Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 HORUSOV nature akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni ti potpuno zatvoreni akvarijumi sa haubom dodju nekako retro... Smile

Nego, sto 2 kanistera?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 7:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reventon ::
Nema linije ako dospes pre nego sto nivo padne ispod izolirke Wink
I ja sam za neku otvorenu varijantu. Imam Sobo overtank armature i mogu ti reci da 90% svetlosti ostaje tamo gde treba da bude. Plus, sve je lakse kada je akvarijum otvoren.

Sta ce mu izolirka?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Nego, sto 2 kanistera?


I ja sam pomislio ali nisam napisao.. Atman EF4 predvidjen za akvarijume do 400 lit. bi tu zavrsio posao. Tih je i besprekoran, evo ja ga imam vec godinu dana i nemam problema. A nije ni skup, kao neki od renomiranih proizvodjaca.. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh, uh, ala se otvorila diskusija. Super je da na jednom mestu imamo brainstorming. Odakle da počnem? Mislio sam da sva dva manja kanistera bude bolja filtracija. Na oba kraja stavim po jedan. Tako bi filtracija po uglovima bila bolja. Sump sakuplja vodu samo sa površine, a na dnu uglavnom imamo štetnih materija. Mogao bi da ide sump u kombinaciji sa motornom glavom koja meša vodu. Hm, vidim da ste skoro svi za otvorenu varijantu, ali meni rasveta za otvoreni akvarijum izgleda ružno. Znate, ja mnogo pažnje posvećujem i enterijeru stana. Ne bih voleo da nekom karakondžulom od nosača za rasvetu upropastim ambijent sobe. Moram priznati, ja volim akvarijume i akvaristiku, ali akvarijum ne sme da bude, bar u mojoj kući, centar sveta. Nameštaj je stilski (znači, retro), a bilo koji nosač da stavim biće od metala (potpuno se ne uklapa u ambijent sobe).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postoje nosaci neonki koji se vezuju za plafon, a koji su nesto malo debji od konca, kao deblja struna. Po meni lepo izgleda i nema nikakvih cevi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To da li ce filter pokupiti sve lose materije iz akvarijuma zavise od protoka, a ne cevi koje ce ici do dna. Sa sumpom ces kombinovati pumpe velikog protoka koji ce praviti struju u akvarijumu i samim tim jako dobar protok vode.

Toliko akvarijuma u svetu je pravljeno u skladu sa enterijerom stana i izgledaju savrseno. Cudi me da nisi video tolika resenja. Karakondzula od nosaca nije neophodna. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Looniz ::
Postoje nosaci neonki koji se vezuju za plafon, a koji su nesto malo debji od konca, kao deblja struna. Po meni lepo izgleda i nema nikakvih cevi.

Postoje i odlicno su resenje, ali i preskupo. Arcadia komplet za kacenje je 3.000 pa ti vidi Very Happy ali da je najbolje resenje to je svakako tacno.
Horus, sta mislis o overtank armaturama? Nije bas da su stilske al opet bi imao otvoren ak bez skalamerije i nosaca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam mislio na ovako nesto

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Joj, ljudi, pa meni je plafon visok 3,5 metra. Barokna kuća.
Looniz, taj aluminijum definitivno ne ide sa stilskim nameštajem.
Nikolac, odoh da pročeprkam po netu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze plafon da bude visok i 5m, sajlice odradjuju posao. Very Happy Najbolja varijanta je da nadjes oblk haube kakav zelis, pa da to odnses kod nekog limara ili ko vec zelis da ti radi haubu. Samolepljivih folija imas kakvih god pozelis, pa biraj i izmisljaj. Very Happy

Nisam za 2 kanistera. Sump je po meni najbolje resenje za tu dimenziju akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ni overtank ne ide sa stilskim al ajd. Ako je vec stilski namestaj onda neka sve i ostane stilski i skladno, da ak sa nekim aluminijumom ne bode oci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlučeno. Ide akvarijum sa integrisanom haubom. Za filtraciju ću još videti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Dec 23, 2014 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izolirka se obicno lepi oko vrha akvarijuma kako se povrsina vode ne bi videla, a i kako bi se svetlo manje rasipalo.

A 2 kanistera... Sto da ne. Ne moze da skodi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Uto Dec 23, 2014 2:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je lepse bez trake. Al svejedno se covek opredeli za zatvorenu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Dec 23, 2014 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da su sada u trendu otvoreni akvarijumi, ali ja i nisam nešto za ''teranje'' mode, s obzirom da imam poprilično godina. U trendu su i nano postavke, ali se meni uopšte ne dopadaju. Pogotovo one koje imitiraju drveće, planine i oblake. Vidim da je na ovogodišnjem svetskom takmičenju pobedila neka postavka sa lebdećim kamenjem. Ja sam ipak za one prirodnije varijante.
Kao što neko reče, isparavanje je veće, pa se pitam kako otvoreni akvarijum utiče na mikroklimatske uslove u sobi. Mada, prevashodno je preovladalo svetlo koje je u haubi usmereno na unutrašnjost akvarijuma. Ne dopada mi se kada svetlo pada pored akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License