Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kreiranje manjeg morskog akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
valentink
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2014
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Dec 08, 2014 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikolac ::
nikouro ::
Deo koji je malo bukvalno citiran i neshvacen. Razmenu gasova mozemo postici i u polu zatvorenom akvarijumu. Mislim, hermeticki zatvoren akvarijum nema ... barem koliko znam Smile . Treba poraditi samo na nekim detaljima i imacemo idealnu razmenu gasova. Na kraju krajeva ni u slatkovodnom akvarijumu nije preporucljivo zatvarati akvarijum " skroz na skroz " .
Svaka ce riba iskakati ukoliko im se ne obezbede adekvatni uslovi. Pored tih uslova takodje treba obratiti paznju i na hemiski sastav vode.
Trenutno mogu da se setim akvarijuma nzivkovic-a koji ima haubu nad akvarijumom. Pogledaj, mozda nesto smislis ako ne isto onda slicno.

Ne znam da li se ovo odnosi na moj post, ali evo par reci. Ne mislim da je nemoguce, i naravno da razmena gasova moze da se postigne i u zatvorenom akvarijumu. To sam i uzivo vodeo kod Zivkovica. Svakako je bolja razmena gasova ako je otvoren akvarijum. I nema busenja, ugradjivanja ventilatora, itd. Greota je kupiti skockan akvarijum i onda ga prepravljati. I meni mnogo bolje izgleda otvoren, ali to je vec stvar ukusa.


Neću ga previše budžiti, samo ću dodati jedan ventilator sa zadnje strane, to se neće ni videti. To radim da ne bih odmah na početku morao da kupujem svetlo (jer već postoji u haubi komplet osvetljenje). Ali to je samo privremeno, dok ne investiram u kvalitetno osvetljenje za morske akvarijume. Sad merkam neki LED 21W za nano reef tankove (kombinacija bela-plava) preko ebay-a, pa ako uspem da dobijem jeftino, onda neću ni ostavljati haubu na akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 08, 2014 7:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

valentink
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2014
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Dec 08, 2014 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

laki983 ::
nadam se da imas nesto ovako?!

Image


Laki hvala na dobrodošlici.

Ovaj sa tvoje slike je koliko vidim baš varijanta za Nano Reef. Moj je slatkovodni set Aquael iz serije Classic, evo link: http://www.aquael.com.pl/en/pr.....3-classic.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Dec 08, 2014 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znam na sta msilis -moze to da se nabudzi.ja bi haubu skinuo kasnije kad doeje neko bolje svetlo a za sad stavuí neki ventilator da siba kroz rupu za hranjenje.
ubaci extra uz filter neku potapajucu pumpu od 600l/h grejac i filter imas ,uz kamen bice ti to sasvim dovoljna filtracija za pocetak sa tim sto zelis da drzis..skimer je pozeljan al sve u svoje vreme...sledece ulaganje nek ti bude svetlo 2x 24w t5 sto bi ti bilo idealno za tu litrazu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
valentink
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2014
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Dec 08, 2014 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

laki983 ::
znam na sta msilis -moze to da se nabudzi.ja bi haubu skinuo kasnije kad doeje neko bolje svetlo a za sad stavuí neki ventilator da siba kroz rupu za hranjenje.
ubaci extra uz filter neku potapajucu pumpu od 600l/h grejac i filter imas ,uz kamen bice ti to sasvim dovoljna filtracija za pocetak sa tim sto zelis da drzis..skimer je pozeljan al sve u svoje vreme...sledece ulaganje nek ti bude svetlo 2x 24w t5 sto bi ti bilo idealno za tu litrazu.


Ubaciću Aquael Reef Circulator 2600, to mi je bolja varijanta od pumpe, jer je navodno ultra tiha, a i za svega 15EUR daje 2600 litara protoka, što mi je i više nego dovoljno. Našao sam ja i mali skimer za 15-20EUR, koja ide to 75 litara, ali ga za početak neću stavljati, jer vidim da dosta njih tvrdi da je bolje da se ide bez skimera u malim akvarijumima. Pa ću videti kasnije, ako bude problema sa vodom, ubaciću i skimer.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Dec 08, 2014 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto svi spominjete i neku dodatnu fiktraciju, tioa unutrasnji filter, interesuje me da li bi mogao da se koristi spoljasnji trokomorni filter sa perlon vatom, sundjerom i keramikom ili samo vata i sundjer ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Dec 08, 2014 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Spoljasnji trokomorni nije bas najsrecnije resenje, posto ne pruza mogucnost ciscenja povrsine vode, a to je jako bitno. Od filter medija samo vata da kupi krupnu necistocu, a biolosku filtraciju radi sam kamen.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Dec 08, 2014 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skimer ne može da šteti samo ga staviš na sto suvlje moguće. Stream pumpa je uvek bolje rešenje tako da ti je od srca preporucujem.
Kad se sastavis postavi slike pa da se ukljucimo u komentarisanje i pomognemo kako dolikuje.
Svidja mi se sto imas ozbiljan pristup.bice to sig dobar akvarijum u koliko se budes pridrzavao svih pravila.
Zelim ti puno srece i strpljenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Dec 08, 2014 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ali moglo bi da se napravi da fercera. Npr kao da imam filter sa zazorom ali da samo gornji deo vuce vodu.
Pitam ovo sve jer planiram morski pa sabiram da bi mojima ispostavio racun
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
valentink
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2014
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Dec 08, 2014 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

laki983 ::
Skimer ne može da šteti samo ga staviš na sto suvlje moguće. Stream pumpa je uvek bolje rešenje tako da ti je od srca preporucujem.
Kad se sastavis postavi slike pa da se ukljucimo u komentarisanje i pomognemo kako dolikuje.
Svidja mi se sto imas ozbiljan pristup.bice to sig dobar akvarijum u koliko se budes pridrzavao svih pravila.
Zelim ti puno srece i strpljenja.


Mora ozbiljno, ipak je to more Very Happy. Ja se nadam da ću do Nove godine završiti prvu postavku, zavisi da li ću uzimati kamen i ribice u BG ili u Segedinu. Kad se čujem sa Reefroom-om videću šta mi se više isplati. U svakom slučaju, stavljam slike kad odradim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Dec 08, 2014 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sto se masnoce kojia se stvara na povrsini tice vidi da odradis resenje po uzoru na neke kolege (pogledaj nano aq sa foruma) ili jednostavno pusti pumpu da bije na gore i rastura je (bitno je radi razmene gasova) al o tom-potom.
vata da ,al da se redovno menja inace moze da bude opasna-iscitavaj teme nano akvarijuma-testove nemoj da zaobidjes jer su neophodni po mom misljenju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Dec 08, 2014 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tealkjaffa ::
Ali moglo bi da se napravi da fercera. Npr kao da imam filter sa zazorom ali da samo gornji deo vuce vodu.
Pitam ovo sve jer planiram morski pa sabiram da bi mojima ispostavio racun

Ma ne moze na zazor. Mora preliv, znaci ide ona viljuska. Samo gornji deo zazora nije dovoljan da ti vuce vodu. Malo tu vode moze proci.
Laki, ne moze pumpa da razbije masnocu ma koliko jako udarala povrsinu. Kad se stvori film preko cele povrsine nista ne moze da ga razbije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Dec 08, 2014 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tesko se razbija i u slatkovodnom akvarijumu. Resenja ima ali ne mogu trenutno da linkujem Sad . Pretrazite forum, guglajte Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Dec 08, 2014 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U sustini moze na dva nacina. Preliv ili da nam crevo koje vraca vodu bude iznad povrsine vode, sto je obicno bucno. Ili maramicom da se skida, ali to je malo bzv.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Dec 08, 2014 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako koristis spoljni filter -kupis ovaj produzetak i nakacis na usisni deo-il ga nekako odradis solo:
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
vlada33
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2013
Poruke: 135
Lokacija: leskovac,srbija

PorukaPoslao: Pon Dec 08, 2014 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja naprotiv verujem da moze da se iskoristi "trokomorni filter", stavi se cesalj na preliv i jaka pumpa u njemu da obara nivo u njemu u odnosu na akv. Nivo vode se zaplanira tako da tek preplivava donji deo ceslja, samo pokretanje jake pumpe ce napraviti razlliku od 1cm minimalno i voda ce preko cesalja da se preliva i razbija skramu... Cak i kad nivo vode padne jos isparavanjem voda ce nestajati iz filtera, nikad iz akvarijuma tako da ce za dolivanje morati da se prati nivo u filteru...

Ovo sve onako teorijski i iz iskustva sa drugim akvarijuma neslanim ali sam ubedjen da ovo moze da se odradi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License