Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novi veci akvarijum - od pocetka priprema Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 02, 2014 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Update - trenutno stanje nakon 10 dana...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Dec 02, 2014 1:35 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 02, 2014 1:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izgleda da sam nesto propustio pa nema slike - tacnije sada sam videdo da je velicina slike bila veca od dozvoljene..
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Dec 02, 2014 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Opaaa , super je .
Sve se lijepo sredilo i stavilo na svoje mjesto . super.
Jel se meni čini jel ti je voda mutna ili je too do fotografa , odnosno do kvaliteta slike ... Question
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 02, 2014 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Mirche!
Voda je cista, nego je u pitanju aparat na telefonu a i fotograf je amater Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 03, 2014 11:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo bolja slika - podesen ISO i EXP...
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Dec 03, 2014 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj je savet da na obeležene delove (sečene) vežeš mahovinu. Recimo, vesiculariu dubyanu.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 03, 2014 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetu!
Ideja mi je bila da i na tim delovima stavim Microsorum mini ali nisam imao dovoljno.
Potom sam razmisljao i o mahovini i trenutno se odlucio da budu prazni, a isao bih na mahovinu poput Fontinalis antipyretica ili slicno...
Jedino sto sada ne znam kako bi sve izvadio radi vezivanja... Mozda na neku mrezicu prvo da vezem, pa posle gumicom ili zicom da pricvrstim?

Cekam da se stabilizuju biljke - da vidim da li ce sve ici kako treba (ako bude potrebe da se tumba, bolje dok nema ribica...)

Za vikend planiram da ubacim prve ribice - Ancistruse, Pandice i verovatno Razbore Heteromorpha, a nakon 7 dana Rhodostomusi, White Fin tetre, a za 15-ak dana Kraljevske neonke...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Dec 03, 2014 4:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veži koncem. Prvo vežeš samo konac tako da jedan kraj bude dug oko 10cm, a drugi treba da bude dosta duži. Onda, staviš mahovinu, pa konac počneš da namotavaš. Moraš paziti da ne zatežeš mnogo. Namotavaj prvo u jednom smeru, a potom u drugom (vratiš do mesta gde je prvi čvor). Potom taj kraj koji si motao oko mahovine vežeš sa onim drugim krajem koji si ostavio (10cm). Tako možeš da vežeš mahovinu bez većih problema. Jedino, malo je pipavo, ali je efektno. Probaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Sre Dec 03, 2014 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čemu 4 jata riba, ne računajući korije i ancistruse? Mislim da bi lepše bilo da se stave recimo 2 jata, ili jedno veliko, odmara oči dok plivaju u jatu, a pogotovo bi kod tebe lepo izgledalo zbog dužine akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Dec 03, 2014 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih još ovde dodao tanke grančice koje vire iz zeleniša. Recimo ovako.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sre Dec 03, 2014 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Korenje pokri raznim mahovinama. Recimo levi fissidens, desni weeping i montagnei. Sto se tice tankih grana, mislim da bi bile visak.

Hoce biti nekog tepiha? Smile

Bice ovo super, pratim temu. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 04, 2014 10:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

crvić ::
Čemu 4 jata riba, ne računajući korije i ancistruse? Mislim da bi lepše bilo da se stave recimo 2 jata, ili jedno veliko, odmara oči dok plivaju u jatu, a pogotovo bi kod tebe lepo izgledalo zbog dužine akvarijuma.


Jedini razlog za 4 jata je taj sto iz 4 manja akvarijuma (30L) zelim da premestim deo riba u ovaj veci kako bi se manji rasteretili, a slazem se da bi 1-2 malo veca bas leglo.
Videcu kako ce izgledati pa ako mi bude bolo oci, pravim rokadu... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 04, 2014 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
Ja bih još ovde dodao tanke grančice koje vire iz zeleniša. Recimo ovako.
Image


Hvala za ideju, ali nisam imao tako tanjih, a ne znam koliko bi mi smetale ako bi nesto trebao da odradim...
Jos je rano - da vidim kako ce se stvari razvijati, pa mozda naknadno i ubacim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 04, 2014 10:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@ HORUS
@Vlada 991

Hvala, video sam na Youtube-u snimak vezivanja, ali sada mi je malo teze da vadim panjeve radi toga. Bas sam ih ususkao svime i svacim... Ova leva strana ce nadam se piti pokrivena kada Windelow jos poraste, a sa desne mi je onaj ravno iseceni deo prvi na redu za kamuflazu (mahovina ili microsorum mini). Mislio sam tu da vezem i Buce pa sam odustao.

Da pokusam da vezem dok su u vodi mislim da nije izvodljivo, ako bude nekih intervencija pa vadjenje panjeva bude manje komplikovano - resicu i te stavke... Smile

Sto se tice tepiha, dok ne vidim kako ce se LED rasveta pokazati i kako koje biljke reaguju - stavio sam samo malo HM-a i Marsilea Hirsuta-e uz Staurogynu, Parvu i Buce u prvom redu... a i zbog kasnijeg sifoniranja bih ostavio malo cistine....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Čet Dec 04, 2014 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobar LED ti treba za tepih, ali nije ne izvodljivo.

Sto se tice mahovine, kada budes menjao vodu, odlij malo vise, vezi i toliko. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License