Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kompresori Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mirko_98
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2011
Poruke: 293
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Jun 12, 2011 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha, znači tanka su. Ma ja ni ne vidim Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 12, 2011 10:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 06, 2014 10:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne otvaram novu temu, nadovezacu se na ovu postojecu.
Resio sam da nabavim neki kompresor, konkretno dvoumim se izmedju Resun LP-40 ili LP-60. Trebalo bi da gura oko +/- 1000 litara, ali posto sam kucna varijanta, najvise se "plasim" bucnosti u stanu. Molim one koji imaju malo vise iskustva oko istog da mi pomognu oko odabira. Nisam se vezao za ova dva modela ali kako vidim to je nesto sto moze na nasem trzistu da se nabavi.
Svaka sugestija ili predlog mi je dobrodosao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Dec 06, 2014 12:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Klipni su drasticno bucniji od membranskih. Konkretno nema razilke u bucnosti izmedju ta dva LPa, ja ti preporucujem jaci Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 06, 2014 1:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma morao bih da ga cujem prvo pre nego sto unesem u stan, da ne bi leteo napolje zajedno sa njim. Dojadise mi ove pumpe, nisu bucne ali na svakom cosku po neka. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Dec 06, 2014 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TeoDos ::
ali na svakom cosku po neka. Smile

pa stavi ih na sred zida, nemoj u cosak
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Dec 06, 2014 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TeoDos ja u stai imam klipni boyu najveci, bio je trance pary prvih mesec-dva a posle kad se razradio i nase usi se navikle prosto sad prede kao maca a membranski LP 40 se ni ne cuje pored njega a mali takasuki tek se on ne cuje. Inace takasuki membranski kompresor ima 30-35 godina a radi ko Japanac! Jos jedan savet u vezi kompresora je da mozes i da ga upakujes u neku kartonsku kutiju oblozenu stiroporom i ostavis mu prostor da ususava vazduh to je Deak uradio da bi smanjio buku klipnog.

P.S. kad smo se uselili u stan i gosti poceli da pristizu pitaju: sta se to cuje? A zena i ja u gals stari zamrzivac Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 07, 2014 2:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma skroz sam sludjen sta da radim. Smile
Koga god da pitas, svako ima svoju teoriju. Najbolje bi bilo da mogu nesto da donesem pa da probam. Opet, vise njih kaze da nista specijalno ne dobijam ako uzmem LP 40, jer je teorija da je to u sustini isto kao jaca vazdusna pumpa. Na zalost, ne vidim neki veliki izbor na trzistu tako da ne zurim. Ovaj trenutni "problem" cu nadomestiti sa vazdusnom pumpom Tetra APS 400.
Hvala u svakom slucaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Pon Dec 08, 2014 4:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako hoćeš nešto bešumno, a da traje, probaj sa kompresorom od frižidera. Ja sam ga koristio oko 10-ak godina bez ikakvih problema, na četiri akvarijuma. Samo staviš na izlaznu cevku uljni pred filter, a na usisnu parče običnog sunđera, da ne uvlači prašinu. Od filtera silikosko crevo i rasporediš po akvaijumima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 08, 2014 4:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala druze na predlogu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kompresori - aliexpress laky_kg Filteri i pumpe 3 Sub Jun 10, 2017 1:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kompresori za vazduh Resun LP 40 - LP... AkvarijumCentar Akvarijum Centar 0 Pet Sep 02, 2016 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License