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

premali prostor za toliko riba Razz
plus sto japanke prljaju mnogoooo....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 28, 2014 8:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa postojecim ribama bi stvarno bilo dobro resenje da obezbedis neki spoljasnji filter vece zapremine (stakleni, kanister, hang on, sta god volis).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Nov 28, 2014 8:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Školjka i glinene figurice napolje. Malo mi je mračan. Ukucaj na netu ''nano aquascaping'', i dobićeš neke ideje. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Nov 28, 2014 4:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ribe u odnosu na litražu ne bih da komentarišem, prošao sam tu školu Smile
Inače akvarijum lepo izgleda vizuelno i još bi lepše izgledao sa malo više prostora. Znači sve sem tog panja bi izbacio napolje, za biljke će verovatno japanke same da se pobrinu Smile
Ne isplati se nikakvo ulaganje u vidu dodatne filtracije, mala je litraža, pogodna za kozice, puževe ili jednog borca. Ulaganje čuvaj za veći akvarijum.
Obavezno menjaj vodu tako što češ samo dno da usisavaš dok ne izvadiš bar trećinu vode. Tanje crevo, isečena flaša i udri, dno je potencijalna katastrofa u ovom sastavu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djordje_Arsenovic




Registrovan: 20 Nov 2014
Poruke: 2
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 29, 2014 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala drustvo na primedbama trudicu se da ispostujem sve... Koji bih problem imao sa previse riba na malom prostoru, neki veliki ili neki manji? Very Happy Smile Mislim one su sve ekstremno aktivne, zebrice pogotovu, zute moli jure japanke po celom akvarijumu, jkp (cistaci) rade u tri smene, deluju mi srecno.. Smile Mracan je jer nemam adekvatno svetlo, a i malo je na slikama takav... Usisivac koristim, a sto se spoljasnjeg filtera tice voleo bih da napravim ali ne znam kako.. Sad @ Horus nije valjda da ti se nista vise ne svidja... Sad Sad Very Happy Sada sam ubacio limun i anubije patuljaste, moze li neki savet za njih.. P.S. Kritika naravno.. Very Happy Very Happy Hahahah... Very Happy Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Nov 29, 2014 3:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ekstremno aktivan na 450 lit/h protoka u toj dimenziji je u prevodu borba za opstanak.
Samo opušteno, nema tu problema, ne bi trebalo ni da bude ovih dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djordje_Arsenovic




Registrovan: 20 Nov 2014
Poruke: 2
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 29, 2014 1:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Ekstremno aktivan na 450 lit/h protoka u toj dimenziji je u prevodu borba za opstanak.
Samo opušteno, nema tu problema, ne bi trebalo ni da bude ovih dana.


Sta mislis da ce da se poubijaju? :/ Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Nov 29, 2014 2:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mislim na to, nisu to ljudi pa da im tako nešto bude zabavno da rade.
Možda je tebi smešno, akvarijum ima lep izgled i potencijal ali koncepcija sa živim svetom je totalno promašena.
Meni totalno nebitna stvar u životu tvoj akvarijum, bitno je da se dobro zabavljaš i uživaš u tome. Sam si pitao za mišljenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Nov 29, 2014 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima dosta toga što bih ja promenio. Podloga je po mom mišljenju krupna. Velika je gužva kada su ribice u pitanju. Ja bih ubacio nekoliko neonkica. Koristio bih samo sitnolisne vrste, nikako limun. Ugušiće ti akvarijum. U nano postavkama se koristi sve što je minijaturno. Što se tiče spoljašnjeg filtera, imaš na ovom forumu temu o tome. Panjić je vrlo lep. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Nov 29, 2014 5:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ko o cemu, Horus o panju! smeh
Sto se tice akvarijuma, pogresan izbor riba, kao i prekrupna podloga.
Skoljke i ostale drangulije izvadi, nije im mesto u slatkovodnom akvarijumu. Citaj sto vise, onformisi se, moze to da se odradi veoma zanimljivo, bez obzira sto je mali akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Nov 29, 2014 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta da radim...to mi je uža specijalnost. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Nov 29, 2014 6:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako, ako! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djordje_Arsenovic




Registrovan: 20 Nov 2014
Poruke: 2
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 29, 2014 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok hvala, jesam pitao sam za misljenje, ja bih voleo da im bude sto bolje stvarno se trudim, ali j*g sta cu nisam toliko u ovome kao i vi, a izvadio sam to sve poslusao sam Vas, mislim da sada imaju vise mesta, za limun ste potpuno u pravu sada planiram da ga poklonim drugaru, kupicu bakope jos ona mi je super i lepo raste kod mene. A sto se podloge tice sta da radim tako su me posavetovali to ti je super tako su mi rekli kada sam kupovao.. a kako bih napravio vise mesta planiram i japanke napolje pa neka ostanu samo ove male. ionako mi grizu mahovinu.. Sad Stoka, nezasita. Razz Hvala Vam na pomoci. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Nov 30, 2014 1:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Još jedan dobronameran savet. Kažeš da ćeš nabavljati još bakope. Pelcerima bakope formiraj žbunove. Tako efektnije izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License