Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Borac problem Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Šan
Akvarista



Registrovan: 13 Avg 2013
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 01, 2014 5:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako,

Imam borca već oko godinu dana, nalazi se u 6l, kugli, nefiltriranoj. Odmah da kažem da znam da je to veoma loše, ali nisam imao uslove do sad za nešto veće i za filtraciju.

Svih ovih godinu dana, nije bilo nikakvih problema sem malih sa perajima koja su sanirana. Ali, poslednje 2 nedelje moj borac se pretvorio u biljku. Sad Pluta na površini i nakrivljen je sa repom prema dole, usta su mu maltene priljubljena uz površinu vode, jako sporo širi škrge (sa kojih ne vise paraziti, niti su krvave), ostale fizičke deformitete ne primećujem. Temperatura vode je oko 25 stepeni konstantna, menjam 30-40% vode svaki dan do dva dana, ali se ništa ne menja. Ne hranim ga, jer neće da se pomeri, ne reaguje na lupkanje po staklu, ne reaguje na pomeranje prsta iznad površine vode, ubačenu hranu. A sve je to radio dok se ovo nije desilo, bio je potpuno lud i razigran. E da, pokušao sam i da mu ubacim malo graška u slučaju da je konstipacija problem, ali riba jednostavno ne reaguje.

E sad, šta mogu da uradim pored očiglednih stvari kao što su veći akvarijum i filtracija, pošto to trenutno nisam u mogućnosti da uradim iako mi je već dugo u planu? Želim da mu pomognem koliko god mogu. ):
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 01, 2014 5:48 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Šan
Akvarista



Registrovan: 13 Avg 2013
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 01, 2014 5:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se za double post:

http://pokit.org/get/img/84a1e.....917341.jpg

Na linku je slika toga o čemu pričam. Ovo žuto na škrgama je blesak svetlosti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Šan
Akvarista



Registrovan: 13 Avg 2013
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 02, 2014 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neko, neka ideja? :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Dec 03, 2014 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kugla,Neki parazit( zato sto nece da jede ), nedovoljno kiseonika( zato sto je na povrsini.) ...
ima dosta razloga, jel imas pesak u kugli?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 03, 2014 3:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Borac ima jako kratak životni vek, držanjem u kugli si ga dodatno skratio, nema neke mudrosti,verovatno je na kraju svog života i ovomu dođe kao spas posle mučenja u kugli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Šan
Akvarista



Registrovan: 13 Avg 2013
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 03, 2014 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Maxy xD ::
Kugla,Neki parazit( zato sto nece da jede ), nedovoljno kiseonika( zato sto je na povrsini.) ...
ima dosta razloga, jel imas pesak u kugli?


Poslednja 3 dana visilo mu je sve duže go**nce, dok nije dostiglo njegovu dužinu. Jutros sam pogledao i toga više nema, završio je posao.

Kao podlogu imam kamenčiće granulacije 2-3mm i jednu plastičnu ukrasnu pećinu (poklon od devojke, jbg). Jedino da probam da očistim sve komplet, raskuvam podlogu i tu pećinu, a zidove kugle tretiram kiselinom? Postoje li neke kapi koje bi pomogle?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Šan
Akvarista



Registrovan: 13 Avg 2013
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 03, 2014 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Opet, izvinite za double post, nema edit:

Imam i grejač koji trenutno nije u kugli, da mu podignem temperaturu ili tako nešto?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Dec 03, 2014 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zahvatila ga je bolest i tu nema spasa. Nazalost.
Kolega Nemanja je napisao nesto veoma dobro. Malo , ali malo grubo ali istinito. Uslovi koji se obezbede ribi diktiraju njen razvoj i duzinu zivota. Ako se neka riba ne adekvatno drzi to ne znaci da ce njoj vecsutra dan biti lose ( mada ima i takvih primera ), vec ce bolest napredovati kako vreme odmice. Sa druge strane, svaka riba ima neki svoj imuni sistem koji se razlikuje. Neka ce riba brze oboleti a nekoj ce trebati duzi period zbog svog imunug sistema.
Ako si ljubitelj Borca predlazem ti da sledecoj ribi obezbedis neke osnovne uslove : Dovoljno veliki akvarijum, temperaturu, mesta za skrivanje, cistu sredinu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Šan
Akvarista



Registrovan: 13 Avg 2013
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 04, 2014 2:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Zahvatila ga je bolest i tu nema spasa. Nazalost.
Kolega Nemanja je napisao nesto veoma dobro. Malo , ali malo grubo ali istinito. Uslovi koji se obezbede ribi diktiraju njen razvoj i duzinu zivota. Ako se neka riba ne adekvatno drzi to ne znaci da ce njoj vecsutra dan biti lose ( mada ima i takvih primera ), vec ce bolest napredovati kako vreme odmice. Sa druge strane, svaka riba ima neki svoj imuni sistem koji se razlikuje. Neka ce riba brze oboleti a nekoj ce trebati duzi period zbog svog imunug sistema.
Ako si ljubitelj Borca predlazem ti da sledecoj ribi obezbedis neke osnovne uslove : Dovoljno veliki akvarijum, temperaturu, mesta za skrivanje, cistu sredinu.


Hvala na opširnom odgovoru. Ja sve to znam, samo što sam i borca i kuglu i sve dobio kao poklon, u nenadano vreme, od devojke, jer sam joj pričao kako bih hteo ponovo da počnem da se bavim akvaristikom, i za ovih godinu dana stvarno nisam imao uslove za nešto bolje. :/

Ako stvarno mislite da ne može ništa da se uradi, velika šteta i mnogo mi je žao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Dec 04, 2014 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OFF!

Maxy xD ::
Kugla,Neki parazit( zato sto nece da jede ), nedovoljno kiseonika( zato sto je na povrsini.) ...
ima dosta razloga, jel imas pesak u kugli?


Nemam losu nameru al vas molim da ovakve savete ne delite. Ako necete nista pametno napisati bolje ne pistite nista i sacekajte da neko iskusniji napise nesto.

Kad nekom hocemo da pomognemo savetom moramo imati dobo znanje i iskustvo pre toga a ono sto je jos bitnije je da taj ko trazi pomoc da da sto vise informacija o svemu! Jovica je pisao o tome http://www.akvarijum.org/forum.....19758.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Dec 05, 2014 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne razumem #Anboy , kao prvo ovo nije bio nikakav savet , nego nagadjanje sta sve moze da bude...
( pitao sam jel ima podlogu jer se neke ribe plase kad im se odbija svetlost od dna( kao ogledalo dodje))
Izvinjavam se za OFF. Smile
p.s. nemoj da se ljutis..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Dec 05, 2014 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Maxi dvodihalice i treba da budu često pri površini,jer udišu atmosferski vazduh.Ovo je Anboyu verovatno prvo upalo u oko...
Ja bih na prvo mesto u nagađanju stavio neadekvatne uslove,koji su verovatno povukli ostalo(osim starosti ribe,razume se).
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Šan
Akvarista



Registrovan: 13 Avg 2013
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 06, 2014 1:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Riba je nažalost uginula. :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License