Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kozice, idealna temperatura???? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nasdvoje
Akvarista



Registrovan: 18 Okt 2010
Poruke: 230
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sre Okt 02, 2013 9:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav iz Arandjelovca, mi smo muku vodili zbog premekane vode. Kozice su jako sporo povecavale populaciju i jos sporije rasle. Endoskelet gotovo da nisu menjale. Problem smo resili dodavanjem kasike kalcijum karbonata (cistog u mikronskoj granulaciji sa Vencaca). Sa druge strane se sve ostalo razmnozava u vodi direktno sa slavine. Takodje smo u jednom od staklica imali veliki problem sa pomorom kozica i dosli do zakljucka da je podloga od treseta napravila haos u hemizmu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 02, 2013 9:48 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Soulsack
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2012
Poruke: 197
Lokacija: Heilbronn

PorukaPoslao: Sre Okt 16, 2013 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto ideje za biznis, a da se trampimo jedno 200l vode iz blizine ZR-a
@nasdvoje doteram ja tvrdu vodu u zamenu za meku :p

Sory za OFF Ali nisam mogao da odolim Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo da samo ozivim temu najsvezijim iskustvom. Uzela sam pre, recimo mesec dana 10-ak sakura kozica od kolege sa foruma Smile Kozice dosle u super stanju i jako lepo obojene. Smestene u mali akvarijum 16l, sa bebama platika, ubiljen. zbog njih sam i pustila alge, uz hranjenje ribica raznovrsnom usitnjenom hranom Tetra i Sera i tropica hranom za kozice, mislim da tu nisam omasila. Nisam stavljala grejac misleci da je jos uvek toplo.
Kozice pocele da gube boju (ja sam to pripisala svetlijoj podlozi...). Jako su bile povucene, retko izlazile. Grejac postavljen u Petak, voda zagrejana na 24 C, kozice pocrvenele (samo ako ih nisam skuvala) Smile, pocele da setkaju po akvarijumu, deluju skroz drugacije, veselo , na sred akvarijumu 3-4 "kosuljice". Rekla bih da je ovim mojim bilo hladno ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citao sam da kozice oce da poprime boju okoline, je kad sam dobio moje kozice bile su crvene sad su skroz izbledelo crvene vuku cak i na braon, temperatura mi je 25-26C i rone kor akvarijum kao blesave kad je bila niza temperatura (bez grejaca je to bilo 23C) isto su bile aktivne ali ne kao sad Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 04, 2013 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Salvatoree, moje su "vratile" crvenu boju iz izbledelo crvene (skoro braon) za jedan dan !!! Da ne poverujes - da nisam videla.... Sada su ponovo jarko crvene, neprovidnog tela - ocigledno da nije problem u podlozi, vec da ukoliko im nesto ne pase gube boju. Zao mi je sto ne umem lepo da fotografisem, ali pokusacu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 05, 2013 10:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kozice reaguju na opasnost iz okoline. Vrlo brzo blede i "kamufliraju" se ukoliko ih neke ribe prepadaju često.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Dec 30, 2014 12:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kosta Pavlovic, ajd u buduce se drzi citanja, a pisanje prepusti iskusnijim kolegama, jel vazi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Dec 30, 2014 12:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledajte datume poslednjih postova pre nego što aktivirate temu koja je stara godinu i jače. Ako još pišete nešto nebitno i netačno onda nemojte ni da pišete.
Kosta, mahovina nije neophodna za razmnožavanje kozica. Razmnožavaju se one bez mahovine sasvim odlično, ne znam zašto ali tako je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebne Red rili kozice Zivadin Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 10:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice gotika Tražnja 4 Ned Nov 27, 2022 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sakura kozice m.vlacina Ponuda 1 Čet Sep 22, 2022 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red sakura kozice Zivadin Tražnja 0 Sub Avg 06, 2022 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice Milivoje Lampa Ostali Stanovnici 3 Pet Apr 22, 2022 7:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License