Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 presvukao se rak samac, šta sad? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ciskela
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 137
Lokacija: Beograd, Dorćol

PorukaPoslao: Sub Dec 20, 2014 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OK, naslov govori sve... kozica kad raste baci stari "oklop" i formira novi i gotovo ...
Da li je sa rakom isti slučaj, ili mu moram nabaviti i novu "kućicu" obzirom da verovatno raste ....
Nemam nijednu praznu školjku u akvarijumu, to bi mogao biti problem, ukoliko mu je postojaća mala ili grešim.

Kako ste vi ovo rešavali?
pozdrav, D
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 20, 2014 2:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 12:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba par praznih većih od postojeće da ubaciš , pa će on sam da se preseli kad dođe vreme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Maj 15, 2017 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne otvaram novu temu.
Koliko često menjaju/traže novu školjku. Gde nabavljate školjke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Master Roshi




Registrovan: 20 Feb 2017
Poruke: 2

PorukaPoslao: Uto Maj 16, 2017 12:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
Da ne otvaram novu temu.
Koliko često menjaju/traže novu školjku. Gde nabavljate školjke?


Zavisi od jedinke do jedinke. Ja imam jednog samca koji je promenio 4 skoljke za 2 meseca i u tom periodu je enormno porastao a sa druge strane imam drugog koji ne menja skoljku vec 5 meseci i vrlo malo je porastao. Skoljke najbolje da navatas kad odes na more, na plazi. Doduse, ima da se kupe i kod kineza skoljke ... Inace, pre ubacivanja skoljki u akvarijum prokuvaj i drzi par dana u vodi da ispuste fosfat i slicno pre nego sto ih ubacis u akvarijum. Pogotovo te kineske Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 16, 2017 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Realno pitaj nekog od prijatelja ili nekog od rodbine, sto posto neko ima neke školjke koje im skupljaju prašinu, učinićeš im i uslugu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Maj 16, 2017 7:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutno nisam baš pri parama da bih dao jedno 1500 evrića da preletim preko pola sveta i izronim školjke za raka. Shone Rosijeva varijanta sa morem je jeftinija Very Happy

Kad kazeš kod kineza jel misliš na aliekspres ili ove naše kina prodavnice.

Imam ja neke školjke al on jadan u najmanju može da udje ceo sve zajedno sa trenutnom škojlkom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Maj 16, 2017 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link


Kad smo kod skoljki evo i nekih po malo bizarnih resenja,inace uveliko se fura ovo bar u AT i GEr.
Gledaj da ako ih imas vise sto pre obezbedis skoljke kako se ne bi poceli medjusobno ubijati radi njih (imao sam negativnih iskustava).
Skoljke ko skoljke nije bitno odakle su ,moze i od ovih vinogradskih puzeva ,samo da su prokuvane nekoliko puta,najbolj su one iz mora (npr od vijaka puzeva jadranskih ili nekih slicnih)....mada kaso sto ste videli ulaze u sve sto im padne pod klesta a da u odredjenom trenutku odgovara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 16, 2017 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakve ti skoljke trebaju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Master Roshi




Registrovan: 20 Feb 2017
Poruke: 2

PorukaPoslao: Sre Maj 17, 2017 9:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Serene i jedno i drugo.
Imas kod ovih nasih kineza u radnjama, fazon 100 dinara kesica puna skoljki. Ja sam ubacio i 2-3 takve.
Inace, ako imas vise rakova, koliko god da im das skoljki uvek postoji sansa da se porokaju. Ali smanjujes sanse za sukobom i povecavas njihov kvalitet zivota/zivotni vek ako im das vise skoljki i dovoljno prostora. Prostor je takodje bitan, previse rakova na manjem prostoru ce se porokati medjusobno bez problema, iako sam citao po netu da su to drustvene zivotinje koje zive u velikim kolonijama. Ja kad sam u svojih 50 litara ubacio treceg raka, krenula je opsta pometnja, to se nije znalo ko koga pegla. Pa sam morao tog raka da prebacim u sump dok ne zavrsim veci akvarijum. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Maj 17, 2017 9:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmes ih vise komada iz istog akvarijuma dok su jos mali,isto vazi i za pozeve.sto vise skoljki to bolje,pa kad prerastu izbacujes te i ubacujes vece isto ko i sa decom i garderobom,mladji nasledjuju od starijih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Maj 17, 2017 10:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam samo jednog, mali je meni morski da bih imao vise. Sam drzi akvarijum poprilicno cist. Kad bih imao vise morao bih da ih hranim da prezive.

Videcu da potrazim kod kineza, ili da se prosetam do neke livade mada mi je ideja da ubijem puza da bih njegovu kucicu dao raku bizarna.

Ove 3D stampane kucice su eksta. Samo 3D stampani objeki su otrovni po stanovnike akvarijuma.
3D printed objects found to be toxic to fish
Generalno sto manje plastike u akvarijumu to bolje, planktonski orgnizmi i korali su u stanju da jedu mikroplastiku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Maj 17, 2017 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

.... greska
Na Advanced aquarist se nalazi clanak "Uh oh! 3D printed objects found to be toxic to fish" ne mogu lepo na okacim link.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Jul 01, 2017 8:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da potopim skoljke malo u sonu kiselinu ili je dovoljno da ih odkuvam?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sub Jul 01, 2017 9:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo kuvanja je dovoljno, ne treba ti kiselina.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License