Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sera filter biostart Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 11:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, akvarijum mi nije cikliran, pa sam zbog toga imao veliiikii pomor ribica. Otišao sam u pet centar i objasnio im u čemu je problem, da bi mi rekli da bi bilo dobro da uzmem Sera filter biostart. E sad, čitao sam da kad avarijum nije cikliran da se uzima sera bionitrivec, pa me interesuje, koja je tačno uloga sera filter biostarta i da li on može da mi pomogne. Ili je trebalo da uzmem sera biontitrivec...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 11:24 am Snimi Poruku Nazad na vrh

oleander
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2012
Poruke: 40
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 11:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sera biostart sluzi za startovanje akvarijuma tj. naseljavanje korisnih bakterija(ubrzava cikliranje),i koliko sam ja citao on je dobar da ide u kombinaciji sa bionitivecom(on razlaze amonijak i nitrite)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oleander
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2012
Poruke: 40
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ali ako si vec imao pomor i nemas vise ribice moja ti je preporuka da krenes polako sa cikliranjem bez preterane hemije,ali ako imas ribice onda je to druga prica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 12:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam ribice u njemu:
-Borac (slepljena su mu peraja, počeo sam terapiju baktopurom)
-Balon molly
-Black molly (trudna)
-ancitrus
-2x puž amazonac
Što se tiče hemije u akvarijumu trenutno imam:
-sera baktopur (sipano juče)
-sera filter biostart (sipano pre nedelju dana)
-dezimax (za prevenciju bolesti (sipao sam još kad sam formirao akvarijum))


Poslednji izmenio jovica dana Pon Dec 22, 2014 12:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene jovica: Spajanje postova
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 12:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sera filter biostart ti više nije u funkciji nakon tretmana sa baktopurom.Kada taj tretman završiš,izmeni pola vode odstajalom,u filter stavi aktivni ugalj da izvuče ostatke leka,pa onda dodaj ponovo biostart u filter(na keramiku i sunđer iscedi).Nitrivec je isto ok,i njega sipaš u akvarijum,a možeš i u filter.Nadalje vodi računa o higijeni akvarijuma,mnogo će ti to pomoći u prevenciji bolesti..
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve si ti to nadrobio, i ko zna sta ce biti od svega toga...
Mislim da je naj pametnije da krenes iz pocetka, jer sa ovim stanjem ces imati samo probleme. Zavrsi tretman Bactopurom, zameni 50% vode odstajalom cesmusom, stavi aktivni ugalj u filter, da ti pokupi visak leka.
Sipaj taj bio start, nemoj da hranis ribe 2-3 dana, posle kreni umereno po jednom dnevno da im dajes, i nadaj se najboljem...

Prestigao me je Flojd u zadnjoj krivini! Laughing
U glavnom svodi se na to da ne zuris i da moras strpljivo i planski da radis. Nemoj samo da trpas preparate cim ti se nesto pojavi ili posumnjas u nesto.
Samo cikliran akvarijum sa redovnim odrzavanjem i jakom bioloskom filtracijom moze pruziti svom vlasniku svoj maksimum. U njemu ce uvek biti zdrave i zadovoljne ribice i lepe i zdrave biljke. Na opste zadovoljstvo svih nas.
Pozdrav! Bravo


Poslednji izmenio jovica dana Pon Dec 22, 2014 1:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 1:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije mi jasan ovaj deo oko filtera i uglja. Tretman baktopurom sam počeo juče, akvarista i doktor veterinarske medicine od tamo mi nije spominjala da treba da izvadim filter. Filter je marke XINYOU XLj 2836. Unutrašnji. E sad, da li u njemu ima uglja ili ne, stvarno pojma nemam. Šta da radim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 1:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih postupio ovako, a ti sad vidi. Kolega Jovica ti isto predlaze i veruj mi da ti je to jedino ispravno resenje, ovako sa hemijom mozes samo u krug da se vozas, pa kad se smoris da bacis sve u p.m.

Izvadi ribe u neku kantu, ako su bolesne, tretiraj ih lekom po upustvu kako si vec i poceo. Stavi im aeraciju (vazdusna pumpa sa raspsivacem) na maksimum. Menjaj im vodu svaki dan po malo.

Akvarijum lepo operi, sve sto stavljas u njega takodje (pesak, dekoraciju, filter i t.d.).
Ponovo ga formiraj, stavi pesak i sve ostalo, napuni vodom (nebitno kojom), filter ukljuci i sipaj taj Sera filter biostart prema uputstvu. Nakrivi kapu i cekaj 2 nedelje, dok traje cikliranje.

Ukoliko su ribe zdrave, vrati ih u akvarijum posle 2 nedelje, mozda ne sve od jednom, vec po par riba na dan, cisto da ne bapnes odma sve u svez akvarijum.
Onda ponovo sedi ispred akvarijuma i nakrivi kapu, i divi se zdravom cikliranom akvarijum u kom ces uzivati, a ne muciti i sebe i ribe. Wink

Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License