Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kreiranje manjeg morskog akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
valentink
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2014
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Miksa ::
Imas u ReefRoom-u so 3e/kg, verovatno moze i da ti posalje post expresom. Imas banner na forumu.


Hvala Miksa. Znam za RR nego sam mislio neka prodavnica gde mozes da banes i kupis kilo-dva kamena kad ti zatreba. Video sam Aquashop u NS, ali i oni imaju samo 7kg pakovanje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 12:45 am Snimi Poruku Nazad na vrh

plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 1:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koral ti nikako nije mogao izrasti,i da,kod igora mozes da banes i uzmes sta hoces i koliko hoces Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
valentink
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2014
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 1:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

plavsic88 ::
Koral ti nikako nije mogao izrasti,i da,kod igora mozes da banes i uzmes sta hoces i koliko hoces Smile


Kazem da nisam siguran, mozda je i mali puz koji se ne pomera Very Happy. Mada, na sajtu prodavnice gde je kamen uzet pise da se na njihovom kamenu cesto nalaze zaceci korala, sta god to znacilo.

Mislio sam da RR nema radno vreme i da moras prvo da zakazes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 1:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

valentink ::
plavsic88 ::
Koral ti nikako nije mogao izrasti,i da,kod igora mozes da banes i uzmes sta hoces i koliko hoces Smile


Kazem da nisam siguran, mozda je i mali puz koji se ne pomera Very Happy. Mada, na sajtu prodavnice gde je kamen uzet pise da se na njihovom kamenu cesto nalaze zaceci korala, sta god to znacilo.

Mislio sam da RR nema radno vreme i da moras prvo da zakazes.

Tako je obicno kod lekara SPECIJALISTE Very Happy
Vrv nije koral poceo da raste posto ne rastu tako brzo. A moze da se desi da neki koren i pocne da raste. Nekima se desavalo, posto oni sa kamena seku korale pa valjda ne skinu sve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
valentink
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2014
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 4:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam priliku da mi drugar donese mali koral iz Budimpeste. Kako je najbolje da se transportuje, posto ce od trenutka kupovine do akvarijuma proci bar 24h? Mozda u kesi sa vodom, kao ribice kad se nose? Hoce preziveti koral toliki put?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hoce, tako i putuju iz Azije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
valentink
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2014
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super Very Happy. Nisam se nadao da cu ovako brzo i to uzeti, ali se zadesilo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je ok cena nek ti ponese vise stvari za pocetak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
valentink
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2014
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cena je oko 6eur. Ja sam te ljude pitao u radnji sta imaju za mali akv. za pocetak i onda mi ponudili ovaj koral koji se valjda siri lako i nije zahtevan. Nisam razumeo ime korala, samo znam da je oko 7-8cm.

A ne bih bas da preterujem dok se nisam uhodao. Idem za par dana u Nemacku, pa mozda nadjem nesto tamo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 6:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da se ljutis, ali mi stvarno nisi jasan. Poceo si jednu pricu, na koju si dobio dosta dobrih saveta. Onda si se pojavio sa dosta manjom litrazom, u koju si ubacio dva klovna. Bar na ovom forumu, si mogao da procitas, kolika je minimalna litraza za pomenute ribe. Vidim da i dalje srljas, kada su u pitanju korali. Za njih ti je vec potrebno adekvatno osvetljenje. Govoris o ceni i velicini, a ne znas kojoj grupaciji pripadaju. U morskoj smo vecina pocetnici, i bar se ja trudim da procitam, i usvojim iskustva drugih. Svidja mi se kako si slozio greben.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
valentink
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2014
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisi uzeo jedan faktor u razmatranje, a to je da sam morao malo da gledam i na finansije, koje su za duplo veci akv. naravno duplo veci. Ako cemo iskreno, pa i RR koji je sponzor ili sta vec ovog foruma nudi akciju dva klovna, kamen i voda za do 30l akv. Ovde ga svi hvale, pa jel ispada da on koji prodaje je faca, a ja koji kupim za istu litrazu isto to napravio najvecu gresku? Pa i ja bih voleo da sam imao para za 300l akvarijum, da se razumemo. A koralcic pripada soft koralima, samo nisam zapamtio tacno ime jer sam se sporazumevao sa zenom u Budimpesti. Ja sam predocio koje osvetljenje imam i ona je rekla da jedino taj koral moze da ide u te uslove. Pa valjda ako se oni bave time znaju dal moze ili ne. I opet cu isto reci, i RR prodaje neke korale koje mogu ici u akv. do 30l sa slatkovodnim 6500k osvetljenjem. Ja samo pokusavam da za pare koje imam napravim najbolje sto mogu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
valentink
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2014
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Dec 25, 2014 1:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stigao je i koral! Definitivno je soft coral i pripada grupi za početnike. Evo i slika, da li neko zna tačno ime korala? Drugar kaže da ima jaču boju nego sad, pretpostavljam da će se boja povratiti za koji dan.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 25, 2014 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo je loša fotka a i verovatno je zatvoren, liči na Litophyton ... ako misliš na ovo u levom ćošku kamena Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
valentink
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2014
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Dec 25, 2014 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bila mi slaba baterija pa nije hteo blic. Premestio sam ga na bolje mesto i danas se otvorio, nina se levo desno. Evo i bolja slika.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
valentink
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2014
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Dec 25, 2014 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da, danas mi se pojavilo nesto zuckasto na vrhu zivog kamena. Jel to ima veze sa koralom, mozda ispusta neke toksine ili su to neke alge od jakog svetla?


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License