Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Puzevi u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Sep 05, 2014 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to je isti puz, ramshorn, samo sto je tvoj vrerovatno stariji pa ima izrazenije boje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Sep 05, 2014 10:21 am Snimi Poruku Nazad na vrh

grofstevan
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2014
Poruke: 46
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sub Dec 27, 2014 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tek sam se prijavio, imao bih jedno pitanje, akvarijum mi je dosta mali, 30 litara. Zasađena vodena metlica i još dve biljke od kojih jedna žbunasta ali im imena ne znam. Barskih puževa nema, ali ako se nakote nekako ja botiu da uzmem ne mogu zbog kapaciteta, a helene ne bih jer želim da ubacim sulawese i meteorologa par zbog čišćenja podloge i ribljeg izmeta. Puževe bih onda barske skidao ručno. Da li je to preporučljivo i da li neko ima drugačiji savet? Hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Dec 27, 2014 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da se plasis preterano puzeva, ako hranis umereno i redovno odrzavas akvarijum, ne bi trebalo da imas vecih problema sa njima. Evo ja imam helene, i namenski hocu da ih uzgajam, kao zivu hranu za moje helene, ali nikako da mi se nakote, jer sam uvek u grcu kada hranim ,pa nikad ne preterujem sa ishranom.
Ako ti se pak desi, uvek mozes probariti oarce sargarepe i vezati koncicem. Ubacis uvece, a ujutru vadis i to koliko se nahvataju puzevi, izbacis i tako svako vece. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
grofstevan
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2014
Poruke: 46
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sub Dec 27, 2014 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Umereno ih hranim, a i na ovako malu površinu imam 4 koridorasa tako da teško šta što padne na dno oni ne pohasaju Smile Hvala na savetu Jovice, tako ću uraditi ako se pojave nezvani gosti Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ratko
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2011
Poruke: 39
Lokacija: Starčevo

PorukaPoslao: Čet Jan 01, 2015 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi pomagajte ,Malezijki pužić meni su se toliko nakotili ovi puževi da je postalo neizdrživo , ako bi rekao da ih trenutno u akvarijumu ima oko par stotina a možda i cela hiljada nebi ništa preterao . Možda preterujem sa ishranom ali imam dosta ribica i posebno mi pravi problem čistač ( izgleda kao somić , plastosomus?) ali ima skoro 30 cm pa on izbacuje puno izmeta mislim da je on izvor hrane za te pužiće .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jan 01, 2015 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije on, ti si kriv, mada nisi ni ti toliko, jednostavno se razmnožavaju. I ne jedu izmet, ne brini Smile
Imaš u Pvo u par radnji helene (puževe), uzmeš u zavisnosti od veličine akvarijuma i lepo regulišu populaciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ratko
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2011
Poruke: 39
Lokacija: Starčevo

PorukaPoslao: Čet Jan 01, 2015 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Helene puž koliko je on velik , moj akvarijum je od 80 l . i imama jednog botija onako kao tigar dužine 6-7 cm ali izgleda da on nemože da ih sve pojede , hahahahahha . pazi imam atih malezijskih pužića koji su veliki i po dva tri cm ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jan 01, 2015 7:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t1559.html
E sad da li će i nju botia ne znam, nisam nikad imao.
Imam na 200-nak litara, ne znam, imao sam 2 pa dodao još 6. Uglavnom su i one zakopane. Ne znam pošto su sada, uzmi jedno 4 do 5 pa probaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Čet Jan 01, 2015 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

helene su odlicno resenje ,botia takodje medjutim ako je kavarijum u balansu puzevi se ne bi trebalo toliko prenamnozavati ja recimo imam barske ali jadni niakko da se nakote plus imam ih vise vrsta jer ih redovno skupljam i dodajem samo da ih napravim sto vise i eto niako da eksplodiraju jednostavno samo kod bebica ih ima malo vise verovatno zato sto kod njih lakse dodju do hrane ,

ako te ne mrzi vrlo lako im mozes napraviti zamku i tako ih izvaditi vrlo veliku kolicinu ,recimo potopis kotilicu sa mrezicom na dno tako da otvorena strana bude na zemlji,

u nju stavis sangarepu i tako nesto spanac ,grasak itd i posle jednog dana je izvadis prosejes pesak odnosno podlogu iz nje i bacis zajedno sa upecanim puzevima kroz par ovakvih dana broj puzeva bi se drasticno smanjio ,

ako budes ovako radio ja se dobrovoljno prijavljujem da udomim malezijske puzice ,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Čet Jan 01, 2015 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da kad kazem otvorena strana na zemlji hteo sam reci da otvorena strana bude vodoravno mislim da je to pravilan izraz a da na onu zatvorenu stranu stavis podlogu da im bukvalno napravis kao malu pecinu da se skupljaju i napunis je hranom i to je to , eto i ribice ce se taman pocastiti sa povrcem koje dosta vole ,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
grofstevan
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2014
Poruke: 46
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se, jedno pitanje, da li je normalno da su skalari agresivni prema puževima? Imam amazonce koje jedan skalar maltretira tako što ih gricka dok ih ne odlepi sa stakla, a ponekad ih vreba i kad su na podlozi. Ne znam da li se samo "igra" sa njima ili ih povređuje. Hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 3:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji je ovo puz?
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Jan 02, 2015 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Barski, najobičniji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skalari su predatori specijalizovani za male stvorove verovatno bi rado smazali i puza ako mogu ..bebice i kozice obozavaju nebi me cudilo da isto vazi i za puzeve ,, a da sigurno se neigra ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Jan 10, 2015 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Isako
Makni te puzeve iz aq meni su jeli biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevi NS Cvrc Tražnja 0 Sub Apr 29, 2023 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni barski i malezijski puzevi Veverac Tražnja 0 Ned Jan 22, 2023 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni obicni bladder puzevi - Phys... UrosB Tražnja 0 Ned Jul 11, 2021 9:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License