Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 300l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Uto Dec 16, 2014 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno zbog cevi za filter. Ume da bude jako neprakticno kad zaobilazis ojacanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Dec 16, 2014 7:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

mavejic
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2014
Poruke: 44
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 16, 2014 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima da se nabavi antisilikon (odmascivac) odlicno skida sve vrste masnoca ali da skida silikon ne znam. Inace mu je cena oko 500 dindzi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemessis
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2013
Poruke: 47
Lokacija: Bijelo Polje

PorukaPoslao: Uto Dec 16, 2014 8:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da, ostavljeno je po 5cm sa strana zbog prelivnih cijevi za kanister filtere. I ovako je i vise nego cvrsto, nema nikakvog savijanja stakla a zbog isparivaca cu najverovatnije zalijepiti i H ojacanje tako da nema to gdje da mrdne. I dalje ostaje pitanje za ove prigusnice ako je neko kupovao skorije, da ne pretrazujem beograd jer cu biti vremenski ogranicen?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Uto Dec 16, 2014 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prigusnicu probaj da nadjes na buvljaku na Novom Beogradu, tu ti je najveca koncentracija radnji koje prodaju rasvetu. Jedna napomena buvljak ne radi ponedeljkom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Dec 17, 2014 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj buvljak je postao za neke delove skuplji nego li u prodavnicama. Pretrazi radnje preko gugla, kontaktiraj da li imaju i po kojim cenama.
Koje prigusnice ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemessis
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2013
Poruke: 47
Lokacija: Bijelo Polje

PorukaPoslao: Sre Dec 17, 2014 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

t5 HO 2x54w mi trebaju za ovaj akvarium, pa me interesovalo dali neko zna konkretno radnju ako je neko uzimao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Dec 17, 2014 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja kadsam ih trazio nisam ih nasao. Na buvljaku ih nije bilo u zadnjih dva meseca sigurno. Ja sam ih nabavio na drugu stranu, Jednu prodao letos a drugu ... videcu sta cu sa njom ?
Mozda neka radnja ima ali su retke jel nema tolika traznja za njima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemessis
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2013
Poruke: 47
Lokacija: Bijelo Polje

PorukaPoslao: Pon Dec 29, 2014 1:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo sam bio pretrpan poslom ovih par nedelja pa planovi sa akvarijumom idu daleko sporije nego sam ocekivao. Nisam ni isao za beograd, pa je i nabavka mnogo toga odlozena do posle praznika. Ali sam odlucio da pozavrsavam ovo sto mogu dok traju ovi dani odmora i predaha, pa evo da osvezim temu sa malo slika.
odradjeno je postolje jos je ostalo da se odrade stelujuci nogari i da se farba. Postolje je radjeno po uzoru na Juwel Rio 300 sa malim izmjenama u dimenzijama zbog prostora u kome ce se nalaziti akvarijum. Materijal je univer 2,4mm, stavljena su puna ledja a dimenzije samog postolja su 120 x 50 x 67 sa nogarima. Evo i fotografija...
Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Pon Dec 29, 2014 8:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno odradjeno, hoces busiti ledja za cevi, koji ce filter biti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemessis
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2013
Poruke: 47
Lokacija: Bijelo Polje

PorukaPoslao: Pon Dec 29, 2014 1:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da moracu da busim ledja za kablove i crijeva za kanister filtere, ali nece biti fabricki vec takodje diy. Vise volim da platim bure i prikljucke 1000 din pa za onaj ostatak novca da kupim dobar i kvalitetan filter materijal. Diy kanister sam vec testirao, na akvarijumu od 120l je u upotrebi vec 10 meseci a ociscen je samo jednom proslog meseca... Voda je bila kristalno cista, jos nisam morao da ga cistim ali sam ga otvorio da vidim sta se desava unutra Shocked. Razmisljam da napravim jednu fioku u srednjem dijelu za opremu ali ne znam kako ce to izgledati, ovako mi se svidja Question Question
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Pon Dec 29, 2014 1:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogao bi i jednu temu da napravis o tom filteru koji ces praviti, cisto da vidimo kako si to izveo, bas me zanima.......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemessis
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2013
Poruke: 47
Lokacija: Bijelo Polje

PorukaPoslao: Pon Dec 29, 2014 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vec ima tema o takvim filterima, mislim da je hazatron ili tako nesto u pitanju, samo sto sam ga ostavio na metar duzine i mnogo filter materijala. a za ovaj cu raditi dva ali manja da bi se uklopili u postolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemessis
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2013
Poruke: 47
Lokacija: Bijelo Polje

PorukaPoslao: Pet Mar 20, 2015 1:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da malo osvezim temu. Polica je ofarbana, postavljene stelujuce nogice. Akvarijum je napunjen vec 20 dana da testiram i njega a i policu, nema nikakvih promjena. Sada su na redu filteri i rasveta, naravno kad nadjem vremena. Evo koja slika,...

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dacaarsa
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 172
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Sre Mar 25, 2015 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajmo dalje, šta se čeka... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemessis
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2013
Poruke: 47
Lokacija: Bijelo Polje

PorukaPoslao: Sre Mar 25, 2015 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

biram rasvetu, nisam nabavio prigusnice, sada se razmisljam da stavim MH rasvetu... Oko toga bih volio da cujem kakva su iskustva? Od posla ne stizem nista osim odrzavanje aktivnih akvarijuma...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License