Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cistaci algi puzevi - Nerite snail Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Apr 25, 2014 5:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutno u 70l dve prugaste i jedna tackasta nerita + sulawesi black. Nerite su sjajne, panj se cakli, zelene alge se nadje tu i tamo ali zato sto su jos male tj mlade pa ne postizu a moj aq nema jos puna dva meseca od formiranja. Sulawesi je lep puz ali je stetocina, jede mi cubu i sve ostale niske biljke samo tako, iza njega samo partljci ostaju...

meni nerite stalno idu svuda pa i do povrsine vode ali ne izlaze...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Apr 25, 2014 5:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Maj 25, 2014 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neritina sp. "Spotted" i Filopaludina sp.

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 25, 2014 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reci kako su vredni. Kod mene nema ni milimetar alge Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Maj 25, 2014 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaj... vek, ljuste li ljuste...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 26, 2014 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre njih sam koristio magnet za staklo. Sad vidim da cu da ga drzim u fioci Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 02, 2014 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pored nerita, magnet je stvarno visak Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 03, 2014 9:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chikavili ::
Pored nerita, magnet je stvarno visak Wink

Koliko nerita imaš u koliko litarski akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 03, 2014 10:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutno 2 u 70 litara. Imao sam 3, ali je najstarija uginula.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Okt 30, 2014 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Dec 14, 2014 1:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Krenulo glancanje , cisceje bilja kod ciklida....

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Ned Jul 23, 2017 1:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li ko za prodaju nerite u blizinu Sombora, Apatina?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DjWoolfy




Registrovan: 04 Jun 2017
Poruke: 2
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Sub Okt 07, 2017 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam 3 Nerite (Neritina natalensis sp. Zebra) koje sam prebacio iz vrtnog jezerca, gde su provele celo leto od Juna. Koliko sam uspeo da primetim jajasca su bila nalepljena po kamenju, zidovima, cak i po drugim vrstama puzeva. Nazalost, kako vec znamo nista se nije izleglo. Trenutno ih cuvam u malom akvarijumu i to u poluslanoj vodi. Napravio sam mix (shpricer:-) ) vode koju je devojka donela sa letovanja (Malte). Tamo su vec 7-8 dana i vec vidim jajasca po staklu. 2 Nerite su bas bliske i stalno mogu da ih vidim spojene jedna sa drugom. Ovo sam uradio iz radoznalosti i cisto sumnjam da je to dovoljno kako bi se jajasca fertilizovala (oplodila). Da li uopste neko kod nas ima iskustva sa razmnozavanjem ovih toplovodnih Nerita?

Ja cu javiti sta god da se desi. Svakako ce tu biti dok ne prodje grejna sezona, tako da cemo videti. Inace, citao sam da uopste ta jajasca treba da odstoje barem 100 dana.. Ono sto mogu da primetim je da im 'shpricer' voda uospte ne smeta, iako sam bio svestan da mogu da se pozdravim sa njima kad sam isprobavao ovu da kazem glupost bez nekog detaljnijeg informisanja u vezi sa istim.

Takodje, zainteresaovan sa za kupovinu ostalih vrsti koje nemam. Prihvatam bilo kakvo slanje postom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Ned Okt 08, 2017 1:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav..Moj prijatelj cuva Nerite vec 4godine i prodaje ih toliko dugo pa ako je neko zainteresovan neka se javi u PP.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DjWoolfy




Registrovan: 04 Jun 2017
Poruke: 2
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Ned Nov 26, 2017 5:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ima nekog da prodaje Nerite (tropske) neka mi se javi na PP.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 10, 2019 3:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li Helene ubijaju Neritina pulligera (Military Helmet Snail) puževe?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Puzevi NS Cvrc Tražnja 0 Sub Apr 29, 2023 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni barski i malezijski puzevi Veverac Tražnja 0 Ned Jan 22, 2023 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neka vrsta zelenih algi ViK Alge 1 Sre Okt 26, 2022 10:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dunavske nerite Ascaron Tražnja 0 Ned Okt 16, 2022 11:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka puževe Dunavske Nerite chaosad Ponuda 0 Sub Apr 09, 2022 8:51 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License