Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Da li moze ovaj kamen aq slatkovodni Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Tika
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Dec 2014
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Dec 09, 2014 4:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link

Da li moze ovaj kamen u slatkovodni akvarijum? testirao sam ga sa sonom kiselinom i ovakva je reakcija bila kao na klipu sto sam postavio.Klip sam ja snimao. Unapred hvala


Poslednji izmenio nesha barajevac dana Uto Dec 09, 2014 4:35 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesha barajevac: izmenjena adresa linka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Dec 09, 2014 4:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Tika
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Dec 2014
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Dec 09, 2014 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada sam ga testirao sa sircetom nije penio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tika
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Dec 2014
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Dec 09, 2014 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel zna neko da mi kaze da li da ga stavljam u akvarijum ili ne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Dec 09, 2014 5:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi. Jedan-dva ovolika kamena u akvarijumu od sto litara neće da prave problem. Bitno je i koje biljke i organizme čuvaš. U principu sve što peni ne valja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tika
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Dec 2014
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Dec 09, 2014 5:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesha barajevac ::
Zavisi. Jedan-dva ovolika kamena u akvarijumu od sto litara neće da prave problem. Bitno je i koje biljke i organizme čuvaš. U principu sve što peni ne valja.
Treba tek da formiram akvarijum.U pitanju je juwel rio 125.u Njemu ce biti molike,ksifo,neonke,algari i muljari.Koliko mogu ovih kamenja ovolikih da stavim?Te kamenje sam dobio u radnji za prodaju ribica.Oni imaju kod njih u akvarijumu i ne smeta im pa su dali i meni. Hvala unapred. Nesa Barajevac
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Dec 09, 2014 5:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikad nisam koristio kamen u akvarijumu, ali možda pomogne tema:
http://www.akvarijum.org/forum.....t9714.html
i ovo
http://www.youtube.com/watch?f.....Jgmr7iK2KI

Mislim da ne bi trebalo da smeta, ali uzmi sa rezervom, nisam siguran, meni je od sige zaklon filtera u akvarijumu sa barbusima i ne fali ima ništa. Dosta je tih riba raslo u tvrđoj vodi.


Poslednji izmenio nesa69 dana Uto Dec 09, 2014 5:19 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tika
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Dec 2014
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Dec 09, 2014 5:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledao sam Neso to ali sam video kod njih u radnji da stoje u akvarijumu pa ne znam sta da radim.Mada su mi i oni rekli da stavim slobodno i dali mi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Dec 09, 2014 6:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si sipao baš sonu kiselinu, reakcija je više bila da opere prljavštinu, za razliku sa onog linka gde se vidi kako belo peni na par kapi. Sve ovo kažem na osnovu snimka, daleko je to od burne reakcije. Mislim da ti sa alkoholnim sirćetom ne bi možda ni zapenilo.
Ja bih to prokuvao i stavio da sam na tvom mestu, ako ti se sviđa kamen.
To što planiraš od riba može opušteno, ne traže one neke specijalne uslove.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tika
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Dec 2014
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Dec 09, 2014 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam puno svima na pomoci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Dec 09, 2014 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa druge strane, ako se ima za juvel, ima se i za neko pravo kamenje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li se moze ciklira ubrzati sa star... EmEmily Početak u akvaristici 3 Čet Jul 13, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kakav je ovo kamen? Juki Početak u akvaristici 1 Uto Jan 24, 2023 7:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Art pro crni kamen WoodyAllen Ponuda 0 Pet Avg 26, 2022 7:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vulkanski (lava) kamen Slepi_Putnik Tražnja 1 Sub Okt 16, 2021 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moze li mi neko identifikovati biljke? golff Biljke 2 Sub Avg 14, 2021 10:27 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License