Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Neonka T8 25W 75cm Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Dec 19, 2014 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zao mi je sto otvaram novu temu ali nisam uspeo da nadjem odgovor u postojecim, koristi li neko neonke iz naslova, imam problem da nadjem odgovarajucu prigusnicu za njih. Trazim vec 5 dana bezuspesno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Dec 19, 2014 1:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 19, 2014 3:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za ovakva pitanja je normalno da otvoriš svoju temu, teško ćeš naći originalnu prigušnicu ali pošto je u pitanju T8 rasveta možeš iskoristiti prvu jaču snagu prigušnice, u tvom slučaju možeš koristiti prigušnicu nominalne snage 30W.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 19, 2014 3:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto je najgore, ni od 30W neces lako naci, bar ne elektronsku. Smile
Te cuvene Juwel dimenzije lampi su mnogima pravile probleme, mada su nekad sjajno resenje kada treba nesto uklapati da bude sto se kaze taman.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Dec 19, 2014 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako uspem da nadjem dve magnetne od 30w resio sam problem a i manje ce da se greju nego da je jedna, malo je falilo da sve razmontiram i kupim dve T5 od 35w za koje postoji elektronska prigusnica 2x39w mada mislim da bi to bilo prejako za akvarijum od 100l 80x30x40visina.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 19, 2014 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mora da bude prejako, ali bi bilo veoma zahtevno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Dec 19, 2014 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probacu da osposobim ovo sto imam, 2x25w bi trebalo da bude dovoljno a ako se javi potreba za jacim svetlom imacu prostora da dodam jos jednu neonku od npr. 18w sto bi ukupno bilo 68w ili neko led, stedljivu, itd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sub Dec 20, 2014 6:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imama ja neke prigusnice ali ne elektronske, klasicne, alu to vec mozes da nadjes u svakoj radnji, imam i neke elektronske al morao bih da proverim snagu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sub Dec 20, 2014 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nasao sam sinoc na oglasima rasprodaje se elektro materijal zbog zatvaranja radnje, imaju 2kom magnetne prigusnice od 26w. Da li da uzmem te ili da trazim od 30w.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sub Dec 20, 2014 3:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze i te ja bi reko. ..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uspeo sam da resim problem pomocu dve prigusnice od 26W, malo ih je teze naci ali ih ima u snabnevanijim radnjama. Danas isprobao i sve radi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slobodno uzmi prigusnicu od 40w. Kod mene je na sijalicu od 18w ide prigusnica od 40w. Sljaka bez problema. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vec sam kupio od 26w, mogao sam da kupim standardnu prigusnicu 2x36w ili dve od 36w ali sam negde procitao (mozda i na ovom forumu) da prejaka prigusnica skracuje radni vek neonke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Dec 23, 2014 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da skracuje, cak i ako promenis neonku a ne promenis starter, stari starter skracuje radni vek neonki za nekih 10posto. A ako neonki propisan radni vek od 3000 sati to nije uopste malo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Rasveta led neonka 18w 60cm Malina Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Jan 02, 2020 9:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neonka Spoooky Početak u akvaristici 4 Pon Okt 28, 2019 11:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neonka bolesna Stefans Bolest 3 Ned Sep 29, 2019 8:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka akcija kraljevska neonka gupi-pet svet Gupi & Pet Svet 0 Sub Jan 26, 2019 2:56 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka akcija inesi-plava neonka gupi-pet svet Gupi & Pet Svet 0 Sub Jan 26, 2019 2:51 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License