Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Dodatne informacije o bazi Morskih riba Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Dec 09, 2014 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast za ovo odlicna pomoc pri odabiru za pocetnicke akvarijume.

Jedino problem nabavke u srbiji posto smo malo ograniceni sa ponudom i za sada sa prostorom jer vecina ima do 100l mozda se i to promeni.
I jedan predlog da dodate da li su ribe iz mora ili rodjene u akvarijumu a i mozda neka okvirna cena kod nas i inostranstvu ono u fazonu 15e-25e 200-220e Cool


Poslednji izmenio nikouro dana Sre Dec 10, 2014 12:52 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nikouro: Ispravka naziva teme i prebacivanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Dec 09, 2014 11:57 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Dec 10, 2014 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko riba u koliko litara? Ameri imaju neku meru 1 inch u 1 galon odrasle ribe, to mu dodje da u akvarijumu od 55 litara moze par klovnova 30l i na primer dve jos velicine odrasle ribe do 10cm po nihovoj racunici.
Sada ako neko ima precizniju informaciju, inace kontam da dosta zavisi od filtracije ali znam da po njihovim forumima trpaju i vise riba po litri.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Dec 10, 2014 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa npr do 100 litara ne bi trebao drzati po meni vise od
2-3 ribe predvidjene za nano akvarijume.
na nekih 130-160 mozes 5 npr odgovarajucih riba ...
sve je to individuelno i zavisi od mnogo faktora(naseljenosti,filtracije,bla bla bla)
ja sam drzao par klovnova u 60l i msilim da su bili zadovoljni sto mi je njihovo ponasanje i rast tj napredak dokazivao,iako su mnogi zagovornici teme da ih ne smemo drzati ispod 100 litara...
svi mi volimo ovaj hobi te se trudimo da nasim ljubimcima ostvarimo sto prijatnije uslove za zivot-ljudi koji tretiraju akvarijume kao sastavni deo enterijera se ence mnogo obazirati na ove informacije.
mnogi od nas iz prevelike zelje za necim ulecu u pogresne investicije po pitanju riba koje ih cesto kostaju neuspeha(uginuca) sto se u morskoj akvaristici oseti i te kako po dzepu-iz tog razloga msilim da je ova tema trebala da bude otvorena mnogo ranije.
koliko sta kosta tesko ej odrediti jer sredina en postoji-ja npr nisam upucen u nase cene.
znam da negde par klovnova ocelarisa kosta od 20 evra do 60 -zavisi od prodavca..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zašto se riba razboli? LouzaWeah Bolest 3 Pon Apr 26, 2021 8:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ime riba ? Trifke98 Afrički ciklidi 1 Čet Apr 08, 2021 10:13 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba Milorad Ribe 2 Sub Mar 27, 2021 10:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License