Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zivi tubifex u akvarijumu.... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Dec 07, 2014 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam nano akvarijum, nekih 10l.
Filtracija sundjer filter, ubiljen, podloga obicni kvarcni pesak.
Redovna zamena vode, na 7-10 dana. Stanovnici kozice i helene, 20ak komada.
Zbog malih kozica, iz straha da ih ne usisam, ne sifoniram dno tako detaljni, vec samo pokupim ono sa povrsine sta ima. Vec par puta, posle sifoniranja kroz podlogu na par mesta, u kanti nalazim zive tubifex crvice.
Od skora sam ubacio 6 malih ancistrusa u taj ak, dok ih ne udomim, da mi pojedu alge! Laughing
hranim kozice sera diskus granulatom uvece po 5-6 zrnca, i ancijima po pola spirulina wafersa 2x1.
Temperatura je 25c.
Koji je glavni uzrok njihove pojave u ak? Znam da ih ima u prirodi, na nekim ispustima iz klanicama, gde je velika koncetracija organskog otpada bogatog proteinima... nisam ih valjda potakao ovom proteinskom hranom, i odakle oni kod mene? Shocked
Ne secam se da sam nesto ne provereno ubacivao, sem jednog parceta mopanj panja, ali i pre njega sam nailazio na njih.
Zaboravih da kazem da je stara postavka u pitanju, od pre godinu i po je formiran.
Ribice iz velikog jedva cekaju da im ubacim klupko crvica, odma ih osakate! Laughing
A evo i kako izgleda uzivo.... cuvam ih u casi da veceras castim ribe! Very Happy

Image

Pozdrav i hvala! Bravo


Poslednji izmenio jovica dana Ned Dec 07, 2014 4:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 07, 2014 4:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Dec 07, 2014 5:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma pusti da posao radi svoje, nemaš investicije za živu hranu Smile
Dok su ancistrusi tu ne hrani kozice. Inače kozice hrani na tri dana, nema potrebe svaki dan. Ja hranio svaki treći dan, isti problem kao i kod tebe, jednostavno puževi i kozice prljaju a sunđer filter je dobar samo za aeraciju (nije baš da ništa ne pokupi ali kao da ništa ne pokupi).
Nema pojma, ja sam na kraju menjao i celu vodu, i po par puta odjednom (mislim da je isti akvarijum bio) i na kraju ode on za kaktuse.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
anebojsa
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2014
Poruke: 29
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 08, 2014 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jovice nije to ništa strašno.

Oni koji hrane ribice živim tubifeksom rade to preko raznih hranilica iz kojih ribe čupkaju tubifekse kroz određene rupice. Naravno da se dešava da neki od tubifeksa padne na dno, zabode se u pesak i nastavlja da živi.

Neke ribe ne mogu ni da progutaju celog tubifeksapa ga pokidaju ili ispljunu i on preživi.

Ako večeras častiš ribice, moj predlog je da te tubifekse staviš na daščicu i sitno iseckaš. Posle ih staviš u cediljku za čaj, dobro ispereš i tek onda idu u hranilicu. Biće ribicama lakše da ih pojedu pa se smanjuje i mogućnost da veći broj tubifeksa stigne do dna.

Tubifeksa ima u svakoj vodi u prirodi. Samo su više vidljivi tamo gde imaju bolje uslove za razmnožavanje.

Sigurno to sve i sam znaš. Da li je tubifeks ušao preko mrežice, neke biljke ili na drugi način možemo samo da nagađamo.

Ako si iz akvarijuma od 10 litara izvukao onoliku količinu tubifeksa sa slike (a ne verujem), znači da se tu razvila dobra kolonija.

U akvarijum ne ubacuješ otpad koji pogoduje tubifeksu pa je mogužnost nekog alarmantnog zagađenja manja (ali nije isključena). Very Happy

Što bi rekli, mož da bidne al ne mora da znači. Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Druga vrsta puza u akvarijumu. IvanBo Ostali Stanovnici 12 Uto Nov 17, 2020 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License