Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 ADA - Aqua Soil Amazonia Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Dec 27, 2014 6:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko može da mi kaže koliko litara treba ove pologe za rio125?
Ne znam da odredim jer hoću da stavim samo nju bez šljunka bez ičeg.
I ako neko može da mi kaže par reči o ovoj podlozi, naravno molim one koji imaju ličnog iskustva sa njom. Very Happy
Hvala puno. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 27, 2014 6:35 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Dec 27, 2014 6:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba li ti uopste?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Dec 27, 2014 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa planiram da rasforimram staru postavku gde imam tropica podlogu i preko šljunak, ali kad god nešto čačkam i dublje zabodem nešto podloga zamuti vodu
smara me više i nisam zadovoljan Tropicom, pa sam hteo ADA podlogu da porbam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Dec 27, 2014 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa kakav ti je akvairjum kad ti tropica ne valja covece? Very Happy Da nisi stavio premalo peska???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Dec 28, 2014 11:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavio sam dovoljno peska, ima 22kg peska, nije akvarijum nešto zahtevan, ali po meni je tropica obično đubrivo koje kad otvoriš kesu smrdi za sve pare, na isti princip moze da se radi i sa zemljom za cveće.
A sviđa mi se kod ADE što je sve u jednom, nema više slojeva samo taj jedan i kraj.
Sloj peska mi je 5cm na najtanjem delu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Dec 28, 2014 11:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste sve u jednom, ali ADA kosta Very Happy. Ali pretpostavljam da si to vec uzao u obzir cim si se odlucio za nju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 28, 2014 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pomnozis duzinu * sirinu akvarijuma * visinu sloja koju zelis da dobijes (na primer 5-7 cm , da kazem prosek 6 cm), za tvoj Rio 125 ako se ne varam 81*36*6 to je oko 18 l podloge. E sad ako se ne varam to ti podje 2 kerse od po 11 kg - 9l, proveri jos jednom. Deblji sloj - vise podloge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srky Boy
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 155
Lokacija: Velika Greda (Vršac)

PorukaPoslao: Ned Dec 28, 2014 12:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aqua soil posle 5-6 meseci u vodi pretvara se u obicno blato. Ja je nisam koristio,ali znam coveka koji jeste, pa sam se raspitivao kod njega jer sam i ja hteo da je probam. Sto se rezultata tice jeste dobra, ne znam da li i najbolja. Mora na pocetku da se voda cesto menja, ali bas cesto. Ne secam se kako vec ide prve, druge, trece, cetvrte nedelje.
Odustao sam od nje upravo zato sto se pretvara u blato.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Dec 28, 2014 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Još uvek je nisam kupio, niti sam rasformirao staru postavku, ali sam planirao, znam da kosta, kupiću je samo ako mi neko iz ličnog iskustva kaže da je dobra. A to za blato ne znam, čekaću da vidim da li ima još ljudi da mi kaže po nešto.
Ako se stvarno pretvara u blato, da bacam opet pare, neću, pre ću početi sa carobnom zemljom nego dati i pare na tropicu... -.-
Ili uzeti od RF-a podlogu i osmocot i porbati sa tim.
Čekam još komentara Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Ned Dec 28, 2014 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sto se pretvara u blato ne znaci da je odradila svoje i da je losa.
Mislim da je normalno da se pretvori u blato jer ipak je to zemlja/djubrivo, pa kad stoji duze potopljeno "rastvara se".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srky Boy
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 155
Lokacija: Velika Greda (Vršac)

PorukaPoslao: Ned Dec 28, 2014 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Djokic ::
To sto se pretvara u blato ne znaci da je odradila svoje i da je losa.
Mislim da je normalno da se pretvori u blato jer ipak je to zemlja/djubrivo, pa kad stoji duze potopljeno "rastvara se".


Poenta mog posta je, da je Aquasoil preskup da bi bio za jednokratnu upotrebu. Bilo je pokusaja da se on osusi posle koriscenja pa opet upotrebi, ali to vise nije to. Najveca njegova mana je pretvaranje u blato, a kao blato i on ce mutiti vodu ako se cacka po njemu. To da tropica hoce da zamuti vodu kod presadjivanja je istina jer je i sam imam. Bio sam pred istom dilemom kao i riss i uzeo tropicu. Razlog je taj sto nisam hteo dati velike pare za nesto sto ce biti blato za nekoliko meseci i sto necu moci opet koristiti. A da daje rezultate , daje, s tim sto treba znati sa Aquasoilom, jer ko ne zna kako se on koristi moze imati dosta problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tripko
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2014
Poruke: 152
Lokacija: Serbia-Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 14, 2015 7:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I jel na kraju neko kupio ada soil?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bucephalandra sp. aqua artica Milivoje Lampa Biljke 0 Sub Maj 21, 2022 8:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tropica soil - redukovanje pH? Boki2000 Podloga 0 Čet Mar 25, 2021 9:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tropica soil m.vlacina Tražnja 1 Čet Nov 05, 2020 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aqua Zonic ili Atman LGM respectre Rasveta 1 Čet Okt 10, 2019 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aqua Zonic nosaci popindeed Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Jul 19, 2019 1:56 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License